Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podobały mi się wszystkie dotychczasowe projekty kolegi, ale te buty wyglądają (kopyto, użyta skóra, fałdowanie) jak gdyby zamówienie zostało złożone w pracowni Duranca.

Bartek, w którym miejscu jest to fałdowanie, bo muszę przyznać, że nie widzę.

Co do skóry - czy uważasz, że odbiega in minus od typowych skoczowskich wyrobów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, w którym miejscu jest to fałdowanie, bo muszę przyznać, że nie widzę.

Na wysokości kości przyśrodkowej (to jest mniej więcej miejsce po przeciwnej stronie stopy od nasady dużego palca u stopy - hallux). Teraz tego tak bardzo nie widać, ale z dużą dozą pewności mogę założyć że za jakieś 2 miesiące skóra cholewkowa wklęśnie w tym miejscu. Jest to wina grubości skóry w stosunku do stopnia jej naciągnięcia na kopyto, albo złego wypełnienia buta futrówką. Wypełnienie butów prawidłem nie ma tutaj większego znaczenia. Zdjęcie nr 2 z drugiego postu andershepa ilustruje ten mankament. Moim zdaniem jest to problem wynikający z jakości surowca (czyt. skóry cholewkowej). Po prostu na buty, nazwijmy to pół-miarowe aż żal wykorzystywać skórę skoczowską, która jest świetna ale na wyroby wychodzące spod ręki rzemieślników takich jak Duranc. Skóra jest lepsza niż ta używana w większości butów RTW z niższej półki, ale nie przystaje do poziomu wykończenia za ponad 2000 PLN.

Co do skóry - czy uważasz, że odbiega in minus od typowych skoczowskich wyrobów?

Nie, wyroby Skotanu, które można dostać na polskim rynku są praktycznie homogeniczne jeżeli chodzi o jakość. Warto jedynie zwracać uwagę na grubość skóry, którą rekomenduje/oferuje zakład szewski. W przypadku Skotanu moim zdaniem optymalna grubość to min. 1,1 milimetra.

Żeby nie być gołosłownym postaram się wrzucić bardzo podobne buty, choć mniej estetycznie wykonane spod ręki Duranca dla porównania.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wszystkim za zainteresowanie.

prawdę mówiąc nie mam powodów do niezadowolenia :) .

w tym zamówieniu prosiłem TJ'a o lekkie poszerzenie buta w części pomiędzy śródstopiem a czubem.

buty są przez to wygodniejsze od wcześniejszych.

dla uzyskania efektu 'przedwojennego' wybraliśmy bardziej starodawne kopyto, nie tak dynamiczne jak zazwyczaj. lekko spłaszczony czub. o podrabianiu Lobba oczywiście nie było mowy.

trzeba też brać pod uwagę, że moje zdjęcia nie oddają w pełni piękna butów. na żywo robią lepsze wrażenie (na szczęscie).

co do jakości skóry nie jestem wystarczająco wykształcony, żeby to oceniać.

nie zwróciłem na to uwagi a czujne oko Immune od razu wychwyciło fałdowanie. rzeczywiście ten efekt zaczyna występować. zapytam też TJ'a.

niedługo będziemy też mieli okazję porównać zachowanie różnych rodzajów skóry, gdyż kolejne zamówienie złożyłem na bardzo podobne wiedenki z innej skóry.

proceleusmatyk - a Twoje od kogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam zagwozdke. Chcialbym zamowic semi-brougsy u TJ, bo majac porownanie do kilku par butow RTW z wyzszej brytyjskiej polki, buty od polskiego mistrza sa zdecydowanie wygodniejsze.

Jedyne co mnie martwi, to skoczowska skora. Czy u TJ mozna zamowic jakies inne lepsze skory, ewentualnie moze macie jakies sugestie jak zdobyc wysokiej jakosci skore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdke. Chcialbym zamowic semi-brougsy u TJ, bo majac porownanie do kilku par butow RTW z wyzszej brytyjskiej polki, buty od polskiego mistrza sa zdecydowanie wygodniejsze.

Jedyne co mnie martwi, to skoczowska skora. Czy u TJ mozna zamowic jakies inne lepsze skory, ewentualnie moze macie jakies sugestie jak zdobyc wysokiej jakosci skore?

sugestia:

przed urlopem TJ'a dyskutowaliśmy temat pozyskania wyższej jakości skór w rozsądnej cenie (tzn < 500 za m2.).

Namierzyłem niemiecką firmę produkującą to czego tutaj poszukujemy. Za bardzo nie mam ostatnio czasu aby się kompleksowo ta sprawą zająć, ale zmotywowany Twoim zapytaniem wysłałem dzisiaj zapytanie do garbarni. Ponieważ jest to duża firma (czyli może być słabo zorientowana na dostawę dla bespokowego szewca) nie wiem czy otrzymam pozytywną (lub jakąkolwiek) odpowiedź.

Jeżeli nie, to wówczas w ramach drugiego podejścia warto byłoby napisać list do właściciela / zarządu tej garbarni powołując się na forum / Stowarzyszenie - licząc że to będzie argumentem. Napisać coś o naszych szewcach itp.

Jeżeli drugie podejście będzie potrzebne to - czy byłbyś w stanie zająć się tym tematem, czyli: dotrzeć do odpowiednich ludzi z odpowiednią argumentacją? Na początek mogę dać wsparcie i wskazówki ...

BTW - jeszcze nie mamy strony Stow. po angielsku ale mam nadzieję, że to się zmieni. Wówczas łatwiej będzie nawiązywać tego typu relacje.

pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiedenki z shell cordovanu, za radą Immune'a odmiana adelaides (versus quarter brogues, które też rozważałem). Początkowo bardzo mocno dopasowane, na granicy komfortu, teraz jest OK - skóra faktycznie jest bardzo elastyczna i się trochę rozciągnęła i dostosowała do kształtu i wielkości moich stóp.

Buty mają kibić godną baletnicy - taliowanie widać po obu stronach, a nie tylko od wewnętrznej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne. Na prawdę super. Czekam na zdjęcia po jakimś czasie użytkowania. Ciekawi mnie jak będą się starzeć. A powiedz mi, czy jasne ażurowanie, jakby wnętrza kształtów, są koloru naturalnego beżu? Czy to wina flasha w aparacie? Tak na marginesie, to super byłoby jakbyś wkleił zdjęcia zrobione w świetle dziennym i na zewnątrz. Ale to taka luźna prośba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, czy jasne ażurowanie, jakby wnętrza kształtów, są koloru naturalnego beżu? Czy to wina flasha w aparacie? Tak na marginesie, to super byłoby jakbyś wkleił zdjęcia zrobione w świetle dziennym i na zewnątrz. Ale to taka luźna prośba ;)

Tak, to jest beż, taki jest kolor skóry "w środku". Zdjęcia robiłem wprawdzie w mieszkaniu, ale przy naturalnym i dość intensywnym oświetleniu. Oczywiście sposób padania światła i jego rodzaj ma duże znaczenie - ten kolor potrafi przybrać różne odcienie. Jednak w przeciwieństwie do Carminy (również z bordowego shell cordovanu), w tej parze zawsze przebija bordo, tzn. nigdy nie wydają się bardziej brązowe niż wiśniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.