Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, drugie są moje. Z pewnych względów na razie nie publikuję tych zdjęć.

Rozumiem, ale liczę na dobrą sesję w swoim czasie :)

Też mam nadzieję, że już niedługo się nimi podzielę.

w ramach podziału poproszę jedno zdjęcie butów w formacie A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie, wolicie LL od naszego, małego grona. :evil:

zdjęcia są ładne, ale te buty z bliska wyglądają jeszcze lepiej. kordowan nie ma równomiernego zabarwienia, więc na różnych czesciach buta ujawniają się różne odcienie dając głęboką, bogatą paletę barw.

no i do tego piękne wykonanie TJ'a. buty wyszły (jak zwykle) delikatne (jak u Carminy), co w kordowanie jest raczej trudne do uzyskania.

mam jedynie wątpliwość co do cholewki w trzewikach - jest u szczytu dośc sztywna i pewnie ciężko będzie ją rozchodzić.

wydaje się, że nakładany nosek (jak w Waszych) jest optymalnym rozwiązaniem, bo wzmacnia obszar, który w użytkowaniu będzie się wypaczał. natomiast TJ uważa, że kordowan najlepszy byłby do lotników.

Gratuluję zamówienia i ustawiam się w kolejce po swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lamanie nie powinno byc blizej azuru na nosku? Ze zdjecia ma sie wrazenie, ze zgiecie jest w polowie odleglosci miedzy krawedzia noska, a sznurowaniem, co z kolei oznaczaloby, ze palce koncza sie kawalek za krawedzia noska, zostawiajac sporo luzu na przodzie buta.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim. Buty są zarówno piękne jak i bardzo wygodne. Chociaż pierwszą próbę terenową planuję za kilka dni. :)

Co ciekawe zamówienie odebrałem ponad tydzień przed planowanym terminem, więc TJ bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Żeby nikogo nie raziła jesionowa, komunistyczna mozaika, zdjęcie podeszwy na przedwojennym stole. ;)

post-1213-13658921956193_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa. Ciekawi mnie, że Twoje buty nie są kołkowane przy wewętrznej stronie glanka. Zwykle TJ stosuje takie wzmocnienie konstrukcji. Skóra na buty z palety TJ, ze Skoczowa?

Tu kołki widoczne w moich trzewikach:

[...]

To ciekawe, nie spodziewałem się kołków, to przy odbiorze zamówienia się o to pytałem. Może wynika to z różnicy w konstrukcji podeszwy.

Skóra ze Skoczowa. TJ nie miał żadnej wiśni dostępnej jak zamawiałem buty, więc musiałem poczekać na świeżą dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa. Ciekawi mnie, że Twoje buty nie są kołkowane przy wewętrznej stronie glanka. Zwykle TJ stosuje takie wzmocnienie konstrukcji. Skóra na buty z palety TJ, ze Skoczowa?

Tu kołki widoczne w moich trzewikach:

[...]

To ciekawe, nie spodziewałem się kołków, to przy odbiorze zamówienia się o to pytałem. Może wynika to z różnicy w konstrukcji podeszwy.

Skóra ze Skoczowa. TJ nie miał żadnej wiśni dostępnej jak zamawiałem buty, więc musiałem poczekać na świeżą dostawę.

Wiśniowe lotniki najmodniejszy model i kolor buta na naszym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś z Was będzie potrafił kompetentnie odpowiedzieć na pytanie, które padło niedawno na LL:

Is the Polish shoemaker tradition in the style of the Austro-Hungarian school?

Pytanie padło w kontekście dwóch par butów, które TJ wykonał ostatnio dla kolegi Eye_lipa i dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w przyszłym tygodniu chciałbym zamówić swoje pierwsze buty szyte na miarę.

Bylem wczoraj u Mistrza Januszkiewicza. minimum 2000 zł, 5 tyg.

Chciałbym zamówić czarne, formalne obuwie (na uroczystości, ale także na codzienne oficjalne spotkania). Wydaje mi się, że te buty będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli jestem w błędzie, proszę o uwagi :).

Dołączona grafika

Mam prośbę o info, w jakim kierunku zmienia stopień formalności takie wykończenie boków podeszwy, jak w poniższych lotnikach, ale w butach, które chciałbym zamówić (powyżej).

Dzięki.

http://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=4114

edit: dodanie słowa "minimum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.