Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

jutro będzie więcej zdjęć i lepszych (to z komórki):

pyton reticulatus spod ręki mistrza TJ, prezentowany przez kol. Kamila.

Główny konsultant projektu kol. Immune - dzięki Bartek.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Gratuluje, piekne buty i nie sa ani troche kowbojskie , a takie zawsze mialem skojarzenia z butami z pytona i krokodyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiance, +Immune+, opowiedzcie proszę o procesie projektowania. Pomijam kształt kopyta, który był w dużym stopniu z góry określony (jedno ze standardowych kopyt TJ), ale chodzi mi o całą resztę - krój, proporcje, łączenie skór itd. Czy wymyśliliście wszystko od zera, czy inspirowaliście się również już istniejącymi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

dziękuje za komentarze.

Z projektem butów było tak: Najpierw pojawił się pomysł na buty z pytona, jakieś buty ... Pierwotnie byłem zainspirowany butami, które widziałem na półce u Kielmana (całe z węża). Następnie polowanie na skórę, bo wiedziałem, że skorzystam z usług BK lub TJ.

Jak już miałem skórę to projekt od Kielman mi się "odpodobał" bo faktycznie bym wyglądał jak Indiana J.

Więc buty miały być pytonowo-cielęce. Tylko problem w designie - jak to połączyć aby fajnie wyszło? ..

I tak drążąc temat zwróciłem się o pomoc do Immuna, ostatecznie decydując się na model butów z krokodyla pokazanych kilka postów wyżej.

Do TJ wybrałem się z Immunem i projektem rozrysowanym na "wektory", aby nie było niedomówień. Skóra cielęca jest z Włoch - tutaj byłby problem bo nie było dużego wyboru brązów pasujących do najciemniejszych elementów pytona, ale finalny jest idealny. Aby buty miały lżejszy fason planowałem wiązanie na dwie dziurki. Ostatecznie stanęło na 3 (zamiast 4 w oryginale).

pozdrawiam,

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się proporcja skóry pytona do ciemnej, but jest dzięki temu zharmonizowany optycznie.

tym bardziej, że kolorystycznie skóry są odpowiednio spasowane.

dobrze udało się ułożyć wzory na obu butach - w zasadzie symetrycznie, bardzo ciekawy rysunek wzorów na łuskach.

no i tradycyjnie dobra robota TJ'a jeśli chodzi o całościowe wykonanie.

bardzo fajny projekt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.