Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Kielmana to myślę, że te dane mogą być nieakualne- z tego co pamiętam teraz buty z półki kosztują bliżej 3k PLN, a na miarę sporo więcej, więc w świetle cen podanych na stronie, dopłata za cordovan jest zapewne sporo wyższa.

Nie pytałem pana Tadeusza ile dolicza za cordovan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kielmana to myślę, że te dane mogą być nieakualne- z tego co pamiętam teraz buty z półki kosztują bliżej 3k PLN, a na miarę sporo więcej, więc w świetle cen podanych na stronie, dopłata za cordovan jest zapewne sporo wyższa.

cena męskich półbutów ze skóry cielęcej szytych na miarę u Kielmana zaczyna się w tej chwili od 2600 zł. Tak gwoli uzupełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kielmana to myślę, że te dane mogą być nieakualne- z tego co pamiętam teraz buty z półki kosztują bliżej 3k PLN, a na miarę sporo więcej, więc w świetle cen podanych na stronie, dopłata za cordovan jest zapewne sporo wyższa.

cena męskich półbutów ze skóry cielęcej szytych na miarę u Kielmana zaczyna się w tej chwili od 2600 zł. Tak gwoli uzupełnienia.

mówimy o typowych wiedenkach? jeśli tak, to chyba opuścił ceny, bo mnie też się kojarzy sprzed roku poziom 3k jako typowy dla RTW u Kielmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do przełożenia na "razy", ale ..

1. jak wejdziesz w te buty to już nie będziesz chciał z nich wyjść,

2. jesteś klientem doświadczonego szewca (dyplom mistrzowski z 1947r !!) z wiedzą ortopedyczną, może to być pierwszy raz w życiu kiedy się dowiesz, że np. jedną stopę masz krótszą albo buty które dotychczas nosiłeś nie są Ok, bo ...

3. kupujesz buty od szewca (jednego z niewielu), który przejdzie do historii polskiego bespoke.

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szewc pracuje równie chętnie w zamszu co w skórze licowej ? Chyba jeszcze nikt nie prezentował butów zamszowych od T.J.'a a od Wielądka trochę już ich było. Czy któryś z kolegów posiadający zarówno buty od Januszkiewicza i Wielądka mógłby zrobić małe porównanie ? W najbliższym czasie planuję obstalowanie zamszowych butów ale będąc w Warszawie czasu starczy mi na odwiedzenie tylko jednego szewca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szewc pracuje równie chętnie w zamszu co w skórze licowej ?

Tak, ma sporo pięknych zamszaków które można zobaczyć w pracowni.

Co do pytania xkozła - nie wiem czemu akurat wybrałeś 150-200 euro vs TJ - równie dobrze możemy zapytać w czym Gaziano Girling są lepsze od Bexleyów, raczej sensowne byłoby porównanie butów z podobnej półki.

Uzupełniając post Damiana dodam, że buty od TJ-a jeśli sobie tego zażyczysz mogą mieć wspaniałe smukłe kopyta, wyszczuplony, "wybrany" glanek, oraz w tymże miejscu profilowanie które sprawia, że wizualnie obcas jest troszkę wyżej a część podeszwy jest wypukła. Kanał szycia na podeszwie jest schowany. Te cechy które wymieniłem zwykle można spotkać jedynie w najlepszych angielskich RTW lub MTO i to z półki wyższej niż TJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szewc pracuje równie chętnie w zamszu co w skórze licowej ? Chyba jeszcze nikt nie prezentował butów zamszowych od T.J.'a a od Wielądka trochę już ich było. Czy któryś z kolegów posiadający zarówno buty od Januszkiewicza i Wielądka mógłby zrobić małe porównanie ? W najbliższym czasie planuję obstalowanie zamszowych butów ale będąc w Warszawie czasu starczy mi na odwiedzenie tylko jednego szewca.

TJ w zamszu prawdopodobnie pracuje jeszcze chętniej niż w skórze licowej, bo jest jego entuzjastą! Ostatnio uszył koledze piękne zamszowe lotniki z podwójnym kontrastowym przeszyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając post Damiana dodam, że buty od TJ-a jeśli sobie tego zażyczysz mogą mieć wspaniałe smukłe kopyta, wyszczuplony, "wybrany" glanek, oraz w tymże miejscu profilowanie które sprawia, że wizualnie obcas jest troszkę wyżej a część podeszwy jest wypukła. Kanał szycia na podeszwie jest schowany. Te cechy które wymieniłem zwykle można spotkać jedynie w najlepszych angielskich RTW lub MTO i to z półki wyższej niż TJ.

Właściwie TJ nie ma brzydkich kopyt - ma bardzo dobre i genialne. Jego sztandarowe kopyto:

- jest smukłe, ale nie przesadnie wydłużone

- jest wspaniale asymetryczne (patrząc od przodu), tzn. górna część cholewki 'wygina się' do wewnątrz

- jest przepięknie taliowane

- ma wspomniany przez Filipa profilowany (Immune chyba mówił o takim 'fazowany') glanek

Wszystkie te cechy nadają butowi niesamowitej (a przy tym eleganckiej!) dynamiki, ja mam skojarzenia z przyczajonym drapieżnym kotem, gotowym w każdej chwili do skoku. Chyba wszyscy się zgadzamy, że tygrysy są piękne? 8-)

Do tego dochodzi praktyczne zastosowanie wiedzy ortopedycznej TJ-a, co oznacza, że buty są równie wygodne jak ładne.

Na zdjęciach, które widziałem, stylowi TJ-a dorównują (mówię oczywiście o swojej subiektywnej opinii) modele firm klasy John Lobb, G&G czy Edward Green. Uważam też, że TJ bije na głowę Vassa i może śmiało się porównywać (jeśli chodzi o wyżyny wysmakowania) do Dimitri Gomeza czy Pierra Corthay'a. Jedna rzecz, która go prawdopodobnie odróżnia od tych znakomitych konkurentów in minus, to skóry, które Januszkiewicz ma zaledwie (bardzo) dobre, a tamci - jak sądzę (bo nie sprawdzałem osobiście) - jeszcze lepsze. Mówię oczywiście o cielęcych, bo shell cordovan u wszystkich jest zapewne taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kopyta to największa przewaga butów TJ - dynamika pędzącego Porsche ;)

podczas gdy dostępność skór jest największym ograniczeniem, wydaje mi się, ze mistrz otwiera się na nowości. Zakładam, że jeżeli więcej osób będzie pytało o inne, niedostępne skóry, to sytuacja w tym zakresie powinna się poprawiać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 par butów od TJ i gdyby nie to, że mam obecnie inne wydatki na głowie, to bym zamówił kilka par butów "na zapas", póki jeszcze szyje. Bo wydaje mi się, że prędzej czy później - z racji wieku - przestanie.

W sumie to przez krótki czas pisania tego postu przemyślałem sprawę i chyba jednak w tym roku coś znów zamówię :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zamawiał (zamszowe) mokasyny u TJ? Chodzi mi taki pomysł po głowie, a to akurat taki rodzaj buta (przynajmniej tak mi się wydaję), gdzie odpowiednie dopasowanie gra sporą rolę przy komforcie użytkowania.

Nie zamawiałem, ale ostatnio pojawiły się takie na wystawie (a właściwie na stoliku w środku), w kolorze czerwonawo-rdzawo-brązowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.