Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Tych butów jeszcze tu nie było; bardzo przyjemne derby. Buty nie należą do mnie; zdjęcia znalezione tutaj : http://www.askandyaboutclothes.com/foru ... rsaw-(pics) . Wykonane z tego co widać w 2007 roku, o cenie z tego okresu możemy już tylko niestety pomarzyć (1400 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem u pana Januszkiewicza podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie. Zamówiłem brązowo-wiśniowe lotniki z delikatnym ażurem. Będą gotowe na koniec listopada. Przy okazji dziękuję forumowemu koledze Kamilowi za wskazówkę o dobrej jakości lotników od Januszkiewicza (początkowo chciałem zamówić je u Kielmana)

Wrażenia z pierwszej wizyty -- jak najbardziej pozytywne. Pan Januszkiewicz budzi zaufanie swoją fachowością i dbałością o szczegóły podczas składania zamówienia. Jest przy tym ujmująco skromny. Niecierpliwie czekam na moje buty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u pana Januszkiewicza podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie. Zamówiłem brązowo-wiśniowe lotniki z delikatnym ażurem. Będą gotowe na koniec listopada. Przy okazji dziękuję forumowemu koledze Kamilowi za wskazówkę o dobrej jakości lotników od Januszkiewicza (początkowo chciałem zamówić je u Kielmana)

Wrażenia z pierwszej wizyty -- jak najbardziej pozytywne. Pan Januszkiewicz budzi zaufanie swoją fachowością i dbałością o szczegóły podczas składania zamówienia. Jest przy tym ujmująco skromny. Niecierpliwie czekam na moje buty!

Witaj w klubie! Po odbiorze koniecznie opisz swoje wrażenia i wrzuć zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że buty nie przewinęły się przez forum, a szkoda, by umknęły.

Tadeusz Januszkiewicz, lotniki, cordovan ... czyli wszystko to, co lubimy najbardziej :)

...a na deser podwójne kontrastujące przeszycie tyrolskie - brawo za pomysł i wykonanie! Z doświadczenia tylko doradzę ostrożność w nakładaniu kremu (jeśli będzie w kolorze bordo, a nie bezbarwny), bo dratwa dość łatwo się brudzi. Na szczęście w takich sytuacjach bardzo łatwo czyści się ją szmatką nasączoną renomatem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że buty nie przewinęły się przez forum, a szkoda, by umknęły.

Tadeusz Januszkiewicz, lotniki, cordovan ... czyli wszystko to, co lubimy najbardziej :)

Fotki nadesłane przez klienta TJ'a w celu dobrania środków.

Jest zgoda na publikację.

pozdrawiam

czy to ktoś z Waszego forum? Jak nie zna forum BwB to proszę o dobrowolne doprowadzenie klienta ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją pamięcią wzrokowa nie jest jednak tak źle. Wiedziałem, że coś mi w tym wpisie Shoe Snoba nie pasowało. Kielman nie robi takich ładnych butów ;)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Shoe Snob : http://www.theshoesnobblog.com/2012/10/jan-kielman-rendition-of-eg-brummel.html

Buty prezentowane przez andershep’a : http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=10&t=1501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te zamszowe! Mam podobne w planach, ale muszą poczekać na szycie z tweedów i kaszmirów - a jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim dojdę do tego punktu na mojej liście. :)

Miód, choć na żywo na pewno wyglądają jeszcze lepiej (byłem - widziałem podobne).

e-b: nie czekaj , zamsz pasuje też do lnu czy bawełny, a zresztą Włosi pokazują, że do worsted też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamszowe golfy rzeczywiście bardzo ładne. Pan Tadeusz pokazywał mi je podczas jednej z wizyt w zakładzie i na żywo wyglądają jeszcze piękniej. Podobnie jak e-b sam nabrałem chęci na podobne. Tymczasem chciałem zaprezentować swoje "cudeńka" od mistrza. Buty były odbierane odpowiednio w czerwcu i lipcu i zdjęcia pochodzą z tamtego czasu. Wykonane są ze skór, które pan Tadeusz posiadał w swoich zbiorach. Mokasyny były w głównej mierze wzorowane na jednym z modeli C&J, natomiast druga para na jednym z modeli Carminy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS. Patrząc na modele butów, jakie wychodzą spod ręki pana Januszkiewicza, czasami żal bierze, że mistrz nie ma chociażby takiego wyboru skór jak Kielman.

Na dwóch ostatnich zdjęciach w niektórych miejscach zdobień poprzyczepiały się drobne kłaczki z worków, w których przechowywane były buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.