Jump to content

el-biczel

Użytkownik
 • Content Count

  743
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

el-biczel last won the day on August 27 2018

el-biczel had the most liked content!

Community Reputation

934

About el-biczel

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Upały wróciły, więc kapcie na nogi też. Baudoin & Lange Sagans, jak prawdziwy faszonista SS2020 The Vence 🤣
 2. Dzisiaj dostałem przesyłkę z butami TLB Artista. Zamsz wygląda na znakomity. Wykonanie, zwłaszcza glanek pomimo gumowej podeszwy, doskonałe. Dam znać po kilku założeniach.
 3. To ja tak jeszcze zapytam - czy do linii Artista będą dedykowane prawidła?
 4. Umówiliśmy się z Benym i ja też dzisiaj Stefano Bemer. Kopyto J, tylko kilka rozmiarów w dół
 5. Londyn, Nowy Jork, rzadziej Tokio i Mediolan. Bardzo mi pasuje, zwłaszcza jeśli pomyślę o kupowaniu czegoś lokalnie.
 6. https://www.lucavitabile.it/events - ale nie zawsze aktualizowane. Najprościej napisać maila i się zapytać. SartorialTrips i Permanent Style TrunkShow Calendar zwykle mają informacje. Ceny od 250EUR za Thomas Masona, jeśli dobrze pamiętam 290 za Carlo Rivę. Czas dostawy trudno mi określić, bo zwykle potrzebujesz 3 spotkań: zamówienie, przymiarka, odbiór. Jeśli spotykasz się na Trunk Show to zwykle są to 3 kolejne wizyty w danym miejscu.
 7. Tak w czasie Trunk Show. Podróżuję dosyć często i grafik mam elastyczny, więc nie mam dużego problemu się zsynchronizować. Wybór materiałów powiedziałbym dosyć standardowy, ale ciężki do dostanie w Polsce, w związku z tym co było pisane. Luca bazuje na próbnikach bespoke Thomasa Mason. Wybór jest dosyć szeroki, ale ciężko o ekstrawaganckie wzory. Do tego często ma wybór krótkich sezonowych serii Carlo Rivy - absolutnie wspaniałe materiały - niesamowicie przyjemnie się noszą, ale przez to wybór jest mniejszy. Planuję jeszcze sprawdzić jak wybór wygląda w Neapolu.
 8. Materiał to faktycznie zupełnie oddzielna sprawa - pisałem post tylko z perspektywy szablonu i ostatecznego dopasowania. Jeśli wchodzimy w dostępne materiały to wtedy faktycznie przez wspomniane wcześniej czynniki wybór staje się bardzo wąski. Wtedy niestety czynnikiem zaporowym może być cena, bo nie wiem ilu klientów znajdzie się w Polsce na koszule z tych topowych materiałów. Finansowo ludzie do tego zdolni na pewno są, ale z moich obserwacji wynika, że raczej wybiorą coś z mocnym brandingiem niż bespoke - ale to obserwacja z boku, na szczęście nie działam w tym rynku
 9. Cena i stopa zwrotu to na pewno też czynnik w tej dyskusji, ale warto dodać, że polskie MTMy są na bardzo wysokim poziomie i oferują bardzo dokładną personalizację - bazuje opinie na Szarmancie, E. Bergu i Macaronim. W większości innych krajów MTM to po prostu MTO, gdzie kołnierzyk z jednego rozmiaru jest doszywany do koszuli z innego sprawdzonego już kroju, stąd miejsce na bespoke na rynku. Ostatnio ze względu na dostępność przerzuciłem się na koszulę od Luci Avitabile i faktycznie oferują lepsze dopasowanie i personalizację, na przykład kołnierzyka, ale różnica nie jest duża.
 10. A dzisiaj muzyki słuchałem na takim lekkim i minimalistycznym systemie - Spiritland w Londynie.
 11. Bardzo dobra diagnoza i bardzo słuszne spostrzeżenie, żeby przetestować to wszystko z klasyką! Jak porównałem moje ulubione Harmonielehre to faktycznie całość nagrania nabiera dużo więcej przestrzeni i oddechu. Nie wiem czemu wcześniej nie przyszło mi do głowy, żeby testować na klasyce. Przy muzyce popularnej największe różnice słychać albo w elektronie, bo bas jest bardziej wyrównany, jak np w drugiej połowie James Blake - Limit To Your Love, albo w muzyce gitarowej gdzie każda zmiana średnich tonów drastycznie wpływa na brzmienie. Wykresy powyżej były przed korekcją. Symulowana krzywa po korekcji wygląda następująco: Ale jak wiadomo w symulacji każdy obieca, że będzie idealnie. Więc zmierzyłem pokój jeszcze raz przy użyciu Room EQ Wizard. Porównanie przed/po: Faktycznie wygląda jak coś, co powinno dać się osiągnąć parametrycznym korektorem. To czego się niestety sprzętowo nie da załatwić to odbicia. Tutaj mój mały (27m^2) pokój niestety jest dosyć paskudny. Niedługo się przenoszę do większego miejsca, wtedy na pewno popatrzę na tego LabGruppena - cena w porównaniu do sprzętu hi-fi bardzo przyzwoita. Jestem ciekawy czy obecne kolumny poradzą sobie w dużo większej przestrzeni. Jeśli nie to rozważę przesiadkę na ich starsze rodzeństwo, które firmowo ma bi-wiring, więc nawet wiercenie odpadnie. Jak kupowałem obecny sprzęt to bardzo rozsądnie najpierw założyłem budżet a potem wysłuchałem najlepiej brzmiący zestaw. Jakbym się wtedy bawił tak jak teraz, to na pewno bym się w założeniach nie zmieścił. 😅
 12. A do mnie przyszła niedawno taka zabawka Mikrofon do pomiaru akustyki pomieszczenia zintegrowany z profesjonalną wtyczką VST Sonarworks Reference 4. Działa to tak: 1. Odpalamy program do pomiaru akustyki pomieszczenia. Podajemy nr seryjny mikrofonu, który ładuje dokładną charakterystykę mikrofonu. 2. Przy pomocy mikrofonu wymiarujemy pokój (odległość między głośnikami i odległość od miejsca odsłuchu). 3. Zbieramy 37 pomiarów charakterystyki częstotliwości pomieszczenia. Każdy pomiar w innym punkcie pokoju przez pełny zakres częstotliwości. 4. Dostajemy piękny obraz pomieszczenia: natężenie i opóźnienie fali dźwiękowej w zależności od częstotliwości. Obraz pomieszczenia możemy załadować do wtyczki Reference 4 albo do sterownika systemowego, który przetwarza dźwięk zanim wyjdzie on z naszej karty dźwiękowej. Tak wygląda mój pokój, w którym głównie słucham muzyki: Muszę przyznać, że po korekcji różnica jest słyszalna, ale nie gigantyczna. Główne różnice to: 1. Poprawione pole stereofoniczne. 2. Korekta w basie, wyrównanie tej górki od fali stojącej przy ~50 i ~100 Hz znacząco poprawia komfort słuchania muzyki. Co przy okazji skutkuje tym, że można jej słuchać dużo głośniej bez odczuwania zmęczenia. Ciekawi mnie jednak wyraźny spadek w natężeniu dźwięku powyżej 10kHz. Mam głośniki z wstęgowym wysokotonowcem, który powinien bardzo wiernie odtwarzać to pasmo. Jakieś pomysły co w pomieszczeniu może powodować taki efekt akustyczny? Na tym systemie różnice są kosmetyczne, jednak w innym pokoju mam prawdziwy dramat przez asymetrię (poniżej). Różnica jest niesamowicie wyraźnie słyszalna przez korektę górki przy 600 Hz i cięcia pomiędzy 1.6 a 7 kHz. Na razie testuję to na wersji próbnej programu i zastanawiam się czy kupić pełną wersję. Tanie to nie jest (250Eur) a licencja jest tylko na jeden komputer i nie ma jak zintegrować tego z płytami czy cyfrą, a jednak nie wiem czy zawsze będzie mi się chciało podłączać komputer pod wzmacniacz. Zna ktoś podobne rozwiązania sprzętowe do wpięcia między przedwzmacniacz a końcówkę mocy? Widzę, że ostatnio dyskusja była na temat słuchawek. Jest też tańsza wersja tego software'u (nawet na telefon), która ma wgrane profile popularnych modeli słuchawek (link) i to chyba będę musiał kupić. Zarówno moje BD DT880 Pro i AKG K240 brzmią jak zepsute jak wyłączam ich profil - tutaj nie ma powrotu.
 13. Całkowicie to rozumiem. Mi też było ze wszystkimi pojedynczymi monkami na bakier, ale jak zobaczyłem ten model, to odrazu wiedziałem, że muszę go kiedyś mieć. But konstrukcyjnie jest z 2 kawałków skóry: front i język + pięta. Łączenie przykryte jest paskiem, co powoduje wrażenie jakby to był bardzo cażualowy lotnik.
 14. Najnowszy dodatek do kolecji. MTO pojedyncze monki na kopycie J. Skóra to francuski cielak - tak miękkiej i elastycznej skóry jeszcze nie miałem w rękach. Nie pamietam, która to garbarnia, ale miałem do wyboru kilka różnych próbników - ta była z najnowszego, bo SB zmieniał dostawcę. Pasek z odrobiną egzotyki - rekin. Stefano Bemer to zdecydowanie mój ulubiony producent butów. Najbardziej sobię cenie doradztwo przy zakupie butów w warsztacie we Florencji, gdzie nawet w przy kupnie RTW, jest się obsługiwanym przez szewców pracujących nad butami bespoke, którzy dobierają kopyto i rozmiar. Świetne jest to, że gdy nie ma takiej potrzeby to nie namawiają do butów na zamówienie, ale z chęcią mówią co możnaby poprawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.