Jump to content

WhiskeyPapa

Użytkownik
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

WhiskeyPapa last won the day on February 3 2016

WhiskeyPapa had the most liked content!

Community Reputation

208

About WhiskeyPapa

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

507 profile views
 1. WhiskeyPapa

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Skutecznością i urodą nie odstają od stereotypów.
 2. WhiskeyPapa

  skóry cielęce jak je rozpoznać

  Temat jest rozwojowy, ilustracje mu się przysłużą.
 3. WhiskeyPapa

  Jakie buty mam dziś na sobie

  @maciato Nie pokusiłbyś się o więcej zdjęć z krótkim opisem (lub bez) w osobnym wątku?
 4. WhiskeyPapa

  skóry cielęce jak je rozpoznać

  Też mnie to trochę intryguje. Czy może chodzić o rozróżnienie skóry bydlęcej, owczej i koziej kwalifikowanej przez gatunek i skóry cieląt, jagniąt, koźląt, kwalifikowanej wiekiem zwierzęcia?
 5. WhiskeyPapa

  Jakie buty mam dziś na sobie

  @Beny23, czy mógłbyś porównać grubość podeszwy tych GG z innymi posiadanymi czarnymi oksfordami?
 6. WhiskeyPapa

  Producenci butów: Berwick

  Mnie to wygląda po prostu na niedokładne klejenie połączenia pasa otokowego. Kwestia bardziej estetyczna niż wytrzymałościowa. Wrzuć na luz.
 7. WhiskeyPapa

  Nóż do garnituru, czyli gentleman's knife

  Gruntownie przetestowałem tę wersję okładzin w gripku 551 w N680. Niewątpliwie, naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach mocno niegarniturowych. W garniturowych (czyt. głównie do zadawania szyku wyjebolitem) lepiej mi się widzi np. karbonowy Osborne 940 w S90V. Lubię myśleć o CRK, zwłaszcza o Sebenzie, jako o nożowym Panerai-u. W tym kontekście Benchmade to Seiko, a Sanrenmu to (nie, nie Parnis) okolice Orienta. Poważnie, mam model ze zdjęcia Atamana powyżej i trudno byłoby o coś lepszego w cenie trzech piw (wyłączając cztery piwa).
 8. WhiskeyPapa

  Jakie buty mam dziś na sobie

  Węzeł płaski powinien trzymać wystarczająco mocno w codziennym użytkowaniu - upewnij się, że nie wiążesz babskiego. Jeśli dodatkowo chcesz poradzić sobie z nadmierną długością sznurówek i ustabilizować kokardę, to polecam węzeł Berluti lub jego (imo zgrabniejszy) wariant z pojedynczym przejściem na dole i podwójnym na kokardzie.
 9. Obiad w restauracji z narzeczoną i przyszłymi teściami. Po deserze. Rodzice narzeczonej żegnają się i wychodzą. Młoda: Kochanie, tak dziś pięknie, chodźmy na spacer nad wodę. Młody: Eee, jestem nieodpowiednio ubrany... To może poczekaj tu na mnie, a ja się skoczę przebrać i za jakąś godzinę jestem z powrotem.
 10. WhiskeyPapa

  Renowacja i naprawa obuwia

  Kolejno: tak, nie. Pierwsze nie wymaga wyjaśnienia. Drugie - taka sytuacja nie miała i nie mogłaby mieć miejsca. Ponadto nie noszę boat shoes i nie wygląda na to, by to się miało wkrótce (albo kiedykolwiek) zmienić. Mam wrażenie, że powinienem się wytłumaczyć, bo zostałem zrozumiany niezgodnie z intencją. Nie prowadzę prywatnej krucjaty. W rozsądnych granicach nie obchodzi mnie, jak kto czego używa - nie dbam o to, czy ciupaga jest dobrą pamiątką z Międzyzdrojów, ani o to czy godzi się po Katowicach paradować z poszetką w kotwice. Skoro wznoszono toasty z damskich pantofelków, to Skalpel swoich japonek może użyć nawet do serwowania sushi, nic mi do tego. A tutaj zaintrygowało mnie to docelowe przeznaczenie. Wydaje mi się, że zostałem oświecony.
 11. WhiskeyPapa

  Renowacja i naprawa obuwia

  Nie wiem, co oznacza docelowe przeznaczenie boat shoes i jak się ma do zwykłego przeznaczenia. Swoją drogą ciekawe, czy skądkolwiek wiadomo, czy fakt powszechnego używania tego rodzaju obuwia niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem wpłynął znacząco na styl tego obuwia? Białe gumowe podeszwy są gumowe i białe, bo miały służyć zachowaniu przyczepności i jednocześnie zachowaniu czystości na pokładzie łodzi, gdzie byłyby wyłącznie używane, więc w zamierzeniu zawsze miały być czyste...
 12. WhiskeyPapa

  Buty trochę drożej - wszelka egzotyka

  Wtedy siodło trzeba byłoby przykleić. Bez niego styl na mój gust zbyt mocno w kierunku domowych slippersów.
 13. WhiskeyPapa

  Marka butów: Shoepassion

  To coś to aparat/przyrząd Brannocka. Zaryzykuję twierdzenie, że standardowo używany w sklepach obuwniczych w Stanach, od salonów po sieciówki.
 14. To są side gusset shoes, sztyblet to już boot.
 15. WhiskeyPapa

  Loafers - Zdjęcia, Komentarze/Jakie Kupić?

  Carlos Santos - tak. Jeszcze Carmina ma wąskie kopyta np. Simpson. Dla otwartych na ryzyko np. D.C.Lewis od Kent Wang - trzeba popytać o kopyto loafersów, ale takie np. 101 102 (handgrade round) jest bardzo wąskie i dość długie. Edit: Nr kopyta poprawiony.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.