Jump to content

WhiskeyPapa

Użytkownik
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Days Won

  1

WhiskeyPapa last won the day on February 3 2016

WhiskeyPapa had the most liked content!

Community Reputation

209

About WhiskeyPapa

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

666 profile views
 1. Skutecznością i urodą nie odstają od stereotypów.
 2. Temat jest rozwojowy, ilustracje mu się przysłużą.
 3. @maciato Nie pokusiłbyś się o więcej zdjęć z krótkim opisem (lub bez) w osobnym wątku?
 4. Też mnie to trochę intryguje. Czy może chodzić o rozróżnienie skóry bydlęcej, owczej i koziej kwalifikowanej przez gatunek i skóry cieląt, jagniąt, koźląt, kwalifikowanej wiekiem zwierzęcia?
 5. @Beny23, czy mógłbyś porównać grubość podeszwy tych GG z innymi posiadanymi czarnymi oksfordami?
 6. Mnie to wygląda po prostu na niedokładne klejenie połączenia pasa otokowego. Kwestia bardziej estetyczna niż wytrzymałościowa. Wrzuć na luz.
 7. Gruntownie przetestowałem tę wersję okładzin w gripku 551 w N680. Niewątpliwie, naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach mocno niegarniturowych. W garniturowych (czyt. głównie do zadawania szyku wyjebolitem) lepiej mi się widzi np. karbonowy Osborne 940 w S90V. Lubię myśleć o CRK, zwłaszcza o Sebenzie, jako o nożowym Panerai-u. W tym kontekście Benchmade to Seiko, a Sanrenmu to (nie, nie Parnis) okolice Orienta. Poważnie, mam model ze zdjęcia Atamana powyżej i trudno byłoby o coś lepszego w cenie trzech piw (wyłączając cztery piwa).
 8. Węzeł płaski powinien trzymać wystarczająco mocno w codziennym użytkowaniu - upewnij się, że nie wiążesz babskiego. Jeśli dodatkowo chcesz poradzić sobie z nadmierną długością sznurówek i ustabilizować kokardę, to polecam węzeł Berluti lub jego (imo zgrabniejszy) wariant z pojedynczym przejściem na dole i podwójnym na kokardzie.
 9. Obiad w restauracji z narzeczoną i przyszłymi teściami. Po deserze. Rodzice narzeczonej żegnają się i wychodzą. Młoda: Kochanie, tak dziś pięknie, chodźmy na spacer nad wodę. Młody: Eee, jestem nieodpowiednio ubrany... To może poczekaj tu na mnie, a ja się skoczę przebrać i za jakąś godzinę jestem z powrotem.
 10. Kolejno: tak, nie. Pierwsze nie wymaga wyjaśnienia. Drugie - taka sytuacja nie miała i nie mogłaby mieć miejsca. Ponadto nie noszę boat shoes i nie wygląda na to, by to się miało wkrótce (albo kiedykolwiek) zmienić. Mam wrażenie, że powinienem się wytłumaczyć, bo zostałem zrozumiany niezgodnie z intencją. Nie prowadzę prywatnej krucjaty. W rozsądnych granicach nie obchodzi mnie, jak kto czego używa - nie dbam o to, czy ciupaga jest dobrą pamiątką z Międzyzdrojów, ani o to czy godzi się po Katowicach paradować z poszetką w kotwice. Skoro wznoszono toasty z damskich pantofelków, to Skalpel swoich japonek może użyć nawet do serwowania sushi, nic mi do tego. A tutaj zaintrygowało mnie to docelowe przeznaczenie. Wydaje mi się, że zostałem oświecony.
 11. Nie wiem, co oznacza docelowe przeznaczenie boat shoes i jak się ma do zwykłego przeznaczenia. Swoją drogą ciekawe, czy skądkolwiek wiadomo, czy fakt powszechnego używania tego rodzaju obuwia niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem wpłynął znacząco na styl tego obuwia? Białe gumowe podeszwy są gumowe i białe, bo miały służyć zachowaniu przyczepności i jednocześnie zachowaniu czystości na pokładzie łodzi, gdzie byłyby wyłącznie używane, więc w zamierzeniu zawsze miały być czyste...
 12. Wtedy siodło trzeba byłoby przykleić. Bez niego styl na mój gust zbyt mocno w kierunku domowych slippersów.
 13. To coś to aparat/przyrząd Brannocka. Zaryzykuję twierdzenie, że standardowo używany w sklepach obuwniczych w Stanach, od salonów po sieciówki.
 14. To są side gusset shoes, sztyblet to już boot.
 15. Carlos Santos - tak. Jeszcze Carmina ma wąskie kopyta np. Simpson. Dla otwartych na ryzyko np. D.C.Lewis od Kent Wang - trzeba popytać o kopyto loafersów, ale takie np. 101 102 (handgrade round) jest bardzo wąskie i dość długie. Edit: Nr kopyta poprawiony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.