Jump to content

ricco

Użytkownik
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87

About ricco

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Caporegime podobnie jak Ty proponuję remis i apeluję do stron o zakończenie wymiany dalszych uprzejmości. Moim zdaniem nic to już nie wnosi, Ci którzy mają i kupują Yanko napewno będą to robić dalej, Ci którzy są zawiedzeni tą marką napewno też nie rzucą się do zakupów. Po części sami sobie jesteśmy sobie winni bo chcemy kupować jak najtaniej i chłopaki z @saphir.pl stają na głowie żeby tak było, co musi się potem przełożyć na inne koszty, np. przesyłki lądowe a nie lotnicze 24h. Tak jest ekonomia.
 2. @Grafa nie wiem czy @dunlop reklamował z gwarancji czy rękojmi. Jak z rękojmi to sprzedawca powinien wydać towar, ponieważ roszczenie z rękojmi jest skierowane przeciwko sprzedawcy i moim zdaniem klienta nie obchodzi realacja na linii sprzedawca producent i jak oni to załatwią między sobą.
 3. Na własnym przykładzie i opisanej kurtki Canada Goose ze sklepu przy ulicy Zyblikiewicza w Krakowie, chyba sklep Moko lub coś podobnego
 4. Skoro piszemy to widać czytamy do tego zachowując zdrowy rozsądek. W każdych butach zdarzają się pojedyncze przypadki gorszego wykonania czy jakości. Natomiast w zaprezentowanych przez kolegę @dunlop zdjęciach trudno się do czegoś przyczepić. Mam kilkadziesiąt par butów (niektóre użytkowane po kilkanaście lat) znaczna część z dużo wyższych półek niż Yanko i naprawdę też różnie się łamią. Nie mniej nigdy by mi nie przyszło do głowy ich reklamować z takich powodów jak zrobił to kolega @dunlop. Buty służą do ich użytkowania i z biegiem czasu tracą pierwotne walory estetyczne.
 5. @dunlop doskonale rozumiem Twoje rozgoryczenie i to, że chcesz odzyskać swoje buty, każdy by chciał tak samo. To nie jest odosobniony pogląd (podzielony przez Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w Krakowie), otóż towar musi być wydany w tych 14 dniach wraz z opinią, ponieważ masz możliwość raz wniesienia odwołania, dwa oddać reklamowany towar do własnego rzeczoznawcy w celu sporządzenia kontr ekspertyzy jeśli oczywiście będą ku temu podstawy. Załatwienie i zakończenie postępowanie następuje w chwili podpisania zwrotu reklamowanego produktu, wydania nowego lub zwrotu pieniędzy (jeżeli reklamacja została uznana). Oczywiście, że w dobie dzisiejszych sklepów internetowych i produktami z zagranicy czas odgrywa rolę, ale umówmy się taki Herring wysyła przesyłkę z UK do Polski w ciągu kilkunastu godzin. Tak więc 14 dni w zupełności powinno wystarczyć na załatwienie sprawy. Miałem kiedyś przypadek reklamacji kurtki Canada Goose i po 14 dniach dostałem zwrot pieniędzy bo właśnie nie dochowali terminu zwrotu reklamowanego towaru.
 6. Kolego @dunlop nie jestem zwolennikiem prania brudów publicznie i nie bardzo rozumiem Twoje intencje, otóż sama reklamacja (jak dla mnie absurdalna i bezzasadna) ale każdy ma prawo do reklamacji wedle własnych uznań, natomiast co do terminu, miałeś po upływie 14 dni możliwość do odstąpienia od umowy i zażądać tego co wskazałeś w zgłoszeniu reklamacyjnym, z uwagi na brak wydania reklamowanego towaru w ustawowym terminie. W mojej opinii (potwierdzonej przez Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w Krakowie) sama odpowiedź na reklamację z zachowaniem 14 dni ale bez wydania reklamowanego produktu jest reklamacją niezakończona w ustawowym 14 dniowym terminem i daje podstawę do odstąpienia od umowy, odejścia od tego dotyczą sprzętu zmechanizowanego, gdzie termin wynosi 21 dni. Więc zamiast wylewać żale i pomyje mogłeś zadzwonić lub udać się do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów w swoim mieście i załatwiać sprawę, jeżeli uznałeś, że działania sprzedawcy Cię nie zadowalają.
 7. Miał wyskoczyć sum, ale go jeszcze nie ma, to wyskakuje pstrąg. Moja myślę, że wyjątkowa kolekcja, bo wszystkie buty tylko jednej marki - Church's. Poszczególne modele od góry od lewej strony: I rząd: Goodrich (brown), Grafton, Consul (box calf), Coves, Goodward, Niton II rząd: Westbury, Chetwynd (ebony), Pembrey (Prestige calf), Pembrey (black), Pembrey (brown suede), Consul (Walnut), III rząd: Northwood (brown grain dainite sole), Goodrich (black calf), Shannon (dark brown polished binder), Chetwynd (sandelwood polished binder), Chetwynd (black ruber sole), Astley (brown ruber sole), IV rząd: Consul (black polished binder), Amersham (brown suede), Rossmore (brown deco calf), Oslo, Mcpherson (black polished binder), V rząd: Shanghai, Notrhwood (black calf), Northwood (burgundy calf), Lapworth (walnut) Przepraszam za jakość zdjęcia, postaram się zrobić lepsze, jak i zrobić zbliżenia poszczególnych modeli. W miarę możliwości czasowych wzorem niedoścignionego Tanatosa70 postaram się dokonać recenzji niektórych modeli.
 8. Nie wiem gdzie za tyle widziałeś, może w Azji albo na Bliskim Wschodzie po tyle można kupić. Tzw. Pepsi w Europie w bardzo dobrym stanie i z dobrymi europejskimi papierami startuje od 30.000.
 9. Za tyle są wystawiane ale to najniższe ceny. Na chrono 24 jest nowy z 2007 roku i jest wystawiony za ponad 50.000 PLN.
 10. Tak przyłączając się trochę do dyskusji podam swój przykład; w 2006 roku kupiłem w salonie u Pieśkiewicza Rolexa GMT Master II w stali za 15.700 PLN. Dzisiaj na różnych aukcjach ten zegarek (notabene nie produkowana już wersja ze stali z pierścieniem czerwono granatowym, teraz z takim pierścieniem robią tylko białe złoto) kosztuje około 30.000 PLN, zaś nowy w salonie około 36.000 PLN. Tak więc za 11 lat wychodzi około 100% przebicia.
 11. ricco

  Camiceria Olga Milano

  Mam pytanie do osób, które szyły koszule u Olgi, chciałbym uszyć kilka koszul i widzę, że są trzy opcje podania wymiarów (mierzenie samemu siebie, podanie wymiarów swojej ulubionej koszuli oraz zdanie się na rozmiarówkę Olgi). Nie ukrywam, że mam koszule szyte na miarę z innych firm i najbardziej pasowałaby mi opcja z podaniem wymiarów właśnie najlepiej leżącej na mnie szytej na miarę koszuli. Pytanie jest takie czy jest szansa, że Olga uszyje dokładnie według takich wymiarów koszulę jak jej podam, czy coś pododaje lub poodejmuje. Jakie mieliście doświadczenie w tej kwestii. Nie chcę podawać wymiarów ciała bo wiem z doświadczenia, że szycie na miarę na odległość to trochę ryzykowne, tym bardziej, że każdy producent dodaje swoje zapasy materiału.
 12. Taki plecionki popełnił kilka lat temu jeden z szewców dla mnie i nie są to "oszukane" plecionki a dobra ręczna robota. Nieocenione w duży upał, dobrze moim zdaniem komponują się z lnem i fresco.
 13. Jeśli chodzi o mnie to nawet po 50 za dwie sztuki bym nie kupił. Być może na Tobie wyglądają dobrze, bo są zachowane proporcje. Nie rozumie co ma do tego, że to edycja limitowana to i ceny inne. W zakresie odzieży to w ogóle uważam, że pojęcie edycji limitowanej to element wyciągania pieniędzy, bo cóż tak naprawdę daje ta edycja. Co innego edycje limitowane zegarków, piór, drogich alkoholi, tu przy potencjalnej odsprzedaży można uzyskać większą cena, a niekiedy i po latach nawet zarobić (przykład niektórych zegarków). W kwestii odzieży uważam, że nie ma to żadnego znaczenia.
 14. Wybaczcie ale zaprezentowane na forum koszule Lamberta w różnych wątkach ale najczęściej "CMDNS" wyglądają o niebo lepiej od tych karykaturalnych stójek i kołnierzyków pokazanych powyżej od Lancerto. Z tego co widzę to te z Lancerto trudno kupić poniżej 250 PLN przy zakupie co najmniej 2 szt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.