Jump to content

skar

Stowarzyszenie
 • Content Count

  354
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

109

About skar

 • Rank
  Stowarzyszenie

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1,441 profile views
 1. Czekałeś/czekaliście 2 lata na koszulę?
 2. slaw

  Witam, 

  Napisał Pan na forum dotyczącym Bernheima, że odebrał Pan koszule. Z kiedy było zamówienie i kiedy był odbiór? Ja mam niezrealizowane zamówienie z marca 2017. 

  Szczerze, to straciłem cierpliwość i nadzieję, że je dostanę. 

 3. Nie wiem jak u Was, ale ja odebrałem swoje koszule wczoraj. Nowa szwalnia ale tak jak je oglądałem (nie miałem czasu wszystkich mierzyć) to wykonane porządnie i zgodnie z zamówieniem.
 4. Prosowscy @ pl. Wilsona/Mickiewicza.
 5. Beny, nie robiłem marynarek na półpodszewce stąd też zapewne wynika moja niewiedza, ale wyjaśnisz mi proszę czemu przeciwstawiasz sobie konstrukcję na płótnie i włosiance i na półpodszewce (half-lined)? Nie wydawało mi się dotychczas, żeby te rozwiązania się wzajemnie wykluczały?
 6. Elastic side wholecuts to coś doprawdy obrzydliwego w tym wykonaniu (vide "Patent z dwoma kawałkami gumy") - modele cleverley z podobnym rozwiązaniem wyglądają IMO o niebo lepiej. Wiedenki z przykładów patynowania całkiem ładne i jak na tą firmę - bardzo klasyczne.
 7. skar

  Weston Mountain boot

  Wyglądają trochę jak skrzyżowanie butów ortopedycznych z butami do noszenia po górach. Wiem, ze o gustach się nie dyskutuje, ale Damian, co widzisz w nich ładnego?
 8. skar

  Psucie "monety"

  Przecież japonia kiedyś też produkowała "tanie gitary" (80's) i dopiero później percepcja japońskich gitar się zmieniła (to samo dotyczy z tego co wiem gitar produowanych obecnie w Korei - sporo firm produkuje już w Indonezji ). Naturalna kolej rzeczy. A co do tematu - ja wolę wesprzeć kogoś "lokalnego" i póki mnie stać to mogę dopłacić, żeby towar wyprodukował ktoś mieszkający w EU, względnie blisko EU. Słyszałem kiedyś jaki profit margin jest na butach sportowych - produkcja około 1 USD, sprzedaż około 100 USD. I tak, wiem, koszty marketingu, czynsze etc., ale mimo wszystko.
 9. Ekhm... Na chyba wszystkich zdjęciach odstaje kołnierz - krawiec ostatecznie nie poprawił?
 10. Mam krawat self tipped z grenadyny z MM, przy czym wątpię, żeby zdjęcia pomogły Panu w ocenie krawata - nie widać na nich najważniejszego, tj. tego jak dany krawat się wiąże/nosi. Krawat z MM jest naprawdę dobry jakościowo, dobrze się wiąże i jest dobrze wykonany.
 11. Panie Marcinie, RadekM wskazał Panu już, gdzie może Pan uszyć w Warszawie krawat. Ze swojej strony dodam, ze jest to chyba jedyne tego rodzaju miejsce w Warszawie, zaś jakość jest co najmniej dobra.
 12. Rozumiem, że mówiąc o "dynamice charakterystycznej dla bespoke" uwzględniasz również (chyba znaczną) część wyrobów John Lobb Bootmaker, wiele butow bespoke z Niemiec, Austrii i Wegier albo - by nie szukać daleko - część (zwlaszcza starszą) wyrobów innej pracowni z Chmielnej na K? Bespoke ma być przede wszystkim dopasowane do stopy właściciela (a z jej kształtem też różnie bywa) - to do czego nawiązujesz to jest chyba trend narzucony przez G&G/japonczykow (i kilka innych firm). Ps. Serio zazdroszczę niektórym wzroku - chyba dla mnie nadszedł czas na okulistę.
 13. Co rozumiesz przez jakosc (zakladam: wykonania)?
 14. tylko jeszcze trzeba znaleźć dobre... Moje doświadczenia z tego typu usługami raczej nie napawały optymistycznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.