Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, saphir.pl napisał:

Kremy może nie dadzą wysokiego połysku, ale po polerce może pojawić się "półpołysk". Jeżeli połysk nie jest pożądany to Saphir Onguent nie powinien zmienić matowego charakteru skóry:

https://multirenowacja.pl/balsam-ochronny-do-skor-gladkich-i-naoliwionego-nubuku-onguent-saphir.html

 

 

Potwierdzam, spośród bardzo wielu preparatów, które używałem, tylko ten nie zmienia charakteru skóry na "błyszczący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty New balance model 754. Używałem do nich tarrago nano protector może z tydzień się utrzymał dodam, że użyłem jedenj warstwy. Teraz śnieg się klei i zostaje i na czubkach po wyschnięciu zrobiły się takie plamy jak na foto. Czym to usunąć? Jaki preparat by to zeszło?

 

IMG_20181219_122623.jpg

IMG_20181220_111208.jpg

IMG_20181220_111159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

Mam prośbę o pomoc, po raz pierwszy wyczyściłem buty myjąc i szorując je mydłem Saphir Soup i gąbka tarrango. Nie ukrywam ze ponszorowaniu czubek nie wiedząc czemu utracił kolor wzgledem pozostałej części buta, zrobił się jaśniejszy. No wysuszeniu nałożyłem krem Saphir biały następnie jedna warstwę brązowego i przystąpiłem do pastowania, wszystko przeszło pomyślnie. Następnie położyłem mirror Saphir i zaczęły się problemy tylko na prawym bucie, na zdjęciach widoczne są plamy. Ciężko mi Wgl zrobić na nich połysk, tak jak na prawym lewym zajmuje mi to chwile, tak tu wyskakuje plama. Wiecie może czym to jest spowodowane? Buty leżą na półce w temperaturze pokojowej, nie ma wilgotności. Nadmienię ze butów wyżej opisanych nie nosze często. Będę wdzieczny za pomoc.

34A94F97-BF74-4A88-8EFC-AB7673CCE25D.png

C30B5E5B-E208-4D99-8775-F10DC364A94E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Achoom, plama na zdjęciu pierwszym wygląda na wilgoć po myciu, którą uwięziłeś w skórze zbyt szybkim nałożeniem produktów tłuszczowych tj. kremy i woski.

Na drugim po lewej widać, że po myciu najprawdopodobniej odpadł płat nagromadzonego wosku. 

Wypadałoby chyba to nawarstwienie wosku na noskach zmyć do zera renomatem, dać temu wyschnąć i powtórzyć sekwencję krem-wosk-mirror gloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy do 'codziennej' pielęgnacji obuwia ze skóry licowej wystarczy na początku taki 'gotowy' zestaw ? - https://multirenowacja.pl/zestaw-do-pielegnacji-i-konserwacji-butow-skory-gladkie-tarrago-1.html w zasadzie służyłby do nauki tego jakże ważnego procesu pielęgnacji. Póki co uczę się odróżniać produkty, poznawać podstawy (czytam forum pokolei, że tak powiem). Ew jest jakaś ciekawa alternatywa w granicach +/- 100zł na taki 'codzienny zestaw'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bedwae napisał:

witam, czy do 'codziennej' pielęgnacji obuwia ze skóry licowej wystarczy na początku taki 'gotowy' zestaw ? - https://multirenowacja.pl/zestaw-do-pielegnacji-i-konserwacji-butow-skory-gladkie-tarrago-1.html w zasadzie służyłby do nauki tego jakże ważnego procesu pielęgnacji. Póki co uczę się odróżniać produkty, poznawać podstawy (czytam forum pokolei, że tak powiem). Ew jest jakaś ciekawa alternatywa w granicach +/- 100zł na taki 'codzienny zestaw'?

Jest wiele mitów na temat pielęgnacji butów.,Przede wszystkim buty nie wymagają "codziennej" pielęgnacji , ani jakiegoś specjalnego zabezpieczenia przed pierwszym wyjściem.,Wielu nowych nabywców/użytkowników traktuje pierwsze "poważne" buty jak pierworodnego dzieciaka w rodzinie i kupuje im wyprawkę, często kierując się szczerymi/bezinteresownymi poradami sprzedawców w sklepach obuwniczych.,Nie ma  w tym nic złego, przeciwnie -to dobrze ,że ktoś chce dbać o buty bo nie ma nic gorszego niż widok mężczyzny w brudnym zadeptanym obuwiu. Chociaż bywa gorzej kiedy taki osobnik ściągnie buty.,Tylko często nadgorliwość w pielęgnacji nie służy najlepiej naszym butom.,Dobre buty są fabrycznie zakonserwowane i wypolerowane przez profesjonalistów, przy użyciu profesjonalnych kosmetyków, na profesjonalnych maszynach , Takie operacje zajmują kilka roboczogodzin i nikt w warunkach domowych nie jest w stanie zrobić tego lepiej ,nawet jak wyda na kosmetyki równowartość ceny butów.,Ale łatwo można zepsuć to nad czym manufaktura się trudziła w pocie czoła.,Później są na forum wpisy typu:" Ratunku moje kordowany dostały purchli po pierwszym wyjściu na deszcz, A takie były ładne, amerykanskie.,Szkoda !" .,Dostały purchli ,gdyż fabryka je zabezpieczyła, ale nowy właściciel pracowicie usunął to zabezpieczenie przy pomocy najlepszych kosmetyków polecanych przez "wujków dobra rada"

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sentymentalną wizytę w egzotycznej Warszawie, gdzie w sklepie Emanuel Berg można zobaczyć na wystawie przesuszone i zakurzone buty Crockett&Jones, o które profesjonalny i wykwalifikowany personel nie dba, zapewne dlatego że zarabia miesięcznie mniej niż te buty kosztują. Takie okazy trzeba przygotować do pierwszego użycia. W egzotycznej Polsce buty za średnią krajową kupuje się od tyłu sklepu, niekoniecznie profesjonalnie wysmarowane dzień wcześniej o wschodzie słońca.

Moje Vassy kupione od tyłu sklepu okazały się mieć ponad 10 lat (chociaż kupiłem nieużywane). Przechowywanie (być może niewłaściwe) i nieużywanie przez dekadę zrobiło swoje. Podeszwa niemal dokonała żywota po 10 miesiącach użytkowania (może 25 wyjść). Buty jadą do Budapesztu na serwis. Chciałem taniej - mam drożej.

Odpowiedź Vassa w international English:

The accurate shoes is more than 10yaers old. After 10 years if nobody worn them the yarn (sole) and all ingredient is aged that is why probably the heel part is getting used in a shorter time.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał:

Dobre buty są fabrycznie zakonserwowane i wypolerowane przez profesjonalistów, przy użyciu profesjonalnych kosmetyków, na profesjonalnych maszynach , Takie operacje zajmują kilka roboczogodzin i nikt w warunkach domowych nie jest w stanie zrobić tego lepiej ,nawet jak wyda na kosmetyki równowartość ceny butów.,Ale łatwo można zepsuć to nad czym manufaktura się trudziła w pocie czoła.,

 

Proponuję jednak natłuścić kremem każdą nowo zakupiona parę butów, na wypadek gdyby miało się okazać, że skóra jest przesuszona. Jeśli przekonamy się o tym po pierwszym spacerze będzie za późno, żeby uniknąć brzydkiego łamania się skóry.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewniej już ta odpowiedź tu padła z 10 razy, ale nie potrafię wyszukać wewnątrz tematu :)

Co robić z "poprzednim" lustrem na czubku buta przy pielęgnacji? Cykl mam taki:

 - szczotka

 - cleaner (Burgol Schuhreiniger)

 - krem

 - szmatka

 - wosk

 - szmatka :)

I teraz zatrzymałem się na kremie - na lustro nakładać bez sensu, bo i tak do skóry nie dotrze. Nakładać nowy wosk na stary wosk, czy wcześniej jednak jakoś ten stary usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak robisz tę "pełną" konserwację, to co robisz z woskiem? Cleaner (przynajmniej ten mój) go nie rusza, tylko czyści.

Jadąc ciągle na nakładaniu nowego wosku na stary, nigdy nie kremujemy czubka buta i tylko powiększamy powłokę wosku. Coś jak tapeta na tapetę, pamiętam za dzieciaka jak się potem zdzierało to wszystko ze ścian przy remoncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem Renowatora, Renomatu i Cleaning Lotion od Saphira. Każdym bez większych trudności byłem w stanie usunąć stare warstwy kosmetyków i przygotować but do nowej iteracji konserwacji. Teraz używam Cleaning Lotion bo jest wydajny i najmniej śmierdzi

A kolejną warstwę wosku nakładam kiedy są jakieś mniejsze ubytki w lustrze. W przypadku grubszych spraw buty trafiają na warsztat i przeprowadzam pełen proces. Poza takimi przypadkami gruntowna konserwacja trafia się pojedynczej parze raz albo dwa w roku.

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2018 o 19:36, eduardo napisał:

Chcę dokonać zakupu Berwick'ów 321 Country Calf. Nie chciałbym w sklepie dopytywać - co koledzy na forum doradzą zakupić do pielęgnacji tego modelu??

Dla zainteresowanych - buty są trochę jaśniejsze niż wydaje się na stronie.

 

 

20181110_115538.jpg

 

 

 

do skóry z tłoczoną teksturą, krem z pigmentem stosowany w małych ilościach, wosk bym sobie darował (będzie miał tendencję do "łuszczenia"); to z mojego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

Cleaner (przynajmniej ten mój) go nie rusza, tylko czyści.

Czy stosujesz go zgodnie z instrukcją, to znaczy rozcieńczasz go wodą 1:1?

Stosuję między innymi Burgol Schuhreiniger i moim zdaniem ma podobną moc zmywania wosku jak Cleaning Lotion.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.