Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosujesz go zgodnie z instrukcją, to znaczy rozcieńczasz go wodą 1:1?
Stosuję między innymi Burgol Schuhreiniger i moim zdaniem ma podobną moc zmywania wosku jak Cleaning Lotion.
 
Rozcieńczałem z wodą, nie wiem czy dokładnie 1:1, czy może więcej wody było. Lustra nie ruszył, co w tym przypadku mi nie przeszkadza bo lustro ładnie się trzyma - ale co na przyszłość? Jakoś trzeba ten czubek też kremować :)

Trochę bałbym się traktować buty renomatem co miesiąc / dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post @Servetch jest chyba podszyty odrobiną wysublimowanego żartu ;) (szydery ;) ). Przynajmniej ja tak go odebrałem. Mnie też "dziwią" posty typu: "kupiłem buty takie i takie, użyłem kremu, wosku, nanoprotektora i ... chgw czego jeszcze. Ale w prognozie pogody zapowiadają opady deszczu, śniegu z deszczem i śniegu. Na ulicach i chodnikach sypia piasek z solą. Czy mogę wyjść w moich butach na zewnątrz?" Nie, nie możesz, buty należy postawić na domowym ołtarzyku i oddawać im cześć - od czasu założyć na nogi, strzelić fotkę i do neta wrzucić ;) . Buty stworzono chyba po to by w nich chodzić (niezależnie od warunków) i by chroniły stopy/nogi człowieka przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

jeśli prawidła kupujesz do trzewików bądź innych wysokich butów to wziąłbym ten mniejszy rozmiar jako że do trzewików zazwyczaj powinno dobierać się prawidła nieco mniejsze (ja mam do trzewików roz. 40 prawidła roz. 39)

Jeśli natomiast prawidła kupujesz do półbutów lub innych niskich butów to wziąłbym ten większy rozmiar.

Dodatkowo należy dodać, że ten większy rozmiar prawideł może po czasie nieco rozciągnąć skórę buta, a co za tym idzie - rodzi się pytanie czy but jest na Ciebie idealny, nieco za duży lub nieco za mały.  

Decyzję podjąłbym na podstawie odpowiedzi na dwa wyżej opisane problemy.

Pozdrawiam🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rupoyter napisał:

Ja bym zrobił tak:

jeśli prawidła kupujesz do trzewików bądź innych wysokich butów to wziąłbym ten mniejszy rozmiar jako że do trzewików zazwyczaj powinno dobierać się prawidła nieco mniejsze (ja mam do trzewików roz. 40 prawidła roz. 39)

Jeśli natomiast prawidła kupujesz do półbutów lub innych niskich butów to wziąłbym ten większy rozmiar.

Dodatkowo należy dodać, że ten większy rozmiar prawideł może po czasie nieco rozciągnąć skórę buta, a co za tym idzie - rodzi się pytanie czy but jest na Ciebie idealny, nieco za duży lub nieco za mały.  

Decyzję podjąłbym na podstawie odpowiedzi na dwa wyżej opisane problemy.

;Pozdrawiam🙂

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.