Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie może jakiś dobry patent na pastowanie butów z jasnymi szyciami?

Mam czarne buty z szarymi szyciami i brązowe buty z szyciami białymi. Pastowanie tego pastą pigmentową to niekorzystna zmiana wyglądu buta, bo nici się zabarwią. Myślałem o pastowaniu okolic nici pastą bezbarwną a reszty buta już pigmentową, ale to też lipa, zwłaszcza na bucie brązowym (będzie różnica w kolorze).

Co robić? Jest opcja pasty bezbarwnej, ale jakoś mi to słabo pasuje, zwłaszcza na czarnym bucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem posiadaczy Indy. Aldeny 405 z zapastowanymi przeszyciami tracą cały urok .Jedyny patent to Pecard, oprócz tego ,że konserwuje nici i uszczelnia przeszycia to zabezpiecza nitkę przed brudem i pigmentami z past/kremów

PC130019 (2).JPG

PC130023 (2).JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, nebhe said:

Czy da się jakoś zabezpieczyć białe brzegi podeszwy w deck shoes przed utratą 'białości'? Polecacie stosować jakieś kosmetyki do podeszwy w takich butach?

https://mrvintage.pl/2014/08/pytania-czytelnikow-17.html - pytanie 8. Co prawda chodzi tutaj o czyszczenie, ale wydaje mi się, że Tarrago Super White zapewnia też jakąś ochronę na przyszlość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 08:37, grissley napisał:

Ten Pecard to tylko z amazona albo innej zagranicy?

Pecardem należy pokryć nici i przeszycia, potem zapastować but, wypolerować i zetrzeć pigmentową pastę z zapecardowanych nici, tak?

Krem Pecard przeznaczony jest do odżywiania skór na całych butach .Trzeba rozprowadzić środek na całej powierzchni najlepiej palcem, zebrać nadmiar kremu i odczekać 24 do 48 godzin przed polerowaniem.Dla lepszego efektu można zabieg powtórzyć po 2 dniach.Pasta z pigmentami nie jest koniecznym ani niezbędnym środkiem do pielęgnacji butów .Ja używam woski kolorowe sporadycznie, w razie konieczności (nawet na czarnych butach) raczej miejscowo w wypadku  skaleczenia skóry , albo przy robieniu lustra.,Mam buty które od kilkunastu/kilkudziesięciu lat nie byly traktowane pastami pigmentowymi i są w doskonałej kondycji pomimo intensywnego użytkowania. Mało tego buty ,które nigdy nie byly pastowane kolorem wyglądają lepiej z biegiem lat nabierają szlachetnej patyny.Podobnie jest w przypadku skórzanych aktówek toreb noszonych na ramieniu, nawet jeszcze gorzej ,gdyż pigmentowa pasta może zostawić ślady na odzieży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 21:43, Jackuzzi89 napisał:

Hej Koledzy.

 

Pomocy, ja nie wiem co to jest (to czarne), bo buty były brązowe... Renomatem nie schodzi 😕 Z góry dziekuję za rady, co z tym począć 😕

 

 

95476A30-0807-484E-B8CF-EC3CC9DF55A0.jpeg

Jakiej marki jest obuwie?

Podejrzewam, że usunąłeś delikatną warstwę poliuretanu/lakieru którym była pokryta skóra. W miejscach przetartych skóra przyjmuje tłuszcz/wosk mocniej i skóra się przyciemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wielki Shoe napisał:

Jakiej marki jest obuwie?

 

KH

Dzięki, jak sądzę, to (usunąłeś delikatną warstwę poliuretanu/lakieru którym była pokryta skóra. W miejscach przetartych skóra przyjmuje tłuszcz/wosk mocniej i skóra się przyciemnia.) uniemożliwi naprawę obuwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackuzzi89 napisał:

KH

Dzięki, jak sądzę, to (usunąłeś delikatną warstwę poliuretanu/lakieru którym była pokryta skóra. W miejscach przetartych skóra przyjmuje tłuszcz/wosk mocniej i skóra się przyciemnia.) uniemożliwi naprawę obuwia?

Powrotu do starego koloru raczej już nie ma. Wydaje się, że jedyną opcją może okazać się całościowe przyciemnienie buta (kremami i woskami, lub poprzez malowanie) po solidnym potraktowaniu go wcześniej preparatem który naruszy pozostałą warstwę PU. Sensowne wyjście to ujednolicić kolor. Czasami naprawić buty, to zepsuć tak samo lewy i prawy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno zakupiłem na swój ślub czarne Berwick 3010. Wiem, że muszę w nich pochodzić trochę przed żeby się ułożyły. Moje pytanie jakie środki będą potrzebne aby później ładnie przygotować but (nie na lustro) ? Wystarczy mi np. czarna pasta Famaco + szmatka ? Czy będę jeszcze czegoś potrzebował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękkie lub średnio twarde włosie to w zasadzie fajne rozwiązanie do zamszu, jeżeli to tylko powierzchniowe zabrudzenia. Metalowe włosie nieodłączne, ale zdarzało się, że ktoś tak mocno nim tarł powierzchnię, że naruszył mechanicznie skórę, także nic na siłę również przy butach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 10:13, root napisał:

Cześć, niedawno zakupiłem na swój ślub czarne Berwick 3010. Wiem, że muszę w nich pochodzić trochę przed żeby się ułożyły. Moje pytanie jakie środki będą potrzebne aby później ładnie przygotować but (nie na lustro) ? Wystarczy mi np. czarna pasta Famaco + szmatka ? Czy będę jeszcze czegoś potrzebował ?

@root zapraszam do zapoznania się z poradnikiem jak zadbać o buty ze skóry licowej na naszym blogu http://bit.ly/jakzadbacobutylicowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem sobie buty w kolorze jasnobrązowym. Nałożyłem na nie krem Tarrago, na butach pojawiły się ciemne plamy, takie jak po przemoczeniu. Jednak jak krem wysechł wszystko wróciło do normy. Czy to normalne? Czy powinienem może nałożyć kilka warstw kremu aż skóra się nasyci? Wcześniej umyłem buty mydłem do skór i tu też skóra chłonęła wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może jakiś sposób, żeby jakoś wizualnie poprawić (może jakimiś kosmetykami do skóry) wygląd podbicia w tych loafersach Berwick? Lubię bardzo te buty, ale praktycznie od pierwszych użyć skóra połamała się na przodach w sposób dla mnie nie do końca estetyczny - pytanie czy to słabej jakości skóra, wada fabryczna czy po prostu w loafersach (to moje pierwsze) skóra się tutaj łamie a ja wydziwiam? ;) Poglądowe zdjęcia z daleka, bliska i z góry:

IMG_20190612_073027.jpg

IMG_20190612_073022.jpg

IMG_20190612_073035.jpg

IMG_20190612_073032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pi_senny napisał:

Nie ma tutaj nic niezwykłego i nic na to nie poradzisz, jeśli nie jest to dla Ciebie estetyczne. 

Czyli twoim zdaniem to zagięcia normalne dla zwykłego użytkowania i, mówiąc krótko, trochę wydziwiam:)? Będę w pewien sposób spokojniejszy i mniej mnie to będzie kłuło w oczy, jeżeli tu się dowiem, że przesadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.