Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam jakiejś innej i działa dobrze - kryje brzegi naruszone przy chodzeniu po chodnikach, przypadkowych kopnięciach w schody itp. Wystarcza na kilka tygodni regularnego noszenia.

Wcześniej używałem kremu do tego celu i wystarczał na tydzień, góra dwa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni Koledzy,

chciałbym uzyskać od Was poradę, jak rozwiązać zaistniały problem z nowymi butami.

Otóż zamówiłem buty Berwick 321 Country Calf ze sklepu klasycznebuty.pl. Po otrzymaniu obuwia, zabezpieczyłem je kremem Famaco, zamówionym w tym samym sklepie.

W poniedziałek pierwszy raz wyszedłem w nich na zewnątrz i w tym też dniu na cholewce/nosku pojawiła się jasna plamka (przebarwienie jakby).  Po powrocie do domu użyłem pasty woskowej (również zakupionej w sklepie klasycznebuty.pl.), celem zatuszowania rzeczonej plamki. Wówczas wokół niej powstała większa plama o ciemnym zabarwieniu.

 

Próbowałem wypolerować naniesioną pastę szczotką z miękkim włosiem, jednakże efekt nie ustawał.

 

W dniu wczorajszym buty zostały w domu i czekałem z nadzieją, że skóra wchłonie pastę lecz niestety tak się nie stało.

 

Proszę o informację, jak usunąć efekt plam.

 

 

 

W załączeniu przesyłam zdjęcia, obrazujące powstały defekt.

 

 

 

 

IMG_20181030_143603.jpg

IMG_20181030_143622.jpg

IMG_20181030_143607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem kilka dni temu Brogue firmy LLOYD, chciałbym je dobrze zabezpieczyć na okres jesienny. Z tego co wyczytałem to skompletuje mały zestaw:

- TARRAGO Universal Cleaner
- SAPHIR MDOR Creme Pommadier 75ml

- SAPHIR MDOR Pate de Luxe 50ml

- TARRAGO Nano Protector

Niestety mam problem z doborem koloru pasty oraz kremu. Nie wiem czy lepiej kupić bezbarwne czy jednak kolor? Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi jaki kolor będzie dobry do tych butów:
https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-lloyd-tampico-12-283-04-kenia.html?gclid=EAIaIQobChMIwpHf8a2x3gIVTLftCh2ngAQpEAQYASABEgJgrPD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 03:34, Matro napisał:

Witam,

kupiłem kilka dni temu Brogue firmy LLOYD, chciałbym je dobrze zabezpieczyć na okres jesienny. Z tego co wyczytałem to skompletuje mały zestaw:

- TARRAGO Universal Cleaner
- SAPHIR MDOR Creme Pommadier 75ml

- SAPHIR MDOR Pate de Luxe 50ml

- TARRAGO Nano Protector

Niestety mam problem z doborem koloru pasty oraz kremu. Nie wiem czy lepiej kupić bezbarwne czy jednak kolor? Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi jaki kolor będzie dobry do tych butów:
https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-lloyd-tampico-12-283-04-kenia.html?gclid=EAIaIQobChMIwpHf8a2x3gIVTLftCh2ngAQpEAQYASABEgJgrPD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Z góry dziękuje

Do butów w jasnych odcieniach ,ewentualnie w kolorze naturalnym zdecydowanie najlepsze są bezbarwne pasty i kremy.,Środki z pigmentem zawsze przyciemniają odcień skóry, poza sytuacją kiedy chcesz uzyskać w kilku miejscach efekt patyny, ale w takim wypadku nie musisz się martwic o dobranie koloru tylko używasz znacznie ciemniejszych., Lista produktów jakie planujesz zakupić jest dosyć ambitna, tylko ma kilka wad, niektóre środki są zupełnie zbędne i na dodatek budżet jaki chcesz na te zakupy przeznaczyć to niemal pół tego co zapłaciłeś za buty.,Taki sam o ile nie lepszy efekt możesz uzyskać inwestując ok 10%zakładanej kwoty  

PB090003.JPG

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 09:34, Matro napisał:

Witam,

kupiłem kilka dni temu Brogue firmy LLOYD, chciałbym je dobrze zabezpieczyć na okres jesienny. Z tego co wyczytałem to skompletuje mały zestaw:

Dowolny przyzwoitej jakości wosk i krem. Bezbarwny.

Buty Lloyd mają dobrą opinię, jeśli chodzi o trwałość, ale użyte materiały (skóra cholewkowa) są przeciętne, więc imho nie ma sensu kupować drogich super kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowni Forumowicze,

jestem nowy na tym forum. Zapoznałem się już z podstawowymi zasadami pielęgnacji obuwia. Mam kilka pytać dotyczących sposobu pielęgnacji obuwia. Od razu zaznaczam, że  nie jestem użytkownikiem obuwia wyższej klasy, głównie używam butów firm Ryłko i Ecco. Niemniej jednak także chciałbym o nie zadbać. Do pielęgnacji obecnie używam produktów Ecco. Teraz powoli chciałbym przerzucić się na Saphir'a. Wstępnie chciałbym zakupić:

1) Saphir Renomat 100 ml,

2) SAPHIR BDC Etalon Noir Soap 100 ml,

3) SAPHIR BDC Creme Renovateur 50ml.

Moje pytania są następujące:

1) Czy używanie tych środków do butów niższej klasy jest bezpieczne? Czy np. Renomat nie uszkodzi butów Ryłko albo Ecco?

2) Czy użycie ww. środków, a następnie zastosowanie ECCO Revive Cream będzie ok? Czy też koniecznie trzeba zastosować pełną linię Saphir tj. SAPHIR BDC Creme Pommadier  a następnie dla połysku Pate de Luxe? Moje pytanie jest spowodowane tym, że jeszcze jeszcze  pozostało mi dużo kremu Ecco i chciałbym go zużyć zanim zakupie inne produkty Saphir.

3) Czy produkty Saphir tj. pommadier oraz pate deluxe można aplikować przy pomocy "mazaka-gąbki" czy tylko bawełnianą szmatką?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z powyższymi uwagami dotyczącymi niewielkiej opłacalności inwestowania w droższe kosmetyki dla butów za 200 zł,  ale na swoim przykładzie zauważyłem, że kupowanie butów wciąga. Od razu wyposażyłem się w podstawowy zestaw Saphire i  teraz nie żałuję, bo każdego miesiąca przybywa co najmniej jedna para "trochę lepszych butów" i co chwilę okazuje się, że jeszcze by się przydało coś dodatkowo zamówić - a to inny kolor kremu, a to farba do podeszw , czy też kolejne prawidła cedrowe :)

Niewykluczone, że w przypadku kolegi będzie podobnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Czy taki zestaw jak poniżej i jego użycie w takiej kolejności będzie ewentualnie ok, czy też mogę z niego wyłączyć niektóre produkty?

1) SAPHIR BDC Cleaning Lotion 125ml (zamiast Renomatu, ponieważ mam obawy, że jest za silny, natomiast o tym lotonie słyszałem pochlebne opinie. Muszę usunąć stare warstwy pasty i wosku z butów).

2)  SAPHIR BDC Creme Renovateur 50ml (jako odżywienie i regeneracja po zastosowaniu Cleaning Lotion)

3) SAPHIR BDC Creme Pommadier 50ml ( zastanawiałem się także o linii SAPHIR MDOR Creme Pommadier, ale czytałem na forum, że pomimo że jest to linia topowa to niektórzy forumowicze zauważyli że zostawia smugi na obuwiu. Mnie natomiast wydaje się, że do obuwia niskiej/średniej klasy wystarczy BDC).

4) SAPHIR MDOR Pate de Luxe 50ml (dla nabłyszczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eduardo napisał:

co koledzy na forum doradzą zakupić do pielęgnacji tego modelu?

Na start krem z pigmentem (np. Woly, Saphir MdO, Famaco, Burgol, Bootblack, kolejność przypadkowa) i jeśli chcesz polerować (niekoniecznie na lustro) to wosk (takoż). Za jakiś czas pewnie przydałby się jakiś cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wolisz. Jak sie nie czujesz pewny to poproś o poradę, z pamięcią że Twoje zdjęcie może uciekać odcieniem od tego co widzisz gołym okiem, a pracownik sklepu to nie robot ze skanerem RGB w oku :) Odrobinę za ciemny krem raczej nie zmieni radykalnie koloru, to nie farba - na dłuższą metę może troszkę przyciemnić. Ja jedne jasne buty (akurat ze skóry groszkowanej) celowo traktowałem ciemniejszym kremem, po dłuższym czasie nabrały odrobinę głębi koloru i troszkę się przyciemniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.