Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Non Vid. My tu same snoby i nie uznajemy butów z CCC ;-). Ja swego czasu używałem kosmetyków Coccine i miałem raczej dobre doświadczenia. Jak masz już pastę woskową to dodałbym tak w ciemno ten krem z lewej  i powinno wystarczyć- najpierw krem, potem pasta- jeden raz. Na noski (to takie eleganckie buty, czy jakieś "trepy" ?) i ewentualnie na pięty możesz zastosować kilka warstw wosku... z umiarem (cienkie warstwy). No i oczywiście jakaś szczotka z włosia (kiedyś można było za grosze nabyć taki niezbędnik wojskowego- 3 szczotki z surowego drewna bukowego (?)- twarda z tworzywa do oczyszczania podeszwy z błota, z włosia do... szczotkowania i mazak do nakładania pasty-  bardzo przyzwoita jakość) i szczotkować na błysk. Powodzenia :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc,

Dopiero wyjete z pudelka czarne Loake 1880 Churchil. Skora licowa. Przed eksloatacja. Skora nie jest twarda, ale sprawia wrazenie pokrytej "czyms", co powoduje, ze wydaje sie lekko sztywnawa. Zaaplikowalem Saphir M d'Or Renovateur przy pomocy wacikow kosmetycznych. Male ilosci renowateur I lekkie  rozsmarowywanie. W trakcie aplikacja waciki pokrywaly sie czarna, smolista substacja. Po zabiegu, skora cholewek zmatowila sie. Odczekalem 10 min. Potem zeszczotkowalem cholewki szczotka z wlosia. Nabraly lekkiego polysku. Skora stala sie przyjemniejsza w dotyku. Sprawia wrazenie mniej sztywnej. Powstaje pytanie: Czy Loake pokrywa skory cholewek jakims tworzywem? Czym mogla byc ta czarna substancja, ktora zebraly waciki w trakcie aplikacji removateur ? Co sadzicie? 

P.s.1 zdjecie tuz po aplikacji renovateur. 2 zdjecie po 10 min I wyszczotkowaniu.

IMG_20180422_204220.jpg

IMG_20180422_205838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś patent w jaki sposób można odrestaurować brzegi podeszwy - mam tendencję do chodzenia w ten sposób, że obcieram je od wewnętrznej strony, co nie wyglada estetycznie. Da się to jakoś zamalować czy tylko oddać do specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, qbqb napisał:

Czy macie jakiś patent w jaki sposób można odrestaurować brzegi podeszwy - mam tendencję do chodzenia w ten sposób, że obcieram je od wewnętrznej strony, co nie wyglada estetycznie. Da się to jakoś zamalować czy tylko oddać do specjalisty?

Są do tego specjalne środki, np. Boot Black Edge Colour, masz tu pokazane użycie w 2:55. 

Jeżeli nie masz takich środków, to zwykły wosk kolorowy tez powinien załatwić sprawę (chociaż trzeba będzie go aplikować dosyć często, co 1-2 wyjścia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, qbqb napisał:

Czy macie jakiś patent w jaki sposób można odrestaurować brzegi podeszwy - mam tendencję do chodzenia w ten sposób, że obcieram je od wewnętrznej strony, co nie wyglada estetycznie. Da się to jakoś zamalować czy tylko oddać do specjalisty?

Dzień Dobry sprawdz polską firmę kaps ma coś podobnego do pielęgnacji  brzegów butów jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy też o jakim odrestaurowaniu brzegów mówimy. Jeżeli tylko koloryzacja tą są różne farby - wspomniany powyżej Kaps, Tarrago czy Angelus (dostępne w multirenowacji, mają stosowne opisy).

Jak są ubytki, głębsze rysy to papier ścierny o wysokiej gradacji, renovautine creme z Saphira, ewentualnie taka kostka wosku od Tarrago. Z nią jednak jest wyższa szkoła jazdy w warunkach domowo-garażowych, trzeba odpowiednio wosk rozgrzać i nałożyć tak by cholewek nie upaćkać. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, qbqb napisał:

Czy macie jakiś patent w jaki sposób można odrestaurować brzegi podeszwy - mam tendencję do chodzenia w ten sposób, że obcieram je od wewnętrznej strony, co nie wyglada estetycznie. Da się to jakoś zamalować czy tylko oddać do specjalisty?

To też zależy czy brzegi są czarne czy brązowe. Do brązu trudniej będzie znaleźć konkretny odcień, ale ja stosuję kremy Saphir Renovating Creme (takie w małych tubkach do pokrywania ubytków w skórze). Czarne brzegi będzie łatwiej pokryć chociażby odrobiną czarnego kremu/pasty do butów raz na kilka wyjść, lub środkami jak wyżej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze całkiem niedawno barwniki woskowe do krawędzi były dostępne tylko w dużych opakowaniach, bo produkowane były jedynie z myślą o zakładach szewskich i producentach. Obecnie dostępne już są wersje mini z wygodnymi aplikatorami, które spełniają swoje zadanie również w warunkach domowych:

https://multirenowacja.pl/tarrago-heel-sole-restorer-35ml.html

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki, zamówiłem jeden z polecanych produktów (tarrago), zobaczymy jak się sprawdzi. Jako, że nie miałem wosku w odpowiednim kolorze, przejechałem krawędzie podeszw kremem ciemny brąz (saphir mdor, marron fonce'). Przypuszczam, że szybko zniknie z tych krawędzi, ale pokrył ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Diminished napisał:

Są jakieś preparaty do usuwania nieprzyjemnego zapachu z butów? W okresie wysokich temperatur jest to wyjątkowe uciążliwe, a moje prawidła już straciły zapach. 

Prawidła wystarczy co jakiś czas przeszlifować papierem ściernym,wtedy odzyskują zapach. Jeżeli chodzi o preparaty to najlepsze są wkładki odkażające typu Odor Eaters np. Dr Schools https://www.amazon.com/Dr-Scholls-Fighting-Insoles-Packages/dp/B001EPQ9IM?th=1  Preparaty spray nie zawsze się sprawdzają, czasem perfumy wymieszane z potem mają przykry zapach, ale np. Lysol w sprayu jest skuteczny-używany jest w większości wypożyczalni butów z łyżwami.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj za dużo :) Kup na początek podstawowy zestaw cleaner + krem lub cleaner + krem + wosk i działaj. Szybko załapiesz. Nie ma 3. Są 2, czyli krem i pasta woskowa (zwana woskiem). Krem mocniej odżywia skórę i dostarcza jej większą ilość pigmentu, wosk zapewnia przede wszystkim połysk. Zerknij może na razie tylko na ten dział:

http://pastadobutow.pl/03_pierwsze-kroki-z-saphir.html

 

Pobaw się dwoma, trzema produktami i szybko wyczujesz, co do czego. Nadmiar teorii potrafi namieszać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka par butów z zamszu i nubuku (zamszowe sneakersy i sztyblety, nubukowe boat shoes oraz zimowe Hanzele), w różnych kolorach (od granatu po beżowe). Powiedzmy, że co roku dochodzi nowa para, więc są i nowe jak i takie 2-3 sezonowe.

Chciałbym rozpocząć przygodę z dbaniem o obuwie innym niż "polecane produkty przez panią w CCC".

Wstępnie po przeczytaniu forum chciałem zdecydować się na ten zestaw od Tarrago:

https://multirenowacja.pl/zestaw-nano-do-zamszu-i-nubuku-tarrago-3.html

Niestety ze względu na brak szczoteczki zestaw jest niedostępny. Dodatkowo zakup renowatora bezbarwnego (uniwersalnego) do wszystkich par butów chyba nie ma sensu bo w tych starszych kilku sezonowych koloru raczej bezbarwnym nie odzyskam, więc będę w tej kwestii uzupełniał zapasy na bieżąco.

Pan na infolinii multirenowacja.pl polecił mi ten zestaw:

https://multirenowacja.pl/tarrago-set-9-sneakers-care.html

Mówił, że szczoteczka z syntetycznego włosia może posłużyć zarówno do czyszczenia zamszu i nubuku, cleaner do trudniejszych zabrudzeń i nano protector do impregnacji. Potem mogę dokupywać renowatory w odpowiednich kolorach celem odnowienia koloru.

Jak sądzicie, dobry wybór na początek? Chcę się zmieścić w kwocie ok. 100zł za zestaw, więc ten za 120zł jest jeszcze akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 09:57, Cineos napisał:

Posiadam kilka par butów z zamszu i nubuku (zamszowe sneakersy i sztyblety, nubukowe boat shoes oraz zimowe Hanzele), w różnych kolorach (od granatu po beżowe). Powiedzmy, że co roku dochodzi nowa para, więc są i nowe jak i takie 2-3 sezonowe.

Chciałbym rozpocząć przygodę z dbaniem o obuwie innym niż "polecane produkty przez panią w CCC".

Wstępnie po przeczytaniu forum chciałem zdecydować się na ten zestaw od Tarrago:

https://multirenowacja.pl/zestaw-nano-do-zamszu-i-nubuku-tarrago-3.html

Niestety ze względu na brak szczoteczki zestaw jest niedostępny. Dodatkowo zakup renowatora bezbarwnego (uniwersalnego) do wszystkich par butów chyba nie ma sensu bo w tych starszych kilku sezonowych koloru raczej bezbarwnym nie odzyskam, więc będę w tej kwestii uzupełniał zapasy na bieżąco.

Pan na infolinii multirenowacja.pl polecił mi ten zestaw:

https://multirenowacja.pl/tarrago-set-9-sneakers-care.html

Mówił, że szczoteczka z syntetycznego włosia może posłużyć zarówno do czyszczenia zamszu i nubuku, cleaner do trudniejszych zabrudzeń i nano protector do impregnacji. Potem mogę dokupywać renowatory w odpowiednich kolorach celem odnowienia koloru.

Jak sądzicie, dobry wybór na początek? Chcę się zmieścić w kwocie ok. 100zł za zestaw, więc ten za 120zł jest jeszcze akceptowalny.

Ponawiam pytanie. Co myślicie o takim rozwiązaniu do pielęgnacji zamszu i nubuku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 14:57, mayor napisał:

Prawidła wystarczy co jakiś czas przeszlifować papierem ściernym,wtedy odzyskują zapach. Jeżeli chodzi o preparaty to najlepsze są wkładki odkażające typu Odor Eaters np. Dr Schools https://www.amazon.com/Dr-Scholls-Fighting-Insoles-Packages/dp/B001EPQ9IM?th=1  Preparaty spray nie zawsze się sprawdzają, czasem perfumy wymieszane z potem mają przykry zapach, ale np. Lysol w sprayu jest skuteczny-używany jest w większości wypożyczalni butów z łyżwami.,  

Proponowałabym ozonowanie obuwia. Zabije wszelkie zapachy, grzyby, bakterie. A jeśli decydujemy się na dezodorant to tylko z jonami srebra.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, renowacja obuwia napisał:

Proponowałabym ozonowanie obuwia. Zabije wszelkie zapachy, grzyby, bakterie. A jeśli decydujemy się na dezodorant to tylko z jonami srebra.

Najlepszym sposobem na przykry zapach butów jest rotacja.,Lepiej nie dopuścić do zadeptania butów niż później walczyć z grzybami bakteriami i zapachami.,

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mayor napisał:

Najlepszym sposobem na przykry zapach butów jest rotacja.,Lepiej nie dopuścić do zadeptania butów niż później walczyć z grzybami bakteriami i zapachami.,

Nie chodzi tylko o zapach butów, ale o podstawową higienę. Do ozonowania powinno oddawać się wszystkie buty np. po "sezonie" zanim odstawimy je do szafy. Co da rotacja butów? Tylko tyle, że w wolniejszym stopniu bakterie będą się gromadzić. Czyszczenie obuwia od środka, wymiana wkładek nie zastąpi całkowitego pozbycia się bakterii z wnętrza obuwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.