Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.09.2019 o 01:38, Velahrn napisał:

Panowie, jak było u was z wymiarem między barkami, opisywanym jako "SHOULDERS" na ich stronie? Chce zmówić koszulę w CO biorąc wymiary z już istniejącego produktu...

Zmierzyłem sobie ten wymiar na kilku koszulach MTM, przykładając centymetr do szwu i idąc po łuku, i wchodzi mi ~42 cm. Tymczasem ich "standardowa" odległość między barkach dla kołnierzyka 38 wynosi 46 cm (patrząc na tabele gotowych koszul)! Zastanawiam się, czy coś źle robię, co po prostu jestem węższy w barkach iż standardowy człowiek :).

Ja mam podobnie. Standardowo w koszulach mam 44cm a w ich standardzie przy moim rozmiarze to 48cm.

Z tego względu podbijam pytanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 19:38, Velahrn napisał:

Panowie, jak było u was z wymiarem między barkami, opisywanym jako "SHOULDERS" na ich stronie? Chce zmówić koszulę w CO biorąc wymiary z już istniejącego produktu...

Zmierzyłem sobie ten wymiar na kilku koszulach MTM, przykładając centymetr do szwu i idąc po łuku, i wchodzi mi ~42 cm. Tymczasem ich "standardowa" odległość między barkach dla kołnierzyka 38 wynosi 46 cm (patrząc na tabele gotowych koszul)! Zastanawiam się, czy coś źle robię, co po prostu jestem węższy w barkach iż standardowy człowiek :).

Shoulders to jest wymiar przestrzenny, sam sobie tego nie zmierzysz.Podobnie jak nawet najlepszy chirurg nie zrobi sam sobie zabiegu appendyktomii. Musisz kogoś poprosić o pomoc albo przynajmniej założyć koszule na manekina.Co do podanych wymiarów 38 kołnierz / 42 ramiona versus "standardowy człowiek",.Trudno zdefiniować pojęcie "standardowy człowiek".Mierzyłem klientów którzy zarabiają na chleb siedząc po 14 godzin za biurkami w Goldman Sachs/City Bank a są zbudowani tak ,że Dwayne "The Rock" Johnson wygląda przy nich jak przedszkolak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 17:59, JakubAnderwald napisał:

Ja mam takie wymiary:

Neck 42; Shoulders 47; Sleeve 72; Wrist 17; Chest 110; Waist 98; Hips 106; Length 80; Height 191; Weight 90;

Cześć!

Dzięki za odpowiedź. Tylko, że są to Twoje wymiary "z ciała", ja zaś wybrałem opcję "podaj wymiary najlepiej leżącej koszuli" alias "on the shirt", a więc do moich wymiarów jest już dodany pożądany zakres luzu. I ja mam:

Unit Cm; Measurement On the Shirt; Neck 38; Shoulders 42; Sleeve 64.5; Wrist 22; Chest 52; Waist 44; Hips 50; Length 78; Height 180; Weight 68;

Widać więc,że jesteś dużo większym ode mnie facetem i patrząc na całość, wszystko wygląda to proporcjonalnie (ja np. mam wymiar w klatce piersiowej 95 cm i 42 cm w barkach, do Twoich 110 i 47).

Teraz przeglądając uważnie instrukcję pomiaru widzę, że pomiar shoulders na kliencie i shoulders na koszuli zupełne się różnią. Jeden jest zupełnie po łuku i znacznie wyżej, natomiast drugi - mierzenie po szwie odległości na karczku między rękawami. Może więc o to chodzi i tłumaczy tę "dziwactwo" w tabeli?

https://www.camiceriaolga.it/files/automisurazione_en.pdf

 

W dniu 9.09.2019 o 14:18, mayor napisał:

Shoulders to jest wymiar przestrzenny, sam sobie tego nie zmierzysz.Podobnie jak nawet najlepszy chirurg nie zrobi sam sobie zabiegu appendyktomii. Musisz kogoś poprosić o pomoc albo przynajmniej założyć koszule na manekina.Co do podanych wymiarów 38 kołnierz / 42 ramiona versus "standardowy człowiek",.Trudno zdefiniować pojęcie "standardowy człowiek".Mierzyłem klientów którzy zarabiają na chleb siedząc po 14 godzin za biurkami w Goldman Sachs/City Bank a są zbudowani tak ,że Dwayne "The Rock" Johnson wygląda przy nich jak przedszkolak

Hej, wierzę, że samodzielnie zebranie swoich wymiarów jest niezwykle trudne, ale CO prosi o zmierzenie koszuli leżącej na płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomiar nadgarstka "z koszuli" to jest dziwna sprawa. U innych podaje się odległość między środkiem dziurki a guzikiem, a tutaj proszą o całkowitą długość mankietu. Przecież każda koszula może mieć inną odległość dziurki/guzika od krawędzi mankietu... 

Chyba bezpieczniej jest podać w komentarzu do tego pomiaru obwód nadgarstka i oczekiwany wymiar między dziurką a guzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aras napisał:

Chyba bezpieczniej jest podać w komentarzu do tego pomiaru obwód nadgarstka i oczekiwany wymiar między dziurką a guzikiem.

Przy pierwszym zakupie podałem obwód nadgarstka i było zbyt ciasno. Przy następnych zamówieniach musiałem znacznie poszerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tkwi jakiś haczyk poza 25€ za dostawę nie-grupową? 55€ za koszulę MTM wydaje mi się rewelacyjnie dobrą ceną, do koszul RTW zawsze muszę dokładać paredziesiąt zł na krawca (wg producentów, przy mojej szyi powinienem mieć 15-20cm więcej w klatce...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, frik napisał:

Gdzieś tkwi jakiś haczyk poza 25€ za dostawę nie-grupową? 55€ za koszulę MTM wydaje mi się rewelacyjnie dobrą ceną, do koszul RTW zawsze muszę dokładać paredziesiąt zł na krawca (wg producentów, przy mojej szyi powinienem mieć 15-20cm więcej w klatce...).

Zależy czego się spodziewasz. Za 55 euro dostaniesz przyzwoicie uszytą koszulę z średniej jakości materiałów. Ja ze swojej koszuli uszytej przez CA jestem bardzo zadowolony, niemniej jednak koszule uszyte w systemie MTM w Bergu czy innych miejscach w Warszawie były o wiele lepsze (przede wszystkim materiał), ale cena również wyższa o jakieś 60%. Minus jest taki, że musisz dobrze zebrać z siebie miarę, co wcale nie jest takie łatwe przy pierwszym zamówieniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pawcio napisał:

niemniej jednak koszule uszyte w systemie MTM w Bergu czy innych miejscach w Warszawie były o wiele lepsze (przede wszystkim materiał), ale cena również wyższa o jakieś 60%.

Z tego co sam szukałem to MTM w Warszawie to koszt ok. 600zł, istotnie więcej niż 75€. Są miejsca w Warszawie, gdzie można zamówić koszulę MTM za ok. 400zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, frik napisał:

Z tego co sam szukałem to MTM w Warszawie to koszt ok. 600zł, istotnie więcej niż 75€. Są miejsca w Warszawie, gdzie można zamówić koszulę MTM za ok. 400zł?

Berg ma czasem promocje w Galerii Mokotów -20% i obejmowała kiedyś MTM. Poza tym raczej szkoda zachodu, chyba, że trafi się jakaś promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koszula była już na plecach więc mogę kilka zdań napisać. 

Zamówienie realizowane na podstawie wymiarów jednej z koszul MTM, które mam + przesłałem wymiary, które były zdjęte w przypadku właśnie tej koszuli. Nie piszę o szczegółach, bo nie ma to znaczenia tak naprawdę w tej chwili. W kilku mailach wymienionych z CO ustaliłem szczegóły zmian. W załączeniu zdjęcia. Ze względu na budowę ciała chciałem koszulę slim. Przy wyprostowanej posturze leży naprawdę dobrze. Przy lekkim pochyleniu rąk do przodu koszula napina się na plecach. Ponad to przyda się więcej miejsca w rękawie pod pachą. 

Po przesłaniu zdjęć do CO propozycje są takie:

- powiększyć otwór pachy

- przesunąć ostatni guzik 2 cm wyżej, i równomiernie wszystkie - bo bez krawata koszula źle się układa przy odpiętym guziku

- klatki piersiowej nie chcą poszerzać.

Co myślicie?

20191014_155200.jpg

20191014_155234.jpg

20191014_155236.jpg

20191014_155245.jpg

20191014_155250.jpg

20191014_155302.jpg

20191014_155312.jpg

20191014_160236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.