swordfishtrombone

Użytkownik
 • Zawartość

  3048
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana swordfishtrombone w Rankingu w dniu 18 Styczeń

swordfishtrombone posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1821

O swordfishtrombone

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling

Ostatnie wizyty

3967 wyświetleń profilu
 1. Jestem na nie w temacie jodełki, zwłaszcza granatowej. Z daleka to wygląda jak spodnie w prążki, a spodnie w prążki u mnie przywołują jednoznacznie na myśl sierotę po garniturze.
 2. Wszyscy mają M65 -- mam i ja. To chyba jakoś tak powinno leżeć, prawda (przymiarka na T-shirt)? Obszerna jest ta kurtka, w rękaw by mi chyba weszły obie ręce, a nie mam chudych ramion. Sprzedawca przedstawił mi szczegółowo opis tej kurtki; o ile pamiętam, to model identyczny z tymi, które były w Wietnamie, ma metalowy suwak i co tam jeszcze powinien mieć. Zastanawiam się, czy nie za krótka -- najdłuższa marynarkę przykrywa może o centymetr, może o dwa, ale to chyba dobrze, bo zbyt długie okrycia wierzchnie mojej krótkonogiej sylwetce nie służą (chyba, że za kolano).
 3. No, i tak się projektuje poszetki. Coraz lepiej idzie. Ta z Florencją bardzo super.
 4. Najpierw trzeba by przejść całą procedurę krajową... Możliwe, że dla outletów sa jakieś szczególne przepisy (takie jak np. dla tytoniu, alkoholu, leków itd.). Ale już nawet pomijając prawo, trudno mi wyobrazić sobie sprzedawcę, który odmówi takiej prośbie: "Panie sprzedawco, chcę Panu dać zarobić, ale niech mi Pan wyśle do Polski (z UE, czyli bez cła itd.) na mój koszt"...
 5. No, skontaktowanie się z nimi i zapytanie o wysyłkę do Polski to chyba prostsze rozwiązanie niż zabawa w pośredników...?
 6. Ja bym i wysłał maila i zapytał o wysyłkę do Polski. Możliwe, że po prostu nie wpadli na to, że ktoś z zagranicy może się interesować ich ofertą (pewnie strona jest tylko po niemiecku). To chyba trochę niezgodne z prawem UE i swobodnym przepływem towarów -- możesz podnieść ten argument, jeśli dostaniesz odmowną odpowiedź.
 7. Chyba pedagogika...
 8. Że to będzie "marionetkowy" prezydent, tego wszyscy się spodziewają -- nie dał się jeszcze poznać jako silna osobowość, a podczas kampanii, jak to podczas kampanii, skupiał się na tym, żeby każdego zadowolić (dokładnie tak samo jak Hollande, pamiętam). To jeszcze samo w sobie nie musi być złe. Ja np. gdybym był prezydentem, zadbałbym w pierwszej kolejności o to, żeby otoczyć się najlepszymi możliwymi doradcami, i to kilkoma z każdej dziedziny, a decyzje podejmował na podstawie syntezy ich opinii (pewnie dlatego nigdy prezydentem nie zostanę). Oczywiście bycie "marionetką" ekspertów-technokratów to jedno, a własnej żony, nauczycielki, to drugie.
 9. zapewne zależy od skóry; kiedyś czytałem, że do skór jagnięcych najlepszy jest olej kokosowy, ale jeszcze nie próbowałem.
 10. Przeszkadza przeszkadza; tzn. w tym sensie, że śmieją się z niego, i nikt go specjalnie nie broni ani nie usprawiedliwia, ale nie wpływa to na ocenę jego kompetencji. tłum: Dokona cudów!
 11. Mam nadzieję, że jednak nie, przynajmniej nie w strojach bardziej formalnych. To obrzydliwy trend. Co inn ego classic czy nawet relaxed fit, a co innego oversized... Wiadomości z Francji: premierem został Republikanin. House of Cards kontynuuje.
 12. Jak to tylko obywatele? Sprawdzają paszporty czy jak?
 13. Z ciekawostek: partia Macrona (En Marche) nie wystawi kontrkandydata w okręgu, w którym będzie kandydował Valls. A tak tytułem zmiany tematu: naszła mnie ostatnio refleksja, czy wróci moda na oversize, taki w stylu lat 90-tych. U kobiet już to widać (w moich stronach, jak gdzie indziej to nie wiem), zwycięzca Eurowizji śpiewa celowo w za dużych marynarkach -- jak myślicie, idzie nowe?
 14. cool, gdzie kupię?
 15. Przetestuję. To faktycznie dobry test. Mój Waterman jeszcze z czasów studenckich zasychał żałośnie szybko (najwyżej po tygodniu na pełnym baku), a Parker Sonnet jeszcze szybciej. Mnie wygląda na to, że Jinhao sobie z tym testem dobre poradzi, bo jest porządnie zakręcane, a nie zamykane na wcisk jak dwa wspomniane wyżej pióra. Gwint korpusu jest też bardzo długi i nieźle się trzeba nakręcić, żeby go wykręcić. Tu pewnie sporo jeszcze zależy od konwertera, a ten akurat wygląda słabo. Ale jasne, z chęcią przetestuję z oryginalnym konwerterem, jak mi się tylko trochę znudzi pisanie nim.