Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do was pytanie. Otóż biorę udział w zamówieniu grupowym w CO i szukam dwóch koszul dla siebie. Białej i niebieskiej tylko mam problem który materiał wybrać. Koszule mają nadawać się do codziennego noszenia razem z chino/jeans. Interesuje mnie coś z przedziału cenowego Classic lub Premium. Zastanawiam się nad standardowym TB-0001 i TA-0001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borys-Tech, w takim zestawieniu w jakim chcesz je nosić lepszym i bardziej uniwersalnym wyborem będą materiały typu oxford lub royal-oxford, a nie popeliny (ze względu na mniej formalny charakter, matowe wykończenie, wyraźny splot pasujący do luźniejszych zestawów). Oxfordy za 55 EUR są całkiem niezłe (mam zarówno białą jak i niebieską), choć moim zdaniem na początku trochę sztywne i trudniejsze w prasowaniu, po kilku praniach jest już wyraźnie lepiej, kiedy tkanina zmięknie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Popieram przemowce. Lepszy grubszy materiał. Oksford lub twill.
Choc w moim Oksfordzie za 55 € nie widać dużej poprawy w prasowaniu. Natomiast twill za 75€ to bardzo przyjemny materiał w użytkowaniu. Prasowanie też bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

@xkoziol, ironiczna mordka czy serio serio ??

A jak myślisz?

Zastanawia mnie, na jakim odludziu aktualnie przebywasz, że nie masz możliwości zmierzenia się. A tak bardziej serio - jakaś tam baaaardzo ogólna zasada (którą swego czasu słyszałem m.in. od Ciro z Camiceria Olga) mówi, że koszula w biodrach "powinna" mieć tyle samo co w klatce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wodzu napisał:

A jak myślisz?

Zastanawia mnie, na jakim odludziu aktualnie przebywasz, że nie masz możliwości zmierzenia się.

Jestem 1200km od domu, zabita dechami wiocha i ostatnie MB internetu, nie mam żadnych przyrządów mierniczych i chciałem oddać wymiary koszuli, której przy sobie nie mam. Nie wiem za bardzo jak odnieść wymiary rzeczywiste ciała do wymiarów koszuli stąd pytanie. Piszę to całkiem poważnie. 54-55cm będzie ok ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jestem 1200km od domu, zabita dechami wiocha i ostatnie MB internetu

 

25 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Dwie puste butelki po winie, 10 ostryg

Niespójności w scenariuszu jak w ostatnim sezonie Game of Thrones. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 22:41, Borys-Tech napisał:

....Wybrałem two-ply ze względu że nie lubię za bardzo prasować a skoro piszecie że z te za 55 € są średnie w prasowaniu to wolę dołożyć.

Moim zdaniem jeśli chodzi o prasowanie, to nie ma reguły, cena nie idzie w parze z łatwością prasowania.

Pod tym względem moim najgorszym nabytkiem jest Triple ply  za 110 €.

Jak chcesz mieć pewność łatwości prasowania, to polecam Easy-Iron.

Niestety materiał nie jest matowy ma delikatny połysk, podobny do mieszanki z jedwabiem, czy bawełny merceryzowanej.

Trzeba też brać pod uwagę to, że większość zdjęć próbek jest ciemniejsza niż w rzeczywistości.

Może się okazać że jasno-niebieski będzie prawie białym o zimnej dominancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wodzu napisał:

 

Niespójności w scenariuszu jak w ostatnim sezonie Game of Thrones. 

Człowieku małej wiary. Jeśli naprawdę zakładasz moją złą wolę i lenistwo, co sugeruje Twój komentarz to możesz zrobić prosty "fact check" i zaznaczyć cyrklem na mapie 1200km od Getyngi i wyjdzie Ci prawdopodobnie jedno miejsce na kontynentalnej Europie, które oferuje ostrygi - gdzieś na granicy Loary Atlantyckiej i Wandei. Mogę też podrzucić współrzędne na PW jeśli są jeszcze jakieś niespójności...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W sali klubowej szykuje się nowe zbiorowe zamówienie na koszule od Olgi :)

Za pierwszym razem brałem błękitny oxford button down za 55euro, teraz chcę uzupełnić zapasy o coś z kołnierzykiem cutaway w błękitny i niebieski prążek, macie jakieś sprawdzone tkaniny w przedziale 55-75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski  TU-0003 Jeans - Twill 100% cotton.

Tak jak wcześniej pisałem, próbki w katalogu są ciemniejsze niż w rzeczywistości.

To niby jeans, ale minimalne wytarcia widać tylko na krawędzi mankietu.

 

PS.

Może kogoś zainteresuje. Jeden z moich ulubionych materiałów 

TR-0411  Oxford - Two ply.

Mankiet i rękaw to ten sam materiał.

CamiceraOlga5.thumb.jpg.daedded967e7a89086e48b6056a0d129.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak było u was z wymiarem między barkami, opisywanym jako "SHOULDERS" na ich stronie? Chce zmówić koszulę w CO biorąc wymiary z już istniejącego produktu...

Zmierzyłem sobie ten wymiar na kilku koszulach MTM, przykładając centymetr do szwu i idąc po łuku, i wchodzi mi ~42 cm. Tymczasem ich "standardowa" odległość między barkach dla kołnierzyka 38 wynosi 46 cm (patrząc na tabele gotowych koszul)! Zastanawiam się, czy coś źle robię, co po prostu jestem węższy w barkach iż standardowy człowiek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dodatkowe pytania na PW dotyczą denimu od Olgi, odpowiadam w wątku.

Materiał jest w miarę miękki i oddychający, nie jest to len o luźnym splocie,

ale nie miałem problemu z  lepieniem się w upały, gramatura jest z tych średnich na upał imo za ciepła.

Pod względem sztywności to jest sztywniejszy od Etona ale miększy od Berga.

Prasuje się bardzo łatwo.

 

I teraz łyżka dziegciu żeby nie było za różowo.

Koszula trzecia i czwarta od lewej to Olga, niby ten sam materiał katalogowy.

Sprawdzałem w historii zamówień, o pomyłkę trudno bo to jedyny twill denim.

Trzecia zamówiona półtora roku temu, czwarta wiosną tego roku.

Materiał trzeciej się nie sprał, on taki był od nowości.

Jaki będzie obecnie, trudno przewidzieć.

Od lewej Eton, Berg, Olga i Olga.

Tylko Eton był fabrycznie przecierany.

Koszule.thumb.jpg.f3a85049d5f1fa85b2df83ab471d0a40.jpg

 

@Velahrn Możesz dać link do tych gotowych koszul, bo ja tego nie mogę znaleźć.

Ja mierzyłem wg instrukcji i po pierwszej koszuli i konsultacji z Cirro zmniejszyłem o centymetr.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.