Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie materiały mają informację o gramaturze na metr bieżący (czyli na 1,5 m2)

Jeśli chodzi o moje materiały (biały i błękitny twill, oba z półki 75 euro), to jak na razie jestem średnio zadowolony. Koszule mocno się mną i są dość cienkie (zwłaszcza błękitny, mimo, że gramatura tylko o pięć gramów na metr bieżący mniejsza niż dla białego, który pod względem grubości wypada przyzwoicie). Może po paru praniach będzie lepiej.

Biały jest sztywniejszy, grubszy, mniej się mnie, natomiast błękitny jest bardziej lejący, cieńszy, mnie się bardziej, ale za to ma piękny, jedwabisty połysk.

Te obserwacje zdają się potwierdzać nasze rozważania o gauge - biały twill to gauge 100, błękitny to 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 20:20, Meander napisał:

Ze szpilkami radzę uważać, zwykłe są dość grube, mogą zostać ślady na tkaninie. Polecam cieńsze szpilki krawieckie lub upinanie nadmiaru np. klipsami do dokumentów.

Po zdjęciach, które zamieściłeś powiedziałbym, że można uszczknąć około -1-2cm w talii (więcej plecami), skrócić o plecy o około -1cm, opuścić prawe ramię o dodatkowy -1cm i ew. rozważyć zwężenie prawego ramienia o jakieś 3-5 mm (ale to już kosmetyka). To jednak tylko zdjęcia i trudno tu o jakieś konkretne wskazówki, wygląda to z pewnością dobrze :)

Twille między sobą mogą się znacznie różnić, niezależnie od tego czy są dwuskrętne czy nie. Widocznie Olga ma w podstawowej ofercie dość cienki materiał, a Tobie trafiło się coś grubszego. Następnym razem polecam dopytać o wagę tkaniny na metr bieżący.

 

Dzięki za wskazówki, będę brał pod uwagę :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Friedman napisał:

Wszystkie materiały mają informację o gramaturze na metr bieżący (czyli na 1,5 m2)

Jeśli chodzi o moje materiały (biały i błękitny twill, oba z półki 75 euro), to jak na razie jestem średnio zadowolony. Koszule mocno się mną i są dość cienkie (zwłaszcza błękitny, mimo, że gramatura tylko o pięć gramów na metr bieżący mniejsza niż dla białego, który pod względem grubości wypada przyzwoicie). Może po paru praniach będzie lepiej.

Biały jest sztywniejszy, grubszy, mniej się mnie, natomiast błękitny jest bardziej lejący, cieńszy, mnie się bardziej, ale za to ma piękny, jedwabisty połysk.

Te obserwacje zdają się potwierdzać nasze rozważania o gauge - biały twill to gauge 100, błękitny to 120.

Nie wiem jak w Oldze, ale spotkałem się i z oznaczeniami materiałów dotyczącymi m2 jak i mb, w zależności od producenta/pośrednika. Również mb materiału to raczej 1x1,5m, a nie 1,5m2. Ta druga wartość wynika z szerokości belek, które najczęściej mają między 148-150cm, ale materiał zamawiany jest na "metry", więc odmierzamy wymiar z długości belki, przy zachowaniu szerokości. Na koszulę dla mężczyzny o standardowej sylwetce z reguły wystarcza 1,8mb tj. 1,8x1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po ciężkich przemyśleniach, mój humanistyczny umysł poradził sobie z zapisem :D Wybaczcie zamieszanie!
Niemniej, warto sprawdzać w jakiej jednostce podana jest gramatura, bo kilka razy spotkałem się z zapisem np. 150g/m^2, co daje inną wagę w przeliczeniu na metr bieżący.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne określenie "grubości" materiału, przypominam, wymaga podania gramatury (gr/m2) oraz splotu. Zauważmy że np podając ciężar ściany, dokładnie taki sam (upraszczajac) będzie miała ściana 2m co 4m ale z zajęta tylko co druga cegła. Więc ważący tyle samo materiał może być dużo grubszy niż drugi o podobnej gramaturze 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na duży luz (przed praniem) każdego wymiaru zamówionych koszul w Oldze, odesłałem wszystkie do Ciro (wybrałem Pocztę Polską, paczka 800 g, ok. 35 zł). Dużo już wymieniłem emaili z Ciro i muszę go pochwalić za wzorowy kontakt np. gdy nie mogłem odebrać telefonu za pół godziny dostałem email z dokładnym opisem sprawy. Dowiedziałem się jakie naddatki do podanych z ciała wymiarów stosują. Przedyskutowaliśmy wielkość poprawek - gdy podałem np. że chciałbym w pasie zdjąć razem ok. 5 cm, za 15 min dostałem email abym tego nie robił przed praniem, że wystarczy 3 cm. itd. Podobnie było z korektą kołnierzyka - stanęło na zmniejszeniu o 0,5 cm. Po ustaleniu wymiarów dostałem email, potwierdzający zmianę zaarchiwizowanych na moim proflu na stronie Olgi wymiarów.

Jestem naprawdę bardzo zadowolony z kontaktu - czekam na przesyłkę zwrotną. W bezpośredniej rozmowie odniosłem wrażenie, że naprawdę zależy im na dobrej obsłudze i abym był zadowolony z końcowego efektu. Mam wręcz poczucie, że w cenie 55 Euro (nie mówiąc już o cenie ze zniżką) dostałem obsługę wartą 100 Euro. Przy najbliższym pobycie w Mediolanie pójdę do Ciro "przybić piatkę" i zamówić następne koszule (chociaż już te które mam nie mieszczą się w szafie :-)!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpierw twierdził, że sporo trzeba zebrać, potem przekonywał, że powinno być 12cm naddatku przy 115cm w klacie, ostatecznie poprawi tylko dodatkowe 4cm. Po zdjęciach każdy widzi jak jest.

"Hope this is our last email." - z takimi komentarzami, biorąc pod uwagę ilość maili już mógł sobie dać spokój szczerze mówiąc, nawet jeżeli miał gorszy dzień bo nagle zrobił się niesmak. 

Skorzystałem z Global Express Poczty Polskiej, wyszło około 40zł, szło równo 7 dni (piątek->nastepny piątek), SMSa o dostarczeniu oczywiście nie dostałem, jedynie maila od Ciro 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PantaRhei napisał:

Awopiotr możesz przekazać jakie naddatki do podanych z ciała wymiarów stosują?

 

W moim wypadku chodziło o trzy wymiary: kołnierzyk, klatka i talia. Otrzymałem taką informację:

Collar: really that is what we call 38 because we allow 0,5 for shrinkage after a few washings. However I agree we can make -1cm.

Body dimensions:

.........However just please consider that in our experience if you provided body measures we would normally add +12cm to chest measure and +7cm to waist and hips measure in order to have the necessary “wearability” of the shirt. Of course these figures can be reduced a little bit if someone want a very slim shirt, but the measures you ask could be a bit too slim (if I correct the shirt as you ask I would take -4cm from chest and -5cm from waist so that you would have a wearability of +8cm on your chest which is very tight but acceptable, and +2cm on your waist which seems too tight).

Hope I have not confused you…..

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy, jak się zbiera miarę. Między wdechem a wydechem, w różnych miejscach może być nawet z 10 cm różnicy.

Ja przy pierwszy zamówieniu podałem im uczciwy rozmiar na wdechu i klatka i ramiona to najlepsze miejsca tej koszuli, naprawdę wyszły bardzo dobrze. To talia i biodra są kapkę za szerokie, i rękawy za długie.

Chociaż przyznam, że tak a priori po mojemu w talii zapas powinien być większy niż w klacie, bo tam się więcej "rusza" w ciągu dnia i przy zmianach pozycji. No, ale ja nie uszyłem w życiu ani pół koszuli, to nie będę się wymądrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem nowe koszule od CO po wzorowym kontakcie z Ciro, informowaniu mnie o każdym etapie produkcji, a także co chyba nie należy do standardu, podwójnym praniu koszul i mierzeniu ich wymiarów 'po'. Szybka przymiarka wskazuje, że wszystko jest tak jak prosiłem. Koszule będą intensywnie używane, za ok. dwa tygodnie postaram się zdać relację czy finalnie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Chociaż przyznam, że tak a priori po mojemu w talii zapas powinien być większy niż w klacie, bo tam się więcej "rusza" w ciągu dnia i przy zmianach pozycji.

A według mnie to w talii i w okolicach bioder powinno być mniej materiału. Strasznie nie lubię, jak koszula włożona w spodnie mocno się marszczy w pasie. Poza tym mam wrażenie, że jednak w okolicy klatki i łopatek ruchu jest sporo - chyba, że to tylko moje odczucie, bo ręce to moje narzędzie pracy ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎07 o 11:20, swordfishtrombone napisał:

Trochę to trwało, ale odebrałem moje koszule z Olgi i ...........

Ja też zakończyłem dopiero teraz akcję "Olga". Odebrałem zwężone koszule - zdjęcie poniżej. Co prawda zapięcie kołnierzyka zostało zmienione z podwójnych guzików na pojedynczy, ale z tej, nieplanowanej zmiany jestem zadowolony. Podwójne zapięcie jest jednak dość niewygodne. Lekkiemu skróceniu uległy rękawy. Mam nadzieję, że po praniu nie skrócą się jeszcze o np. 2 cm. W sumie jestem zadowolony z obsługi i uszytych koszul mimo, że akcja zajęła w sumie prawie pół roku i przy normalnym zamówieniu byłoby to nie do przyjęcia. Na dziś mam już więc zapisany u Olgi wzorzec wymiarów i następne zamówienie pójdzie szybciej - no chyba że przez Wielkanoc zmienię wymiary i znów będą poprawki.

 

20170411_132108.jpg

20170411_132156.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.