Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie rękawy dłuższe niż się spodziewałem (chociaż po założeniu marynarki ładnie mankiety wystają), ale szerokość w ramionach zbyt duża. Zamierzam wysłać zdjęcie od OC z pytaniem - gdzie/co źle zmierzyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, corse999 napisał:

Już planuje koszule z denimu który pojawił się w ich ofercie kilka dni temu. Koordynatorowi zamówienia dziekuje za zorganizowanie przedsięwzięcia ooraz koledze Bacio za odbiór koszuli. Pozdrawiam :) 

Denim (Jeans Twill 100% cotton) jest w ofercie Olgi już bardzo długo. Szczerze polecam, choć denim przypomina tylko z wyglądu - w rzeczywistości to delikatna tkanina. Do niedawna były dwa denimy, ale ten drugi właśnie z oferty zniknał. Nie ma co żałować bo ten z kolei był sztywny i bardziej przypominał gruby len.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamawiałem ostatnio trzy koszule i wszystko poszło jak zwykle idealnie. Powiem nawet, że z zamówienia na zamówienie jest coraz lepiej, bo każde kolejne ma małą korektę wymiarów. W ostatnim zwróciłem uwagę na wysokość karczku, bo mam dość proste ramiona i w zwykłych koszulach zbiera mi się materiał pod kołnierzem i też wzięli to pod uwagę. Czyli, wymiary można podawać dużo bardziej precyzyjnie niż jest to wymagane w formularzu na stronie. W moim przypadku do wymaganych wymiarów dołączył: obwód w bicepsie, przedramieniu i wysokość karczku.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2017 o 22:03, swordfishtrombone napisał:

Jeśli masz konto w ich sklepie (a masz), to powinieneś mieć do niego przypisane wymiary, które możesz w każdej chwili sprawdzić. Moim zdaniem jeśli podawałeś wymiar koszuli i wyszły o więcej niż 1 cm różna od zamówionych, to powinieneś to reklamować.

134cm kontra 122cm wpisane jako "on the shirt" w talii. Będę się z nimi pałować, zobaczymy co z tego wyjdzie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Caporegime napisał:

134cm kontra 122cm wpisane jako "on the shirt" w klacie. Będę się z nimi pałować, zobaczymy co z tego wyjdzie. 

A jak u pozostałych kolegów z rozmiarami? Olga nie pomieszała?

Od razu zapytam: w zamówieniu zaznaczam kołnierzyk np. button-down, a w uwagach nazwę kołnierzyka np. Polo Grande czy też innego wzorując się na nazwach ze zdjęć przesłanych kiedyś przez p_b ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem Polo Grande, nawet inne wymiary lewego i prawego rękawa oraz mankietu (normalnie podaje się tylko pojedynczy wymiar bez rozróżnia na lewy / prawy) i wszystko jest ok. Tylko nie wiem czemu z tymi wymiarami talii / klatki radośnie pododawali cm, reszta jest zgodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bodzixon napisał:

A jak u pozostałych kolegów z rozmiarami? Olga nie pomieszała?

Od razu zapytam: w zamówieniu zaznaczam kołnierzyk np. button-down, a w uwagach nazwę kołnierzyka np. Polo Grande czy też innego wzorując się na nazwach ze zdjęć przesłanych kiedyś przez p_b ?

Ja zaznaczyłem BD a w uwagach dopisałem Polo Grande. U mnie wymiary nie zostały pomieszane i wszystko jest ok. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem koszulę, i to zbiegiem okoliczności równocześnie z innym kolegą. Wstępne oględziny i przymiarka potwierdzają zachwyty nad mankietami na spinki faktycznie dopasowanymi do ludzkiej ręki, do tego ogólne dopasowanie na świetnym poziomie, ale za to kołnierzyk jest luźniejszy, niż być powinien, na szczęście w granicach tolerancji, a do tego zaskakująco dla mnie rozwarty, bo wziąłem ten najmniej i nie zgłębiając tematu, spodziewałem się klasycznego kenta, a jest to jednak taki ładny półwłoski, no, może jednatrzeciawłoski. Poza tym, przeczytawszy zawczasu ten wątek, wiedziałem, że szyją kołnierzyki na dużo szersze fiszbiny, niż my tutaj - napisałem z pytaniem, czy da się uszyć z węższymi kieszonkiami i powiedziano mi, że spróbują, ale mają uparte szwalnie, jak się nie uda, to dorzucą więcej usztywniaczy - no i dorzucili więcej, a dokładnie z koszulą znalazłem ich 29, spora szansa, że jeszcze oc njamniej jeden wypadł. Więcej, to więcej, widać się w półśrodki nie bawią. Sam materiał przyjemny, ale przed pełniejszym testem polowym wstrzymam się od dalszej oceny, podobnie z jakością odszycia. A że koszula formalna, to na test polowy pewnie mi przyjdzie trochę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie też zauważyłem, że jeśli zmierzy się wymiar szyi według ich instrukcji, to kołnierzyk wychodzi luźny, tj. przy pierwszym założeniu wydaje się za luźny. Po kilku założeniach i praniach uważam jednak, że jest idealny - pełen komfort, a przy tym nic nie odstaje. Czasem warto zaufać doświadczonym koszulnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak zbiegnie się aż tyle, to obawiam się, czy dopasowanie w klatce nie okaże się przesadne... A wymiary podawałem nie z siebie, a z dobrze leżacej koszuli, zastawanawia mnie, czy to wpływa też na to, ile doliczają zapasu. I moja percepcja tego pewnie i tak nie jest dość obiektywna, bo akurat w szyi lubię dopasowanie bardzo dokładne, które dla wielu osób wkraczałoby już w ciasnotę, więc może ten luz jest mniejszy, niż odnoszę wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule odebrane. Wymiary podawane były z pomiarów bezpośrednich. Pierwsze moje wrażenie to nieco zbyt luźny krój w okolicach brzucha i luz kołnierzyka - ale nie odstaje. Tak jak @MichałBrit lubię dobrze przylegający kołnierzyk i może jest to tylko pierwsze wrażenie. Podałem zbyt dużą długość koszuli i faktycznie sięga jeszcze poniżej linii pośladków. Materiał to denim. Jakość odszycia w porządku, ale parę zapętlonych szwów i nitek sterczących z guzików się znajdzie.

 

 

Olga denim back2.jpg

Olga denim front2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FONos napisał:

Czy to jest ten Denim  TU-0003? Na stronie Olgi jest o wiele ciemniejszy.

Tak. To jest ten denim. Na stronie jest dużo ciemniejszy. Szczerze mówiąc to realny kolor jest taki trochę nijaki. Mam nadzieję, że po praniu trochę nabierze patyny i miękkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Awopiotr napisał:

Tak. To jest ten denim. Na stronie jest dużo ciemniejszy. Szczerze mówiąc to realny kolor jest taki trochę nijaki. Mam nadzieję, że po praniu trochę nabierze patyny i miękkości.

Na miękkość możesz liczyć, robi sie z tego bardzo przyjemny materiał po kilku praniach. Natomiast na patynę w sensie przetarć i rozjaśnień jak w denimie nie ma co liczyć. Ten materiał tylko przypomina jeans z nazwy i koloru (koloru, który bardzo mi się podoba). 

Na pocieszenie dodam, ze mam tą koszule ponad rok, często ją noszę i jestem z niej bardzo zadowolony. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Awopiotr napisał:

Koszule odebrane. Wymiary podawane były z pomiarów bezpośrednich. Pierwsze moje wrażenie to nieco zbyt luźny krój.

Olga denim back2.jpg

 

Tak patrząc jeszcze raz, to poszarżowałeś właściwie ze wszystkimi wymiarami. Jak na MTM masz za szeroko w ramionach, za dużo luzu w klatce i za długie rękawy. Przy następnym zamówieniu zmniejszyłbym tez obwody w rękawach, ...a najlepiej wysłałbym im to zdjęcie.

Tragedii jednak nie ma. Znam uznanego specjalistę MTM, który potrafi trafić o wiele gorzej po osobistym zdejmowaniu miary. ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odebrałem swoje koszule. Na gorąco: biały twill za 75 E zdaje się być dobrej jakości, delikatnie (ale nieprzesadnie) sztywny, myślę, że zmięknie po praniu. Wszystkie wymiary się zgadzają (mam nadzieję, że nie skurczy się dużo po praniu bo będzie ciasno). Jakość odszycia na dobrym poziomie, kołnierzyk (cutaway) również bardzo ładny z odpowiednio długimi wyłogami. Z elementów które mi się nie podobają muszę wymienić inicjały na mankiecie. Mam wrażenie że wyszyte są trochę za blisko krawędzi i bardzo cienką, niezbyt ładną czcionką. Z tego miejsca chciałbym podziękować @Awopiotr, @Bacio i @swordfishtrombone za koordynację odbioru, wysyłki i całego zamówienia;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.