Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

@michal. jeżeli takie wystarczy to proszę (materał to royal oxford):

20160525_155306_resized.jpg

Maciato dzięki za zdjęcie ale nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o zdjęcie koszuli na kimś. Button down, w zależności od kroju bardzo różnie się układają, i dlatego zastanawiam się jak wyglądają "przy szyi". Przepraszam za zamieszanie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym prosił o informacje dotyczące zamówienia button-downów w Oldze. Planowałem wziąć jeden lub nawet dwa, ale to zdjęcie trochę mnie niepokoi. Ucieszyłbym się ze zdjęcia takiej koszuli na kimś żywym.

Osobiście mam tylko koszulę z kołnierzykiem cutaway, i oceniam go bardzo pozytywnie (mam tylko takie zdjęcie, marynarka z metką):

Photo le 07-12-2016 à 11.29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też interesuje mnie button-down, dlatego zapytałem u źródła o wymiary kołnierzyków BD i otrzymałem taką odpowiedź:

DIMENSIONs (cm)

 

Front

Points

Back

Spread

Normal

       

78

2,7

8,0

4,5

10,5

78 GRANDE

3,2

8,5

4,7

10,5

         

Button down

       

POLO

2,5

7,5

4,3

9,5

75 OP

2,5

7,5

4,1

8,0

COVERY 2 BT

4,5

8,0

5,0

8,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dodać do poprzedniej wiadomości, bo przez wklejoną tabelę post wariuje - dopytałem też o możliwość wykonania kołnierzyka wg własnego upodobania - jest taka możliwość i kosztuje dodatkowo 10 euro od koszuli.

 

E: Jeszcze info o producentach materiałów w poszczególnych segmentach cenowych:

55 euro: pretty basic fabrics all of import origin. I buy them from historical italian companies but not made in italy

75 euro: are all high quality fabrics from: albiate, thomas mason, canclini, alfatex, somelos

110 euro: all thomas mason GOLDLINE

140 euro: all DJ Anderson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się, co planujecie zamówić :).

Ja bym wziął casualową BD w niebieską kratę vichy z najtańszej tkaniny, półformalną w niebieski prążek z kołnierzykiem cutaway i błękitną z oxfordu (nie wiem, czy kołnierzyk cutaway, czy BD). Chciałbym wypróbować tkaniny ze wszystkich trzech półek, żeby porównać na przyszłość.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to moje zamówienie jest bardzo proste, ale przemyślane. Dla siebie biorę biały oxford z ich najbardziej rozwartym kołnierzykiem (nie pamiętam teraz czy oni nazwali go cutaway czy wide spread, musiałbym sprawdzić który był który), dla ojca błękitny z tym mniej rozwartym z ww. pary. Oba materiały po 55€, listwy płaskie (nie lubię odszytych, a one są prawie wszędzie), mankiety zaokrąglone. Prosto do bólu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małą sugestię - zachęcam uczestników zamówienia grupowego do korzystania z opcji monogramu (za darmo, o ile pamiętam). Nie dlatego, że monogram jest fajny (ja lubię), i nie dlatego, że jest szczególnie piękny (ten z Olgi jest co najwyżej średni, niewielki i bardzo dyskretny), ale dlatego, żeby w razie pomyłki łatwiej było nam koszule zidentyfikować i rozróżnić.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Mam jeszcze małą sugestię - zachęcam uczestników zamówienia grupowego do korzystania z opcji monogramu (za darmo, o ile pamiętam). Nie dlatego, że monogram jest fajny (ja lubię), i nie dlatego, że jest szczególnie piękny (ten z Olgi jest co najwyżej średni, niewielki i bardzo dyskretny), ale dlatego, żeby w razie pomyłki łatwiej było nam koszule zidentyfikować i rozróżnić.

Ktoś wcześniej pisał że ten monogram niestety standardowo jest umieszczany wysoko (na wysokości pępka) więc zdaje się że trzeba zaznaczyć w opisie że ma być na dole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Pochwalcie się, co planujecie zamówić :).

Ja planuje niebieski prążek chyba z tych najtańszych Twill, kołnierzyk półwłoski (choć na razie nie wiem który to wg ich nomenklatury), mankiety zaokrąglone, przód chyba płaski, natomiast nie wiem który tył wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FONos napisał:

Ktoś wcześniej pisał że ten monogram niestety standardowo jest umieszczany wysoko (na wysokości pępka) więc zdaje się że trzeba zaznaczyć w opisie że ma być na dole :)

Jest kilka standardowych miejsc do umieszczenia monogramu. U mnie jest na klatce piersiowej i wypada tak pod, za przeproszeniem, cyckiem. Wybrałem go w kolorze koszuli i widzę go praktycznie tylko przy prasowaniu, tak dyskretny jest. Nie chciałem kontrastowego, żeby nie wyglądał jak plama na koszuli. Ale co kto lubi. W każdym razie jest naprawdę malutki, ma może 5 mm, może 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, swordfishtrombone napisał:

 Nie chciałem kontrastowego, żeby nie wyglądał jak plama na koszuli. 

Moim zdaniem właśnie monogram w kolorze takim samym jak koszula albo zbliżonym z pewnej odległości wygląda jak plama na koszuli. Kontrastowy odróżnia się na tyle, że wygląda po prostu jak monogram i trudno go pomylić z czymś innym :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.