Skocz do zawartości

Caporegime

Moderator
 • Zawartość

  4974
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  17

Ostatnia wygrana Caporegime w Rankingu w dniu 12 Maj 2015

Caporegime posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2146

O Caporegime

 • Tytuł
  ლ(ಠ益ಠლ)

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Ciekawostka na Q1 2018: http://helloeffie.com/
 2. Filmy warte obejrzenia

  4,6/10 na filmwebie (historia mówi, że było nawet poniżej 3/10, niestety żyjemy w czasach profesjonalnego social marketingu i astroturfingu, przez co ocena została sztucznie zawyżona przez jednorazowych użytkowników) nie odstraszyło kolegi wystarczająco? Poniżej 6/10 można w ciemno zakładać już kompletną patologię Jedyne co z tego dobrego wyszło, to fakt powstania dość śmiesznych obrazków o nim: https://www.facebook.com/paprykvegeprezentuje/ Polskie filmy skończyły się na Kilerze niestety, teraz to niestety głównie sposób na przezimowanie pupilków producentów. Nadzieją są nowe osoby pokroju Bagińskiego i jego ostatnie Legendy Polskie, że świeżymy pomysłami i aktorami.
 3. Klubowe pogawędki

  Star Wars Battlefront 2 wychodzi w listopadzie, a i można już kupować bilety na premierę najnowszych starwarsów
 4. Pytania do administratora

  Jaka znów skrajność - fakty są takie, że szynka tania nie jest
 5. Pytania do administratora

  Mody mają opcję oznaczenia kogoś jako spamera - i wtedy wszystkie jego posty są usuwane. Ale też w trakcie dnia pracują na chleb i szynkę dla swoich pociech, więc nie reagują już po 10ns
 6. "Nie polecam Skody, najlepiej brać w gazie? "
 7. Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady

  Ja w powyższym celu kupiłem prawidła rozmiar 44 przy noszeniu normalnie 43, włożyłem groszówki do miejsca gdzie jest palec, by prawidła rozciągały skórę. Radzę na to uważać, ponieważ po paru latach chodzenia w butach uciskających mały palec zrobiło mi się zrogowacenie i odkształcenie w tym miejscu - i ucisk jest o wiele bardziej odczuwalny - nawet terapia kwasem do stóp nie była tego w stanie usunąć na zawsze i szybko wróciło. Przy tego typu problemach też zakładałem takie buty na największą ulewę - po dniu chodzenia i przemoczenia skórą o wiele szybciej dostosowuje się do nogi. Kiedyś myślałem nad tym, aby może prawidła sztucznie poszerzyć (pamiętajmy, że muszą one być objętościowo podobne do stopy, bo inaczej poszerzanie na boki nic nie da, kiedy po założeniu stopa ciągnie skórę np. w górę i tym samym się rozmiarowo zwęża i uciska palec) - jakimś lakierem np. do drewna albo coś w ten deseń - ale nigdy za to się nie zabrałem.
 8. Producenci, marki butów: Yanko

  Ja mam tak prawie we wszystkich butach z ażurem, szczotkuje z siłą od wielu lat, nic się nie urywa, po szczotkowaniu esteci mogą to docisnąć palcem by nie dyndało do góry.
 9. Humor

  Tak w kwestii tej dyskusji przypominał mi się jeden z moich ulubionych skeczy (oczywiście to nie jest picie do kolegi ):
 10. Artykuł jest na bazie https://interpretacje-podatkowe.org/koszty-uzyskania-przychodow/0114-kdip3-1-4011-235-2017-2-if czyli interpretacji indywidualnej - nie ogólnej, czyli dalej inny urząd może mieć zupełnie odmienne zdanie na ten temat. Plus interpretacja dla tej konkretnie działalności nie implikuje ogólnego przyzwolenia dla wszystkich
 11. Dysputy ekonomiczne

  Wydajność pracy to wskaźnik, który można radośnie interpretować - wedle metody, w której jest to PKB na godzinę pracy - jesteśmy w ogonie Europy, wedle PKB na 1 pracującego - już dużo lepiej. Teraz zagadka dla wytrwałych - czy naprawdę biorąc pod uwagę powyższe, możemy się zgodzić, że raje podatkowe jak Luksemburg lub Cypr mają najwyższą wydajność pracy? Czy naprawdę ktoś uwierzy, że w krajach rozwijających się, gdzie motywacja ludzi do bogacenia się jest zatrważająco wyższa średnio niż tych rozwiniętych - wszyscy pracują niewydajnie? Patrząc z doświadczenia tylko Niemców mogę nazwać dużo bardziej wydajnymi przez wpojoną od małego organizacje. PKB nie liczy się też od "nieudokumentowego" dochodu, a to poza głównymi miastami w Polsce szczerze mówiąc standard. Biorąc pod uwagę ostatnie zdanie - trochę w Polsce jest w tym jakaś chora logika, że ludzie realnie zarabiają często więcej, a dostając to pod stołem - nie dokumentuje się to do PKB, nie są płacone od tego podatki. Jest to ultra sztuczne, ale daje natychmiastowe efekty do budżetu, jednak oczywiście jest obejściem problemu - dlaczego 100% dochodów ludzie nie zarabiają legalnie. Bo sama płaca minimalna to jest inaczej zakaz pracy poniżej jakiejś stawki.
 12. Influencer? Słowo opiniotwórca jest za trudne do wymówienia czy co?
 13. Marynarka - dyskusje i porady

  Księga ulicy mówi jasno, kto marynarkę z poliestrem założy, tego struga potu od razu zmorzy
 14. sartoria mariana

  Moim zdaniem właśnie proporcje idealne dla Twojej sylwetki, brawo!
 15. Macaroni Tomato Warszawa-jakość

  Heh, 100zł dołożyć i chyba już w Van Thorn byłby MTM. Słusznie masz żal o ostateczny efekt, a raczej o brak informacji, że tak to będzie wyglądać.
×