Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Friedman napisał:

Czy ktoś posiada koszulę z kołnierzykiem button-down i mógłby powiedzieć jakiej długości są wyłogi kołnierzyka?

Albo czy ewentualnie można poprosić CO o uszycie kołnierzyka, który będzie miał stójkę i wyłogi o danym wymiarze?

W standardzie jest 8cm. Można też poprosić o dłuższe wyłogi.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ trwa gorączka forumowego zamówienia, pozwolę sobie na kilku uwag ponad to, co powiedziano powyżej, które może okażą się pomocne:

1) co najmniej dwie osoby z czterech uczestniczących w zamówieniu, które koordynowałem, uznają, że koszule są szyte z wysoką pachą, do tego stopnia, że jest to wyczuwalne podczas noszenia. Ponieważ nie jest to parametr podawany przy zamówieniu, warto rozważyć dodatkowe podawania szerokości rękawa przy korpusie albo otworu na rękaw

2) mogą zdarzyć się pomyłki - co prawda jakoś wcześniej nie zauważyłem tego, ale wczoraj sprawdziłem, i okazało się, że kołnierzyk u mnie ma wyłogi 7 cm (a nawet odrobinę mniej), a powinien mieć 8 cm. Oczywiście to kwestia losowa, być może przy forumowym zamówieniu nikogo coś takiego nie dotknie. Przy czym nie wiem, jakie byłoby podejście CO do reklamacji, ale już same koszty wysyłki choćby w jedną stronę to rzecz uciążliwa przy zamówieniu z Włoch. Zresztą materiał, z którego zamawiałem, nie jest dostępny z tego co widzę

3) generalnie mam problem z kołnierzykami, który ogólnie zniechęca mnie do przeznaczania większych środków na koszule. Mianowicie relatywnie szybko dochodzi u mnie do przecierania różków kołnierzyka. Przypuszczam, że to wynika z budowy anatomicznej i/lub specyfiki ruchów, gdyż dużo później zjawisko to następuje w koszulach, w których rożki kołnierzyka są mniej narażone na tarcie o korpus (czyli w koszulach buton down albo takich, które z zasady noszę rozpięte pod szyją). Jako alternatywną przyczyną rozważałem mało delikatne podejście do kwestii prania (40 stopni, wirowanie na 800 obrotów, choć jak żona dobierała się do prania, to włączała czasem i 1000, poza tym nierzadko suszenie w suszarce), ale powyższa obserwacja o różnym stopniu zużycia w zależności od typu kołnierzyka/sposobu noszenia raczej tego nie potwierdza. Piszę o tym w tym miejscu, ponieważ w koszuli od CO zjawisko to wystąpiło bardzo szybko (na jednym rożku pojawiają się ślady zużycia, koszula nie była założona więcej niż 20 razy, zapewne z 15), dużo dłużej wytrzymują choćby koszule z CT. Reklamowałbym (przykładowo Balthazar uwzględnił mi kiedyś reklamację w tym zakresie, kiedy zużycie nastąpiło równie szybko), ale patrz w tej kwestii powyżej pkt 2. Oczywiście nie chciałbym przez to twierdzić, że kołnierzyki od CO są niższej jakości, gdyż problem nie jest mimo wszystko jednoznacznie zdiagnozowany. Niemniej zamierzam przerzucić się w większym stopniu na buton down/hidden buton down/club/tab collar, z naciskiem na ten drugi w przypadku koszul "biznesowych". Niestety nie jest on dostępny w CO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kyle napisał:

 

3) generalnie mam problem z kołnierzykami, który ogólnie zniechęca mnie do przeznaczania większych środków na koszule. Mianowicie relatywnie szybko dochodzi u mnie do przecierania różków kołnierzyka. 

 

Oczywiście nie widziałem Twoich koszul, ale podejrzewam, że chodzi tu o problem z praniem. Spróbuj prać koszule w woreczkach ochronnych (żona na pewno jakieś ma, a jak nie ma, to się ucieszy, wykorzystuje się je głównie do prania damskiej bielizny), tak po 2-3 na woreczek.

Ja pierwszą i jedyną koszulę z Olgi odebrałem niedawno, raptem 2-3 tygodnie temu, ale póki co jestem bardzo zadowolony, głównie z dopasowania. Nauczony przestrogą z forum, podałem rozmiar w bicepsie - pacha nadal jest wysoka, ale mi to bardzo odpowiada, uważam to za zaletę. Szyciu również nie mam nic do zarzucenia, chociaż mam lepiej uszyte koszule (RTW droższe od MTM Olgi). Nie mówię, że to są koszule idealne, ale to bardzo dobre value for money i świetna okazja do wejścia w świat koszul MTM (jeszcze nie tak dawno wypowiadałem się na forum krytycznie o samej idei koszul MTM, które uważałem za marnowanie pieniędzy, bo koszula to coś co akurat łatwo dostać przyzwoicie dopasowane w RTW; myliłem się krwawo).

Zastrzeżenia mogę mieć tylko dwa: 1) opakowanie (koszula przyszła dość niedbale złożona, w foliowej torebce, bez żadnych usztywnień, z garścią fiszbinów (chyba 6 sztuk) wrzuconą do tej samej torebki - nie ma to nic wspólnego z opakowaniem koszul RTW nawet z niżej półki), ale to akurat jestem zupełnie w stanie wybaczyć; i 2) zdjęcia tkanin - na podstawie zdjęcia spodziewałem się koszuli nieco ciemniejszej, ale tu wchodzi w grę tyle zmiennych (monitor, ustawienia tegoż, zdjęcia...), że problem przy online MTM w zasadzie nie do przeskoczenia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wysokiej pachy, o której wspomniał @Kyle - faktycznie, w koszulach CO jest ona bardzo wysoka i podczas normalnego użytkowania (mam na myśli ręce opuszczone wzdłuż tułowia) piją, jednak ja się do tego szybko przyzwyczaiłem. Koszula CO ma najwyżej wszytą pachę spośród wszystkich koszul, jakie posiadam. Dla mnie ma to jednak dużą zaletę - zakres ruchów jest większy i koszula lepiej trzyma się w spodniach. Jeśli jeszcze na koszuli pojawia się więcej warstw, to przy tak wszytej pasze rękawy koszuli o wiele lepiej pracują.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Oczywiście nie widziałem Twoich koszul, ale podejrzewam, że chodzi tu o problem z praniem. Spróbuj prać koszule w woreczkach ochronnych (żona na pewno jakieś ma, a jak nie ma, to się ucieszy, wykorzystuje się je głównie do prania damskiej bielizny), tak po 2-3 na woreczek.

Ja piorę zawsze 500 obrotów - przy 1000 widać było znacząco szybsze zużycie koszul. Więcej naprawdę nie znaczy lepiej

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2016 o 12:08, swordfishtrombone napisał:

Ja tam się na obrotach nie znam, ale woreczki też działają :).

Ja piorę na 400 obr., a czasem nawet zupełnie bez wirowania. Temperatura 40 stopni, czasem 30 - ale przy 30 mam wrażenie (może tylko wrażenie), że są gorzej uprane. Zastosuję te woreczki - nie słyszałem o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza koszula od CO i zarazem pierwsza koszula MTM (w dodatku online). Wydaje mi się, że na żywo leży lepiej...

A.jpg

Edycja: Koszula ma 7cm luzu w klatce i 6cm w talii, w ramionach (pomiędzy szwami rękawów) ma 46cm, gdzie mój wymiar w barkach to 45cm. Koszula ma wszędzie wystarczająco dużo zapasu, wysoka pacha mi również odpowiada, zastanawia mnie jednak kwestia delikatnego ciągnięcia się materiału w ramionach - widać to na zdjęciu z przodu, gdzie tworzą się niewielkie wzdłużne zmarszczenia materiału. Czy ktoś obeznany w temacie mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii, tj. co wpływa na taki stan rzeczy i co można ewentualnie zmienic?

 Rękawy mają wystarczający "nabieg", żeby mankiety nie chowały się pod rękawem marynarki. Przyznaję również rację @dziko, jeśli chodzi o trudność w pokazaniu dopasowania koszuli na zdjęciach, o czym wspomniał w sąsiednim wątku - już samo światło swoje robi (w moim przypadku boczne, słońce będące nisko nad horyzontem bezlitośnie obnaża wszelkie niedoskonałości, ale niektóre też przesadnie uwypukla; swoją drogą, jest to świetny test na fachowość ekipy robiącej elewację, przy tak świecącym słońcu żadne góry i doliny na tynku się nie ukryją ;) ).

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leży źle. Myślę, że moja wygląda podobnie i też czuję, że leży lepiej niż wygląda. Jest naprawdę bardzo wygodna. Muszę też pochwalić materiał, miałem ją na sobie ostatnio dwa razy, bardzo dobrze się uprała w ręku i nieźle prasowała (jak na popelinę). Skurczu nie odczułem. Może skróciłbym nieco rękawy, bo zapas jest stosunkowo duży (jak u Wodza), ale coś mi mówi, że firma, która uszyła dziesiątki tysięcy koszul wie lepiej ode mnie, jak duży powinien być ten zapas...

Natomiast powoli zastanawiam się nad nowymi zamówieniami i trochę doskwiera mi brak takich evergreenów koszul MTM jak mankiet koktajlowy czy kołnierzyk button under...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Natomiast powoli zastanawiam się nad nowymi zamówieniami i trochę doskwiera mi brak takich evergreenów koszul MTM jak mankiet koktajlowy czy kołnierzyk button under...

Jakiś czas temu (dwa miesiące?) korespondowałem krótko z CO, wśród kilku pytań było min. takie o mankiet koktajlowy - stwierdzili że zwykle takich nie robią, ale mogą spróbować. Myślę że podesłanie im zdjęcia z paroma wymiarami takiego mankietu zwiększyłoby szansę na to że by się podjęli i wyszłoby dobrze. Odpowiedzieli dokładnie tak:
"Usually we don’t make it but we can try!"

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Caporegime napisał:

Mankiet koktajlowy jest wbrew pozorom dość trudno zrobić (zaprojektować) - sporo producentów sobie z nim nie radzi pod kątem zapewnienia, by się on łatwo chował pod mankietem marynarki, a nie ciągle blokował wskutek wystających na boki mankietów koszuli 

Możesz polecić takich, którzy sobie radzą? Zastanawiam się nad zamówieniem jednej koszuli z takim mankietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.