Jump to content

MateuszT.

Użytkownik
 • Content Count

  246
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MateuszT. last won the day on March 4 2017

MateuszT. had the most liked content!

Community Reputation

328

About MateuszT.

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

1,876 profile views
 1. Cześć cześć, Wypowiem się jako właściciel tego egzemplarza i autor zdjęć. To to nie jest przerabiane, armijny rozmiar XS regular, wypada wymiarami praktycznie identycznie jak bardziej znany Jungle Jacket (TCU). Z marynarek Poszetki mam rozmiar 44 i ta bluza leży na mnie dobrze i bez marynarki, i na marynarkę, zdecydowanie nie jest workiem. Jakbyś był podobnych wymiarów, mam drugą sztukę w tym samym rozmiarze...
 2. Cóż, uroki MTM, kozerki nie obniżysz łatwo. Ja miałbym jeszcze zastrzeżenie do balansu przód/tył, to samo co widać w poprzedniej realizacji. Miałem okazję sporo pracować na systemie MTM MT i mogę podpowiedzieć, że w tym wypadku i konkretnie tym systemie pomogłoby pobawienie się zmienną opisującą szerokość przodu w biodrach, odjęcie w tym wymiarze.
 3. Klasyczne tassel loafersy i penny loafersy, jak Alden
 4. Co do dyskusji o rozwarciu dołu marynarki, preferencjach stylistycznych i wpływie tego na sylwetkę, polecam cykl Style Breakdown na Permanent Style, gdzie na jednej sylwetce Simona można zobaczyć różne rozwiązania i porównać. Chciałbym jeszcze zauważyć, że podział nie jest tak prosty jak otwarte/zamknięte poły - mogą być właściwie 4 główne rozwiązania, z pośrednimi pomiędzy: 1. Mocno zaokrąglone, mocno otwarte (to co Meander ma na myśli), jak np. BnTailor 2. Mocno zaokrąglone, niekoniecznie otwarte, jak np. Liverano 3. Proste dość zamknięte, jak w marynarce@Xune 4. Proste, ale wyraźnie otwar
 5. Cześć, ja się na pewno nie pojawię - bo już od dwóch lat moja główna lokalizacja to Warszawa
 6. Tylko do końca października, do każdego zamówionego u nas garnituru na miarę, możesz dokupić buty Loake w niezwykle atrakcyjnej cenie 399 zł! Oferta dotyczy wszystkich tkanin, które są w naszej ofercie MTM: zapraszamy zarówno tych potrzebujących biznesowej klasyki, jak i miłośników odważniejszych wzorów i kolorów. Wizytę możecie umówić już dziś pod linkiem: https://macaronitomato.com/umow-wizyte/ Do zobaczenia na Rozbrat 22!
 7. Katowice już za nami, ale to nie koniec trunk show - będziecie mogli nas jeszcze spotkać 15 września w Gdańsku i 22 września we Wrocławiu. Zapraszamy serdecznie!
 8. Naszym osobistym faworytem z tej kolekcji jest zdecydowanie marynarka w kratę gun club z tweedu od Abraham Moon & Sons. To tkanina w pięknych kolorach ziemi, łącząca beż, brąz i zieleń. Gramatura to 380g - nie jest to klasa bardzo ciężka, ale przez raczej luźny splot i mało zbitą teksturę tkanina daje wrażenie grubej i ciepłej, a do tego bardzo ładnie się układa. Polecamy do niej dobrać opcjonalną kamizelkę, która świetnie sprawdzi się i z, i bez marynarki, w bardziej casualowych zestawach. Jako potwierdzenie, że to nasz osobisty faworyt, mogę dodać, że tkanina tak nam się spodo
 9. Startujemy z jesienną kolekcją Macaroni Tomato! Zaczynamy od przedsprzedaży 7 marynarek, kamizelki, garnituru i spodni. Ta część kolekcji składa się z tkanin od dwóch producentów - cenionych brytyjskich specjalistów od tweedu, czyli Abraham Moon & Sons, a także małej włoskiej manufaktury Botto Giuseppe, z której pochodzi nasz tzw. soft tweed - czyli tkanina o chwycie flaneli i wyglądzie Donegal Tweedu. Marynarki oczywiście uszyte są metodą half-canvas (w Polsce), na naszej miękkiej konstrukcji Capri. Jak w przypadku wszystkich naszych marynarek, możecie liczyć na włoskie detale:
 10. Macaroni Tomato powraca z wyjazdowymi trunk show! We wrześniu będziemy w 3 polskich miastach: ➡️ Katowice: 7 i 8 września (główna część wydarzenia w sobotę 8.09 - ale jeżeli ktoś chciałby uszyć garnitur na miarę w naszym systemie MTM, polecamy umówić się na piątek) Spotkanie odbędzie się w zaprzyjaźnionym salonie Poszetka.com przy ul. Morcinka 23 Link do wydarzenia: http://bit.ly/trunkshowKatowice ➡️ Gdańsk: 15 września Zobaczymy się w gościnnych wnętrzach Old School BarberShop & Tattoo Ink przy ul. Mieczysława Karłowicza 86 Link do wydarzenia: http://bit.ly/trunkshowGdańsk ➡️
 11. Wiem, że to jest to samo kopyto, bo sprzedaję Berwicki na co dzień (Macaroni Tomato) 😉 Jeżeli masz pudełka od obu par to możesz to także odczytać z etykiet - będziesz miał tam kod kopyta, HO156. Jeżeli chodzi o szerokość na Rendenbachu - tu się nie wypowiem, nie miałem porównania, może rzeczywiście przy tych modelach jest coś innego.
 12. Gwoli ścisłości - 3637 i 3010 są na TYM SAMYM kopycie - HO156. Luz w podbiciu może wynikać ze sposobu zapinania (monki gorzej trzymają stopę), ale szerokość jest dokładnie taka sama.
 13. Pozwolę się wypowiedzieć jako pracownik Macaroniego - standardowo przy zamówieniu pierwszej koszuli zawsze proponujemy jedną przymiarkę po drodze (na niewykończonej koszuli przymiarkowej, zszytej na fastrygach, już z gotowej tkaniny), co umożliwia bardzo łatwe wprowadzenie zmian przed odebraniem gotowego produktu.
 14. Polecam poszukać na ebayu - np. u sprzedawcy Royaltex10 i Yorkshirefabric, różne rzeczy w dobrej cenie można tam dostać. W Polsce - Klan & Son w Łomiankach, mają też sklep internetowy. Nie mogę w 100% zagwarantować że znajdziesz w którymś z tych miejsc zbliżoną tkaninę, ale jest duża szansa
 15. Skoro już rozkręcamy się z loafersami... Moja ulubiona para, belgian loafersy od Velasca Milano.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.