Skocz do zawartości

MichałBrit

Użytkownik
 • Zawartość

  214
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

91

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

715 wyświetleń profilu
 1. Kilt a sprawa polska

  Ech, widząc tę burzę, czuję się wywołany do odpowiedzi. Po pierwsze, zdjęcie w kilcie wrzuciłem, bo w moim uznaniu wpisuje się on w zakres klasycznej elegancji, która również w kolosalnej mierze wywowdzi się z Wielkiej Brytanii. Temat kiltów tu i ówdzie się zresztą już czasem przewijał, np. w wątku o źródłach obuwniczej brzydoty zostałą zapoczątkowana dyskusja, kiedy ktośjako brzydotępokazał ghillie brogues, czyli tradycyjne obuwie do kiltu (i ktoś też napisał coś w stylu ,,jeśli zobaczę na tym forum udany zestaw z kiltem, to ufunduję temu człowiekowi parę ghillie brogues" - jako że jeszcze nie otrzymałem pytania o rozmiar buta, zakładam że zestaw był uznany za nieudany i będę próbował dalej ). Poza tym rzadko kiedy mam okazję mieć zdjęcie w dobrej jakości, więc kiedy się takie znalazło, to się nim podzieliłem. Co do tła, jest ono tylko tłem. Jestem świadom, że nie wszyscy popierają tę formę walki o prawa człowieka, więc nie wrzuciłbym nigdy zdjęcia parady, aby nie wzbudzać kontrowersji. Po prostu po rozprawach w wątku o butach, czy kostka brukowa nie jest przypadkiem zbyt brzydka na ładne buty, myślałem że roztrząsanie szczegółów tła na tym forum już sobie odpuściliśmy - jak widać byłem w błedzie. Kilt noszę nie tylko ,,od (kolorowego) święta" - nie jest to strój codzienny, choćby z uwagi na to, że w tym kraju nie mogę isę w nim czuć bezpiecznie, ale kiedy jestem w grupie znajomych, to czasem zakładam - bo lubię, bo jest wygodny i praktyczny. A zarzuty, że kogoś gorszy, że nie klasyczne, że nie eleganckie - mnie gorszy koszula z goą szyją, bez krawata, muchy, czy choćby fularu, oraz gołe głowy, zwłaszcza w mrozie albo pełnym słońcu. Ale tak to jest, że każdemu się nie dogodzi. A zarzuty Kozła pominę litościwym milczeniem, bo widzę tam ignorancję lub celowe przeinaczanie faktów. Powiem tylko, że mucha jest wiązana, i to nawet nie z dzielonym paskiem, a na wymiar - najwyraźniej zbyt równo ją zawiązałem.
 2. Kilt a sprawa polska

  Zrobiło się ciepło, pora zainaugurować sezon kiltowy
 3. Spotkania forumowiczów BwB w Warszawie

  Chęci są, ciężej może być ze znalezieniem terminu, przynajmniej dla mnie
 4. śląskie, majowe święto forumowe (czyli spotkanie)

  Koniec maja końcem maja, ja będę odwiedzał Katowice od 31. maja do 3. czerwca, więc jeśli dokładniejszy termin by wypadał w tym przedziale, to powinienem móc się wyrwać ze szponów innych znajomych i dołączyć
 5. Dżinsy

  Co polecacie zrobić z dżinsami minimalnie zbyt długimi , żeby ładnie się ukłądały na butach, ale minimalnie za krótkimi, żeby można je było podwinąć i wyglądało to dobrze? Spodnie to Pike Brothers 1908 Miner Pant, więc niezbyt mi się uśmiecha dawania byle krawcowi do skrócenia.
 6. Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy

  Nie do końca, sprzedają też kapelusze robione w Czechach, produkuje im je bodajże Tonak, jeśli mnie pamięć nie myli - przynejmniej takie dostałem informacje od Królikowskiego w Wejherowie. I patrząc na wykonanie homburga, który tam oglądałem, to raczej prawda
 7. Mała renowacja

  Najdłuższy serial na tym forum ,,Czy zelować buty?", premiera dwudziestego sezonu
 8. Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

  Ja zawsze wyjmuję, ale mój ojciec często zapomina i według niego problem nie leży w tym, że się koszule niszczą, tylko że fiszbiny się gubią - ale tutaj wracamy do pytania, czy fiszbiny są potrzebne, bo często nie są potrzebne, a czasem nawet niewskazane
 9. Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

  Do prania się wyjmuje, do noszenia w teorii nie, ale w niektórych koszulach się zdarza, że bez usztywniaczy kołnierzyk układa się lepiej - to już trzeba samodzielnie przetestować.
 10. To ja zaproponuję 150 zł
 11. [Tarasenko Tailoring] Spodnie do zestawów koordynowanych

  Jeśli kogoś bardziej interesuje to rozwiązanie spodni bez pasa, to ja się spotkałem z określeniem ,,Hollywood waist" na to, bo wiem że może być ciężko znaleźć informacje o tym ,,na ślepo".
 12. Co mam dziś na głowie - CMDNG

  Jak się daszek spisuje? Ja mam praktycznie identyczną czapkę od Zaręby i daszek wydaje siębyć zbyt ,,płaski" i torchę za szeroki na moją głowę, a delikatne wygięcie go, po czym jest idealnie, nie utrzymuje się.
 13. Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady

  Ja bym to zawarł w liberii czy mundurku, w końcu element ubioru roboczego, ale to już semantyka
 14. Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady

  No właśnie dlatego, że czarna mucha tylko do smokingu, a biała tylko do fraka, bez wyjątków (no dobra, wyjątki to rekonstrukcja historyczna początków istnienia smokingów, kiedy używano białej muchy, albo jako element liberii czy innych mundurków)
 15. Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady

  Nie czarna mucha...
×