Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomasz Fedak co do obwodu klatki to sam już napisałem dwa posty wyżej ze jeszcze trochę by się przydało. Co do reszty uwag - bardzo dziękuje, pewnie popiszę z CO na ten temat i zobaczę co mogą zrobić.

Co do drugiego zdania - chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Nie twierdzę, że zmierzenie koszuli MTM i wysłanie do innej firmy wymiarów zapewni nam replikę koszuli. Twierdzę natomiast że podanie wymiarów dobrze pasującej (więc na ogół dobrego MTM „stacjonarnego”) koszuli da przy pierwszym zamówieniu MTM online najlepszy efekt, dużo lepszy niż podawanie wymiarów ciała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czołem. Przymierzam się do zakupu kilku nowych koszul z mankietem na spinki. Pomyślałem żeby wypróbować CO. Dotychczas nosiłem głównie Osovskiego, Lantier, Lambert, ale oni nie maja praktycznie koszul na spinki poza bialymi. Czy myślicie,  że materialy CO z katalogu za 55 eur będa porównywalnej jakosci do tego, co nosiłem do tej pory? Może polecicie jakieś konkretne numery katalogowe? Szukam niebieskich, niebieskich paskow, prazków, różowych. Raczej popelina albo twill. Z góry dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przeleciałem wszystkie strony i nie znalazłem jednej istotnej informacji. Jak jest Panowie z trwałością tych koszul od Olgi? Raz na jakiś czas kupuję 5 takich samych białych koszul do pracy i tydzień w tydzień są katowane dopóki nie poprują się kołnierze lub mankiety. Powoli zbliża się ten moment i nie wiem czy znów brać H&H (wytrzymały niemal 2 lata) czy jednak w podobnej cenie zamówić na wymiar u Olgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość koszul to temat rzeka, bo jednym kołnierzyk żółknie po paru założeniach, inni chodzą w koszuli co tydzień przez 3 lata bez ewidentnych śladów zużycia. 

Porównując do polskiego MTM - nie jest gorzej. A patrząc na to przez pryzmat, że są to jednak w większości lekkie tkanin (versus polskie ciężkie tkaniny) - rzekłbym, że nawet bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś z Was miał okazję składać reklamację u Olgi? Na ich stronie nie widzę zasad, a zastanawiam się nad reklamacją, tylko nie wiem czy to gra warta świeczki.

Przede wszystkim kołnierzyk źle się układa, tj. odległość od brzegów listwy do końcówek wyłogów różni się po obu stronach o ok. 6-7mm. Ja nawet tego nie zauważyłem, ale żona przy pierwszym spojrzeniu zwróciła uwagę. I rzeczywiście różnica jest wyraźna - szczególnie widać to po zapięciu ostatniego guzika.
Początkowo wydawało mi się, że to nierówno wszyty kołnierz, ale jak rozłożyłem koszulę na stole i rozpiąłem przedostatni guzik listwy, to kołnierzyk układa się równo, czyli jakby problem był raczej z wszyciem tego guzika. 
I muszę też powiedzieć, że jakość szwu na listwie pozostawia do życzenia - lekko nierówny, a do tego nitka jakby była "posupełkowana".

 zapiety3.thumb.JPG.bdcfafc86da5cde97fcb1fd82a19a446.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, falkon napisał:

Czy ktoś z Was miał okazję składać reklamację u Olgi? Na ich stronie nie widzę zasad (...)

Ja reklamowałem wykończenie kołnierzyka (źle zakończone szycie i to akurat w najbardziej widocznym miejscu). Wysłałem do Olgi zdjęcia i zapytałem co proponują. Dostałem propozycję, która zdecydowanie (na plus) wykraczała poza moje oczekiwania, a więc na koniec jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Po poleceniu na forum (dzięki @Xune!) kupiłem royal oxford za 75 euro (moja pierwsza styczność z MTM). Przymiarka przed praniem. Koszulę wysłano po 10 dniach od zamówienia.

Pierwsze wrażenie – z dopasowaniem  chyba wszystko ok  – na przyszłość chyba dam odrobinę więcej luzu w pasie i może odrobinę skrócę rękaw. Coś jeszcze byłoby ewentualnie do korekty?

IMG_20180717_123125581.jpg

IMG_20180717_123131385.jpg

IMG_20180717_123611376.jpg

IMG_20180717_123618208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam koszulę z tego drugiego materiału. Jest po kilku noszeniach/praniach, nie wydam jeszcze ostatecznego werdyktu. Póki co, materiał jest bardzo ładny, dość ciemny. Nie wygląda jak typowy denim, bo jest dość cienki, a kolor jest jednolity, choć zauważyłem, że już po tych 3-4 praniach zaczyna się robić bardziej melanżowy, pojawiają się jakieś minimalne przetarcia. Nie uważam żeby to był problem, po prostu zaczyna to wyglądać bardziej casualowo, choć nieco obawiam się czy to nie będzie materiał, który szybko przetrze się na kołnierzyku czy mankietach. Poza tym koszula dość mocno się gniecie. Nie tyle podczas noszenia, co trudno ją dobrze rozprasować po praniu. Mam jeszcze nadzieję, że to ulegnie poprawie po kolejnych praniach. 

Jest to raczej materiał granatowy, tylko odrobinę mniej nieformalny niż zwykła popelina czy twill. Nie jest to na pewno ultra casualowy jeans. Też rozważałem te dwa materiały i wybrałem drugi, bo właśnie nie chciałem typowego wycierucha, na który wygląda mi ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że to dobra koszula pod krawat w zestawach smart casualowych. Moim zdaniem krawat powinien być z matowego materiału, ze strukturą. Póki co nosiłem z jasnoszarym krawatem, ale wszelkie ciepłe kolory się sprawdzą. Widzi mi się rudy, jasnobrązowy, musztardowy, ale również zieleń. Ważne żeby był odpowiednio duży kontrast. Myślałem, że będę ją nosił z ciemnogranatową grenadyną/szantungiem, ale nie sprawdziło się - za mocno się zlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamawiał ktoś z Was koszulę z tkaniny easy iron z domieszką xla? Konkretnie mam na myśli taki materiał:

Twill - Easy Iron - 98% cotton 2% xla Price: € 75.00

Będę wdzięczny za opinię jak się sprawuje taka koszula po pewnym czasie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie, proszę o poradę stylistyczną. Chcę kupić koszulę na formalne okazje w CO (biała, z podwójnym mankietem na spinki).

Po pierwsze jaki materiał z tych za 75E będzie odpowiedniejszy ? Rozważam Poplin, Twill i Royal Oxford (Twill jest moim typem).

Po drugie jaki kołnierzyk, classic czy cutaway ? Lubię cutaway, ale czy nie jest on zbyt nieformalny do tego typu koszuli ?

Aaa i chciałem dorzucić guziki z MOP. Warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Aaa i chciałem dorzucić guziki z MOP. Warto ?

Ja brałem takie guziki jakiś czas temu i po pierwsze różnica jak na moje oko nie jest warta, ale przede wszystkim - te guziki są grubsze i dużo trudniejsze do zapinania. Ja ich nie lubię, bo założenie koszuli zajmuje mi więcej czasu. Może to i kilka sekund, ale mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

Aaa i chciałem dorzucić guziki z MOP. Warto ?

Standardowe są bardzo ładne.

Biała koszula z perłą, niebieska plastikowe.

Moim zdaniem grubsze sprawiają problemy w niewyrobionych dziurkach, ale dodają pare procent dystynkcji przy formalnych koszulach.

GGG1.thumb.jpg.453330e2ea9e3b00ca581adfabc8b146.jpg

GGG4.thumb.jpg.32b59a2a74a85bab7f546df76c546bf8.jpg

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.