Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wrzucałem... Wstydzę się:) Może wrzucę, jak ucywilizuję te zdjęcia:)

Tak z innej, ale jednak podobnej beczki.... Mam wrażenie, że istnieje mnóstwo materiałów i zdjęć jak powinna leżeć marynarka (czy cały garnitur), ale mało informacji o tym, jak powinna leżeć koszula. Pół biedy, kiedy rozważa się dopasowanie w klatce, ale jak się mają obwody koszuli do talii albo w bicepsie? Ile tutaj powinno być nadmiaru?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aras - możesz do tego podejść bardzo metodycznie, wyznaczyć dla swojej koszuli: dziedzinę, miejsca zerowe, punkt przecięcia z osią Oy, granice na krańcach dziedziny, asymptoty, przedziały monotoniczności i ekstrema lokalne. Albo po prostu wrzucasz zdjęcia i ktoś doświadczony Ci poradzi. Przejrzyj kilka stron wstecz, parę osób miało podobne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam obiecane fotki koszuli. 
Rękawy są za długie do noszenia bez marynarki. Wyglądają średnio ciekawie (marszczenia). 
W klatce jest 8 cm luzu. Podobnie w talii. W bicepsie jakieś 7,5 cm. Wszystko odnosi się do obwodów.
Materiał to niby twill z najtańszej półki cenowej, ale na moje to wygląda i gniecie się jak popelina. 

649543783_1.front.thumb.jpg.3a3ca1c70eb2abc6c592bef2d2b2e735.jpg1440250628_3.CloseUp-back-handsup.thumb.jpg.da21e997ff454118c0de60b849a4b541.jpg1855274267_2_Back.thumb.jpg.5099c3a7f08d5d664bee7146aff7353a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc do "Olgi" sugerowałem skrócenie rękawów i może delikatne zwężenie. Pytałem też o wielkość otworu pachy.
Prosiłem również o opinię o talii (w domyśle sugerując lekkie zwężenie).

Dostałem mniej więcej takie rekomendacje:
- ramiona są za wąskie - trzeba poszerzyć o przynajmniej 2,5 cm
- zwęziliby trochę w klatce (to pewnie skończyłoby się wywaleniem koszuli, bo już teraz jest tutaj prawie na styk)
- talia jest dla nich idealna
- o ile dobrze zrozumiałem ich wersję angielskiego:)... to sugerują też zmniejszyć proporcje materiału front/tył przenosząc więcej na front.

Nie podjęli tematu rękawów i pachy. 
Nie wiem, czy zwiększenie szerokości ramion cokolwiek tutaj zmieni...

Mam odrobinę trochę szerszą koszulę od Luxire z dużo grubszego oxfordu i ona układa się zdecydowanie lepiej. Choć tak jak i w tym przypadku w talii mogłoby być trochę ciaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał ma bardzo duży wpływ na to, jak koszula będzie leżeć. Moim zdaniem musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ważniejsze jest dla Ciebie idealne dopasowanie czy wygoda. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że po czasie wolę koszule mniej dopasowane, bo zwyczajnie są wygodniejsze (co docenia się z biegiem dnia i postępującego zmęczenia). Wiem, że CO preferuje stosunkowo szerokie ramiona, ale jeśli nie czujesz ciągnięcia materiału w tym miejscu, to nic bym tu nie zmieniał. Przystałbym jedynie na zmianę proporcji paneli przód-tył, bo to może poprawić dopasowanie w talii/pasie wizualnie, nie odbierając komfortu; delikatne skrócenie rękawów też wydaje się dobrym pomysłem.

Koszula leży dobrze i wszelkie modyfikacje to już raczej niuanse.

PS. Nie wiem czy to kwestia niedokładnego wyprasowania, ale zwróciłbym uwagę CO na fałdę na listwie guzikowej między 1-szym a 2-gim guzikiem.

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 7.06.2020 o 22:08, Dubbing napisał:

Obiecane zdjęcia kołnierzyka koszuli ocbd. Układa się prześlicznie, jest bez żadnego usztywnienia, mankiety i plisa guzikowa również. Materiał jest bardzo mięsisty i przyjemnie się go nosi. Koszula z miejsca awansowała na jedną z moich ulubionych

Mam kilka koszul od Olgi z tego samego materiału i to są moje ulubione... Ale kołnierzyków nie lubię ;-) Wolę mniej wyprofilowane w pół-serce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torunianin to jest materiał A-0011. Jest bardzo przyjemny i całkiem mięsisty.
@JakubAnderwald żeby dostać taki kołnierzyk to poprosiłem o kołnierzyk taki jak na tym zdjęciu http://alltiedup.pl/wp-content/uploads/2017/01/IMG_7913.jpg oraz o jak najmniejsze usztywnienie kołnierzyka i mankietów. Ostatecznie nie zostały usztywnione wcale, co bardzo mi się podoba. Również można pewnie poprosić o zrobienie ich tak jak w moim zamówieniu, jest to numer 19326.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skusiłem się na ostatnią promkę i zamówiłem testowo koszulę u Olgi. Bez kombinowania - białe OCBD z podstawowego oksfordu (B-0005), jedyną "ponadstandardową" modyfikacją był kołnierzyk "wodzu" ( @Wodzu, chyba czas odezwać się do Olgi po jakieś tantiemy :D) .

Więcej uwagi niż wzornictwu poświęciłem dopasowaniu. Na początku myślałem, że podrzucę im koszulę na wzór, ale ponieważ przez covid odwołano mi targi w Mediolanie, musieliśmy ograniczyć się do wymiarów. Tutaj należą się szczególne wyrazy uznania dla obsługi - Sara przyjrzała się zarówno wymiarom ciała jak i zebranym przeze mnie z najlepiej leżącej koszuli i doradziła co i jak zmodyfikować, aby było dobrze. 

Przyznam, że jak otrzymałem koszulę, byłem średnio zadowolony z tego jak leży (z jakości tkaniny również). Obecnie, po 2 praniach moja opinia zmieniła się o 180 stopni. Z każdym praniem koszula zaczęła coraz lepiej się układać (obecnie leży lepiej niż moje MTM'y szyte na miejscu w Polsce). Idealnie oszacowali zbiegnięcie się tkaniny. Podsumowując - będę wracał. ;)

 

IMG_0958.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Machiavelli napisał:

Obecnie, po 2 praniach moja opinia zmieniła się o 180 stopni.

Chyba pisałem o tym na Forum dawno temu - jak kupiłem pierwszą OC to była to najgorzej dopasowana koszula w moim życiu, a po kilku praniach - najlepiej dopasowana w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 14:07, Machiavelli napisał:

Ja również skusiłem się na ostatnią promkę i zamówiłem testowo koszulę u Olgi. Bez kombinowania - białe OCBD z podstawowego oksfordu (B-0005), jedyną "ponadstandardową" modyfikacją był kołnierzyk "wodzu" ( @Wodzu, chyba czas odezwać się do Olgi po jakieś tantiemy :D) .

Więcej uwagi niż wzornictwu poświęciłem dopasowaniu. Na początku myślałem, że podrzucę im koszulę na wzór, ale ponieważ przez covid odwołano mi targi w Mediolanie, musieliśmy ograniczyć się do wymiarów. Tutaj należą się szczególne wyrazy uznania dla obsługi - Sara przyjrzała się zarówno wymiarom ciała jak i zebranym przeze mnie z najlepiej leżącej koszuli i doradziła co i jak zmodyfikować, aby było dobrze. 

Przyznam, że jak otrzymałem koszulę, byłem średnio zadowolony z tego jak leży (z jakości tkaniny również). Obecnie, po 2 praniach moja opinia zmieniła się o 180 stopni. Z każdym praniem koszula zaczęła coraz lepiej się układać (obecnie leży lepiej niż moje MTM'y szyte na miejscu w Polsce). Idealnie oszacowali zbiegnięcie się tkaniny. Podsumowując - będę wracał. ;)

Ciekawa sprawa.

Zawsze stałem na stanowisku, że koszule W OGÓLE nie powinny zbiegać się po praniu, zakładając, że pierzemy je zgodnie z metką (ja zawsze piorę w 30 C plus minimalne wirowanie, a jak jest ciepło na dworze to w ogóle). I mam takie koszule, które noszę od pięciu lat i nie zbiegły się nawet o centymetr. @Mayor kiedyś pisał też chyba, że Turnbull&Asser chwali się, że ich koszule można prać bez ryzyka w 60 C, i to najlepiej świadczy o ich jakości.

Swoją drogą, dlaczego szwalnia sprzedaje koszule z tkaniny, która się kurczy? Czy nie może jej po prostu wyprać przed uszyciem, ale zminimalizować ewentualny problem? I jak to się ma do ich polityki kopiowania wymiarów z "najlepiej dopasowanej koszuli" - przecież nie informują, że należy dodać sobie zapasu ? Ewentualnie może trochę dodają, nie informując o tym klienta? Bo w innym przypadku to by była granda i hucpa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowuż odwrotnie - przyjmuję, że w przypadku koszul skurczenie się tkaniny po pierwszych praniach jest standardem i "biorę to na klatę". :D Nie mam doświadczenia z markami z hi-endu, ale niemal wszystkie koszule (wyjątkiem był popelinowy Hawkes & Curtis), które mam/miałem w jakimś stopniu się skurczyły po pierwszych praniach (piorę maszynowo, zgodnie ze wskazaniami producenta).

W przypadku Olgi podczas komunikacji zwyczajnie ustaliliśmy, że tam gdzie trzeba wezmą poprawkę na ten skurcz. I w sumie z mojej perspektywy najbardziej jest cenne to, że ta poprawka się sprawdza, a koszula z każdym praniem leży coraz lepiej. Nie wiem jak to wygląda gdy nic się im nie napisze. Może @Bacio pamięta, czy zwracał im uwagę na tę kwestię, czy sami z siebie też biorą poprawkę. Wydaje mi się też, że ktoś kiedyś tu już pisał, że poprosił Olgę o dekatyzację i to uwzględnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.