Jump to content

frik

Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51

About frik

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday 07/15/1987

Profile Information

 • Location
  EPBC/EPWA/EPMM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O ile ktoś ów czas ma :p. Pracując z domu teoretycznie zyskuję jakieś 45 minut dziennie na dojazdach, ale roboty jest teraz dużo. Choć zaskakująco produktywnie udaje mi się pracować z domu (i to bez zakładania garnituru ). A wracając do ad remu to nadrabiam zaległości:
 2. Z Vonneguta polecam jeszcze "Trzęsienie czasu".
 3. Codzienna od Sartolane ma 39cm x 31cm x 9cm, ale rozumiem, że te 2cm głębokości torby faktycznie może być istotne, zależnie od tego co się chce tam nosić. W tym budżecie konkretnie może być ciężko, pozostaje albo szukać czegoś tańszego (typu Solier za 400-500), albo zbierać na coś lepszego jak np. Adam Baron, czy Sartolane.
 4. W tym budżecie celowałbym w coś z programu odkupu toreb Sartolane.
 5. Ja korzystając z wolnej gotówki (bo wypadły mi dwa planowane wyjazdy) zamówiłem dwie koszule i poszetkę z Lancerto, w kolejnym miesiącu coś pewnie w poszetce kupię. Ale to raczej skromne wydatki, góra na pół marynarki ;). Koszule i tak poczekają kilka tygodni, bo muszą trafić do krawca, a pracując w domu to zakładam jednak dresy i t-shirty. Przy okazji kojarzycie kto gdzie szyje ubrania? Lancerto i Emanuel Berg oczywiście mają własne zakłady w Polsce. Poszetka krawaty i poszetki szyje w kraju, czy koszule i marynarki także? Zack Roman szyje zagranicą o ile dobrze kojarzę, a Macaroni Tomato, Miler?
 6. frik

  Dysputy ekonomiczne

  Akurat w przypadku linii lotniczych to inwestycje by je pogrążyły teraz jeszcze szybciej niż sam brak gotówki wydanej na wykup akcji. Bo inwestycje w liniach lotniczych oznaczają więcej samolotów (co za tym idzie też pracowników) i więcej tras. A wszystko to trzeba teraz masowo ciąć, bo oznacza koszty bez przychodów.
 7. frik

  Buty, trochę taniej

  Przecież 266 jest piękny! Choć już pogodziłem się z myślą, że marzenie o zrobieniu kampera wyprawowego na bazie 266 pozostanie niespełnione.
 8. Mam rękawiczki samochodowe Kuca - są cielęce, bardzo przyjemnie się w nich jeździ. Kumpel sprawił sobie ostatnio u Kuca rękawiczki samochodowe z koziej skóry, są zdecydowanie grubsze i masywniejsze, też sobie chwali. Nie ma też tylu dziurek co te od Kuca (ale to można sobie zażyczyć). Bez porównania lepiej będą leżeć te zrobione na miarę, moje od Kuca są w sam raz na obwód, ale okazuje się, że mam ponadprzeciętnie długie palce w stosunku do dłoni i np. kostki nie trafiają dobrze w wycięcia, a palcom rękawiczek brakuje z 0,5-1cm.
 9. Ja mogę polecić pana Jana Szymańskiego, prawdziwy pasjonat i świetny fachowiec, ma pracownię na Tarchominie, Ceramiczna 5. Nie wiem niestety jak z wysyłkową obsługą, ale warto zadzwonić, albo odwiedzić przy wizycie w Warszawie.
 10. Z poziomu oczu w lustrze wyglądał lepiej, na zdjęciu faktycznie krawat się nie prezentuje dobrze, a szkoda bo to piękna flanela z poszetka.com. Niestety 4-in-hand przy moim wzroście oznacza dłuższy węższy koniec, dlatego zwykle wiążę Alberta, ale może faktycznie trzeba czasem coś innego zawiązać. Nie mogę jakoś w powtarzalny sposób robić ładnej łezki, zazwyczaj się robią podwójne.
 11. Flanelowy krawat można przechowywać na wieszaku, czy powinno się trzymać zwinięty jak knity?
 12. Moim wymarzonym zegarkiem z kategorii "nigdy nie kupię" jest Omega księżycowa, tyle że na pasku zamiast bransolety. Niekoniecznie od razu velcro, ale bransolet nie lubię.
 13. Zgadzam się z @Cineos jeśli chodzi o patos i momentami swobodne traktowanie faktów pod fabułę w "Ford v Ferrari". Co nie zmienia faktu, że jest to świetny film absolutnie wart zobaczenia. Do tego w tle przewija się mnóstwo wspaniałych samochodów (nie tylko GT40 i nie tylko wyścigowe).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.