Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za komentarze i gorącą dyskusję!

Garnituru wymieniać nie chcę, bo dobrze leży i w moim zamyśle miał być nietypowy. Wiadomo, nie chcę wyglądać jak gość programu śniadaniowego i trampek do tego nie założę, ale wydaje mi się, że klimat ślubu pozwala nieco odejść od kanonów. Tutaj dodam jeszcze, iż ślub będzie plenerowy. 

To kamizelka jest tą częścią, którą chciałbym dobrać lub ewentualnie wyrzucić. I tu pytanie do Was, drodzy forumowicze, w jaki kolor i materiał w takim razie powinienem celować? Proszę od razu z sugestiami dotyczącymi dodatków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wszystko zostało już napisane. Żywy granat w kratę nijak mi pasuje do stylu boho, tym bardziej z kamizelką, która całkowicie się nie klei z tym garniturem (materiał, faktura, wzór, kolor). Twój garnitur to bardziej motyw jakiegoś garnituru biznesowego, ale na ślubny rzeczywiście pasuje słabo. Dlaczego - to też już zostało napisane. Jeśli mimo wszystko garnitur musi zostać (bo może czas na odstąpienie od umowy minął) spróbuj z gładką, szarą kamizelką jedno lub dwurzędową. Krata tu, krata tam... i robi się miszmasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru garnituru. Na zamieszczonych zdjęciach lazio w rozm. 50, ale bez spodni z kompletu, ponieważ się w nich nie mieszczę. Dodatkowo marynarka jest chyba za szeroka w ramionach. Zastanawiam się czy spróbować lazio w rozmiarze 52? Ewentualnie zamówić havane w 52?

IMG_20210415_140601.jpg

IMG_20210415_140642.jpg

IMG_20210415_140751.jpg

IMG_20210415_140813.jpg

IMG_20210415_140855.jpg

IMG_20210415_140936.jpg

IMG_20210415_141209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gwiezdny durszlak napisał:

Proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru garnituru. Na zamieszczonych zdjęciach lazio w rozm. 50, ale bez spodni z kompletu, ponieważ się w nich nie mieszczę. Dodatkowo marynarka jest chyba za szeroka w ramionach. Zastanawiam się czy spróbować lazio w rozmiarze 52? Ewentualnie zamówić havane w 52?

Moim zdaniem bardzo fajnie leży (nie widzę pleców), być może mogłaby być odrobinę węższa w ramionach, dlatego nie jestem przekonany że 52 będzie lepsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gocławianin napisał:

Moim zdaniem bardzo fajnie leży (nie widzę pleców), być może mogłaby być odrobinę węższa w ramionach, dlatego nie jestem przekonany że 52 będzie lepsze.

Pytanie jak rozwiązać problem spodni. Wydaje mi się, że wystarczyłoby gdyby były o rozmiar większe. Warto spróbować rozmiaru 50, ale dla niższych 25 lub wyższych 98? Sam mam 181 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nowy garnitur i masz czas na zwrot, to opisz problem do supportu ss, może zaproponują Ci mix & match (spodnie 52), jak nie to możesz spróbować opcji custom made.

Z treści Twoich postów wnioskuję, że tych spodni nie da się poszerzyć na tyle żebyś był zadowolony. Konsultowałeś to z jakąś krawcową?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gwiezdny durszlak

W spodniach SS zazwyczaj jest zapas do poszerzenia w pasie przynajmniej o jeden rozmiar, więc najprościej wziąć je do krawcowej i skonsultować możliwy zakres zmiany.

Zamawianie całego garnituru w większym rozmiarze nie ma najmniejszego sensu - nawet jeśli spodnie (które łatwo poszerzyć) będą ok, to zostaniesz ze zbyt dużą marynarką (której przeróbki są dużo trudniejsze i bardziej kosztowne). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za wszystkie opinie, chyba ze mną zostaną :) To Meermin 101540 na kopycie Elton. Właśnie mam ten sam problem z podbiciem w większości oksfordów i zastanawiałem się czy w lotnikach bardzo nie razi taki stopień schodzenia się obłożyn. In plus są wszystkie pozostałe wymiary. Przy takim sznurowaniu nie cisną w ogóle w podbiciu, a wszędzie indziej są bardzo wygodne od pierwszego założenia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w męskiej szafie jest miejsce na koszulę w kolorze brzoskwiniowym? Kiedyś kupiłem przez internet koszulę Eton, jednak na zdjęciach kolor był mocno przekłamany. Wygląda jak ta, z tym, że moja jest w drobną kratę https://images.app.goo.gl/1SYR9y9RrTu39io59 Da się to jakoś sensownie zestawić? Leży w szafie od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu garnituru na ślub na którym będę gościem. Wybór padł na SuSu, podoba mi się ten garnitur https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-washington--niebieski--w-kratke/P6236.html niestety posiada on kieszonkę biletową przez co nie jestem pewien czy będzie to dobry wybór. Na garnitur nie chce przeznaczać więcej niż 1500zł co mocno ogranicza możliwość wyboru w Suitsupply.

Przymierzałem garnitur Lazio rozmiar 48 i marynarka poza rękawami które są zbyt krótkie o 2cm jest dobra, spodnie zaś są przyciasne w pasie (Mam 185cm wzrostu,  w pasie 88, w klatce 94). Niestety na stronie nie działa tabela wymiarów dla rozmiaru Long na który przez krótkie rękawy chcę się zdecydować, a doczytałem że spodnie w pasie mogą być węższe - rozmiar większy najprawdopodobniej będzie już zbyt duży w klatce .

Mam więc kilka pytań:

1.  Garnitur z linku będzie nadawać się na okazje takie jak wesela, czy kieszonka biletowa mimo zamkniętych klap sprawia że garnitur nie jest wystarczająco formalny?

2. Rozmiar Long 94 w pasie będzie odpowiednikiem rozmiaru 48? 

3. Spodnie mają możliwość poszerzenia w pasie o 2cm? 

4. Jakie firmy których buty mogę zakupić na promocji/w cenie regularnej w cenie do 300zł warto wziąć pod uwagę?

Chętnie rozpatrzę wszelkie inne propozycje garnituru w podobnej cenie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podepnę się pod powyższe pytanie, bo sytuacja dość podobna. 
 

Poszukuję klasycznego garnituru granatowego, rozmiar pewnie 48/50. Jako, że użytkowany będzie raczej okazjonalnie to nie chciałbym przeznaczać więcej, niż 1000zł. (W przypadku wyjątkowej okazji powiedzmy 1500 ;) ). 
 

Jest szansa znaleźć coś ciekawego w tej cenie, czy skazany jestem na sieciówki i po prostu szukać czegoś 100% wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.