Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuję pomocy. Otóż mam nieco mieszane uczucia odnośnie dopasowania koloru spodni do marynarki. Niby kolor kraty jest bezpośrednim dopełniającym koloru spodni, ale mam wrażenie, jakby całość była odrobinę zbyt "mdła" (jakby sama krata była bardziej kontrastowa, to pewnie lepiej by to grało). Co sądzicie? 

Mam niestety problem ze spodniami na moje 196 cm wzrostu, więc nie jestem bardzo wybredny, jak już coś pasuje ;) Spodnie to HILTL Morello. 

PS. Na zdjęciu połączenie to wygląda lepiej niż w rzeczywistości, cholerny telefon... 😅

tEST.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy01

Też mi się tak wydaje, że jakby były ciemniejsze, to byłoby idealnie. Poszetka, którą mam na zdjęcia ma taki głęboki, wysoko nasycony zielony kolor, który ładnie się z tą marynarką zgrywa, no ale to spodnie są problemem.

Co do bieli to pełna zgoda - sam rozglądam się za takimi, lecz mam problem w znalezieniu takich, które nie prześwitują jak lnianie koszule - mocno wybijające się kieszenie całkowicie rujnują dla mnie odbiór takich spodni. A najbardziej irytuje mnie jak sam sklep takową wadę urywa - ostatnio skuszony ceną oraz pozytywnym doświadczeniem z użytkowania innej pary chinosów, zakupiłem u Milera białe chino właśnie. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że na stronie internetowej ta "wada" była prawie niezauważalna, zaś w rzeczywistości musiałbym mieć chyba całkowicie białą skórę, by to ukryć. Albo nosić białe rajstopy. 😅

Co do brązu, to... nie pomyślałem o nim, na pewno sprawdzę jak to się komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie spodnie są zbyt intensywne do marynarki, która sama jest stonowana i raczej sugeruje podobne klimaty. Spodnie dobrze będą wyglądać z marynarką granatową, ale lepiej, żeby to były jedyne dwa kolory (oprócz bieli oczywiście).

Druga sprawa - krawat do zestawu z odważnymi kolorami jest wyborem nieoczywistym. Takie spodnie sugerują luźny zestaw. Oczywiście Włosi potrafią wszystko, no ale właśnie - trzeba mieć sporo wyczucia, żeby to zagrało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem garnitur Suitsupply Havana  w rozmiarze 46 i powiem szczerze zastanawiam się nad wymianą na rozmiar większy. W pasie spodnie wydają się lekko ciasne ale z tego co widać to mamy zapas materiału aby to zmienić. Co waszym zdaniem można jeszcze poprawić na podstawie zdjęć i czy marynarki  Susu posiadają ewentualny zapas materiału na poszerzenie np. w talii, gdyby zaistniała taka konieczność w przyszłości.

D65F1C1E-2D61-4859-9B9D-3146C70DF3A4.jpeg

8875269E-2E09-4E31-8832-08C69EB0DF40.jpeg

6614156D-4508-4421-A969-329D16165B60.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tym X-em:) SuSu są krojone z mocnym wcięciem w talii i czasem X robi się nawet wtedy, gdy marynarka ma całkiem sporo luzu.

Co do zapasu to zwykle jest około 1-1,5 cm na szwie środkowym i drugie tyle na szwach przy szlicach. W sumie można poszerzyć o około 3 cm (ludzie z SuSu twierdzą nawet, że powinno się dać o cały rozmiar, czyli 4 cm).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

proszę o pomoc i poradę. Uszyłem niedawno marynarkę w systemie semi-bespoke wróć... MTM i teraz mam takie pytanie czy z tymi ramionami jest wszystko w porządku? Znajomi mówią, że dobrze wygląda, ale wolę się upewnić. Czy te ramiona są zrobione poprawnie czy trzeba coś poprawić ew. gdzie leży problem. Niby ma to być con rollino, ale nie wiem - bardziej wolę klasyczne wszycie po angielsku lub wszycie koszulowe.

IMG_3123.JPEG

IMG_3124.JPEG

IMG_3125.JPEG

IMG_3127.JPEG

IMG_3128.JPEG

IMG_3133.JPEG

IMG_3138.JPEG

IMG_3140.JPEG

IMG_3153.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomasso Przypuszczam, że nikt nie odpowiada na Twoje pytania... bo w sumie nie wiadomo o co pytasz:)

Załączasz fotki na których widać jedynie taką a nie inną konstrukcję ramion...
Czy tę konstrukcję można zmienić? Nie polecam... Kiedyś próbowałem walczyć z konstrukcją marynarki Bytomia i finalnie wylądowała w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomassona zdjęciu z boku faktycznie rękaw marszczy się nieładnie - lepiej wygląda kula ramienia marynarki Suitsupply w poście @grzechu26 powyżej.

Ale rękaw to tylko jeden z elementów do oceny dopasowania. A wg mnie jego przeróbka nie wchodzi w grę. Jeżeli generalnie marynarka leży dobrze i w ramionach Cię nie ciągnie to sposób wszycia rękawa jest do zaakceptowania - tym bardziej, że aparat i nienaturalny układ ramienia ustawionego do zdjęcia bardzo podbijają ewentualne niedoróbki czy mniejsze błędy dopasowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Krzewiona przez niektórych stałych bywalców tego forum obsesyjna potrzeba perfekcji jedynie wpędzi Ciebie w nerwicę natręctw. Nie jest to idealne dopasowanie, ale nie jest na tyle złe, żeby warto było się tym przejmować. Tutaj są też niuanse związane z Twoją idywidualną budową, postawą itp. itd. Według niektórych osób ze styleforum za takie układanie się ramion może również wpływać wysokość pachy i sposób wszycia rękawów, a nie sama szerokość ramion... to jest po prostu gra niewarta świeczki, idealne dopasowanie będziesz miał w bespoke. Następnym razem zdecyduj się na inny krój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ThomassoOdnosząc się do zamieszczonych zdjęć i Twoich preferencji co do finalnego efektu można stwierdzić jedno: przy tym sposobie wszycia do kuli rękawa i Twojej budowie wewnętrzne wypełnienie rękawa przy samym szwie w jego górnej części jest zbyt duże/grube. Prawdopodobnie równie istotną przyczyną tego, że przejście ramion w rękawy jest tak mocno „zaznaczone” to kwestia: ramion skierowanych do przodu (widoczne mocne wypełnienie rękawa w przedniej części i znikome w spodnim/z tyłu) lub potrzeba przestawienia całego rękawa na kuli na bardziej tyłowe (obrócenie w kierunku plecow). Być może jedno i drugie. W pierwszej wymienionej przeze mnie sytuacji ramiona powinny być skrojone po łuku (jak na zdjęciu), w przypadku drugiej to operacja wymagająca dość dużego doświadczenia i wprawy.  

Nie zamieściłeś co prawda zdjęcia pleców, ale w mojej opinii sugestia @MrBird co do wysokości podkroju pachy jako elementu wpływającego na to jak układają się ramiona jest żadnym argumentem w tym przypadku, tym bardziej że na obu frontach pod pachą brak jakichkowiek sygnałów co do potrzeby ingerencji w ten wymiar. 

Na co dzień przy zdejmowaniu miary robię zdjęcia różnym sylwetkom - mogę stwierdzić, ze na podstawie samych zdjęć jest niemożliwe pewne stwierdzenie czy rękawy na froncie i na szwie łokciowym układają się odpowiednio bo po pierwsze sam robiłeś sobie zdjęcia, dwa- każdy z nas ma tendencje do przyjmowania nienaturalnej pozycji przed lustrem czy  aparatem. 

Proponuję wybrać się do dobrego zakładu krawieckiego celem wyżej wspomnianych korekt, choć osobiście wróciłbym z tym do miejsca gdzie marynarka powstała. 

C0840362-2B9E-400D-BFF8-E4DA6BD7F32C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję garnituru na własny ślub, który odbędzie się w lipcu. Garnituru chciałbym używać również na inne okazje. Wstępnie zamówiłem do przymiarki garnitur Napoli z SuSu: https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-napoli--niebieski--w-pepitke/P623909.html

Jest wykonany z wełny tropikalnej, na ciepłe lato myślę, że będzie idealny, ale czy da radę go używać w chłodniejszych miesiącach, np. wiosną?

Może lepiej wziąć coś z poniższych propozycji:

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-napoli--niebieski--w-pepitke/P6162.html lub 200zł droższy https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-napoli--granatowy/P5339M.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, regzio napisał:

Witam,

Poszukuję garnituru na własny ślub, który odbędzie się w lipcu.

Odpowiem od razu, żeby oszczędzić Ci części kąśliwych komentarzy - pepitka na własny ślub to nie jest dobry pomysł. Obniża ona formalność samego garnituru. Garnitur ślubny to w pierwszej kolejności garnitur ciemny (granatowy) o gładkiej fakturze materiału (im bardziej wyraźna faktura tym mniej formalne zastosowanie). Tropik sam w sobie ok, niemniej jeśli szukasz czegoś bardziej "uniwersalnego" zwykła wełna o dobrym splocie powinna załatwić sprawę - w kościołach, urzędach, na salach weselnych raczej nie ma problemu z tropikalną temperaturą, zatem nawet przejście między ww. miejscami w dzień własnego ślubu nie powinno być dla Ciebie aż tak uciążliwe. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem garnitur, sprzedawca polecił rozmiar 170 przy moim wzroście 180. W domu zacząłem się zastanawiać czy nie jest za krótki i czy nie wymienić na dłuższy. Głównie chodzi o marynarkę, spodnie wydają się ok. Będę wdzięczny za opinie 

IMG_20210523_133445.jpg

IMG_20210523_132552.jpg

IMG_20210523_132532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie za krótka. Z tylu marynarka powinna zakrywać pośladki, z przodu sięgać do około połowy kciuka (mniej więcej, dużo zależy od tego jak długie masz ręce w stosunku do tułowia). Tu marynarka ledwo co sięga do nasady dłoni, brakuje na długość z 5 cm albo i więcej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.