Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Gocławianin napisał:

@kdz1nie wiem, czy znajdziesz coś lepszego, ta marynarka 182/92  z tyłu ogólnie rzecz biorąc leży bardzo średnio, ale biorąc pod uwagę Twoje wymiary może być ciężko ze znalezieniem z wieszaka czegoś lepszego. Suitsupply?

Suitsupply raczej nie jest jest w moim budżecie 😕 Ten kupiłem z Vistuli.

32 minuty temu, Servetch napisał:

Nie wydaje mi się, żeby należało zwężać nogawki.

Ogólnie to kupiłem jeszcze spodnie do przymiarki na wzrost 170 (sam mam 181), w pasie są ok, ale na długość chyba za krótkie?

spodnie 170^82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kdz1 Z zamierzchłych czasów pamiętam, że Lancerto w niektórych modelach (na pewno w dwóch, które przymierzałem z linii Comfort Plus) miało węższe ramiona i klatkę też niż Vistula w analogicznych rozmiarach. Z drugiej strony wołają za te garnitury zdecydowanie więcej niż "promocyjna" Vistula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 19:53, kdz1 napisał:

W spodniach trzeba będzię zwęzić trochę nogawkę i je skrócić

Skrócić tak, ale nie zwężałbym nogawki. Wąskie nogawki potęgują wrażenie dużych butów i powiększą Ci je optycznie co zaburzy proporcje. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Zamówiłem do sklepu obie pary celem przymiarki. Wybiorę na miejscu jak dotrą. Podzielę się z Wami, że Lancerto pomimo, że np nie ma juz towaru w sklepie internetowym, ma możliwości przekierowywania towarów między sklepami. Np gdy tych butów nie ma juz w rozmiarze 45 i wydaje się że już ich nie będzie, zawsze warto zadzwonić na sklep lancerto, który jest blisko nas i zamówić towar na sklep. Przymierzyć itd i jak nam nie odpowiada nie musimy kupować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Zamówiłem do sklepu obie pary celem przymiarki. Wybiorę na miejscu jak dotrą. Podzielę się z Wami, że Lancerto pomimo, że np nie ma juz towaru w sklepie internetowym, ma możliwości przekierowywania towarów między sklepami. Np gdy tych butów nie ma juz w rozmiarze 45 i wydaje się że już ich nie będzie, zawsze warto zadzwonić na sklep lancerto, który jest blisko nas i zamówić towar na sklep. Przymierzyć itd i jak nam nie odpowiada nie musimy kupować. 

Ja! Ale to Lancerto jest na prawdę wspaniałe! Gratuluję Ci tak cudownego pracodawcy.
  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Państwa,

dopiero rozpoczynam swoją przygodę ze smart casual, więc moja wiedza w zakresie dopasowania, fasonów itp jest mizerna. Dodatkowo ponadnormatywny obwód pasa nie ułatwia:) Wiem że rękawy marynarki na pewno do skrócenia, co jeszcze? Jako tako może być czy tragedia totalna? Paska nie ma, są szelki. Poproszę o wszelkie uwagi.

foto mar.jpg

foto mar 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoo88 - z rzeczy które na pewno da się poprawić możesz skrócić rękawy i nie zapinać drugiego guzika :) Poza tym może jest jakiś zapas, który po wypuszczeniu pozwoli zmniejszyć marszczenia w dolnej części pleców (moim zdaniem marynarka jest tam za ciasna).

A na przyszłość zwróć uwagę na długość samej marynarki, ta jest za krótka (powinna dzielić sylwetkę na pół i zakrywać pośladki).

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardziej doświadczeni Koledzy przekażą więcej precyzyjnych porad, ja mam wątpliwości co do długości (zbyt krotka) i zbyt wysokiego umieszczenia gornego guzika. To co moge na pewno powiedzieć:

1. Klapy marynarki sa za wąskie;

2. Skróciłbym tez spodnie, poniewaz tworzą sie fałdy na dole;

3. Pomyślałbym o koszuli z klasycznym kołnierzykiem, ten jest za mały, o rodzajach kołnierzyków możesz poczytać np tu (na początku rys historyczny, ale potem już konkrety): https://janadamski.eu/2020/02/kolnierzyki-koszuli-od-cesarskiego-do-wloskiego/

4. Marynarka jednorzędową z dwoma guzikami  powinna być zapięta tylko na górny guzik.

Mam nadzieje, ze trochę pomogłem i trzymam kciuki za Twoja przygodę z klasyczna elegancja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.