Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@Szydlowskyto letnia tkanina? Bo na taką wygląda na zdjęciu. 

A co do Twojego pytaniato kolor bardzo ładny, nie widzę w nim nic dziadkowego. Oczywiście pytanie o sam brąz - trudniejszy od granatu i szarości. W stylizacji ze zdjęcia jak najbardziej się broni, powiem nawet, że wygląda świetnie. Pytaniami o prawe ramię, jeśli będą, chyba bym się nie przejmował.

Podsumowując, to bardzo ładna marynarka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gocławianin napisał:

@Szydlowskyto letnia tkanina? Bo na taką wygląda na zdjęciu. 

A co do Twojego pytaniato kolor bardzo ładny, nie widzę w nim nic dziadkowego. Oczywiście pytanie o sam brąz - trudniejszy od granatu i szarości. W stylizacji ze zdjęcia jak najbardziej się broni, powiem nawet, że wygląda świetnie. Pytaniami o prawe ramię, jeśli będą, chyba bym się nie przejmował.

Podsumowując, to bardzo ładna marynarka.

U mnie ramiona marynarki SS zakupionej z ostatnirgo outletu ukladaja sie podobnie (dziwnie wszyzyty rekaw) i mam dylemat odsylac czy zostawic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest dziwnie wszyty rękaw, tylko po prostu niedopasowanie kąta ramion (tak sądzę z własnych przemyśleń na podstawie zasad geometrii) - jeśli ktoś ma bardziej opadające ramiona, niż wzorzec, na który marynarka była szyta, to tak się może dziać. Można naciągnąć materiał w tym miejscu (kula ramienia), redukując nadmiar materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt może też występować po prostu przy niedopasowanych wymiarach ciała do wymiarów ubrania. Ostatnio widzę podobny delikatny efekt w niektórych marynarkach bespoke, które pasowały w ramionach idealnie. Efekt pandemicznego roku bez ćwiczeń na siłowni i „spadków”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sooki99

Ta para jest chyba ogólnie za mała. Na pierwszym zdjęciu nogawka wydaje się bardzo ciasno opinać łydkę (wnioskuję, że jesteś mocno zbudowany i na pierwszym zdjęciu nawet widać, że łydka burzy prostą linię spodni z tyłu). To para z podwyższonym stanem i pas powinien znajdować się wyżej (luźna koszulka i kąt może przekłamywać rzeczywistość, ale wydaje mi się, że to może być problem). Sam oddaję spodnie do lekkiego poszerzenia w pasie/kroczu, ale w tym przypadku powinieneś przymierzyć większy rozmiar. Nawet jeśli uda Ci się wyeliminować marszczenie, wydaje mi się, że nogawki są po prostu zbyt ciasne - na zdjęciu z tyłu kant ucieka do wewnątrz (sam dół nogawki też jest dość mały w stosunku do reszty). Nie czujesz dyskomfortu w tej parze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Łukasz85 said:

@sooki99

Ta para jest chyba ogólnie za mała. Na pierwszym zdjęciu nogawka wydaje się bardzo ciasno opinać łydkę (wnioskuję, że jesteś mocno zbudowany i na pierwszym zdjęciu nawet widać, że łydka burzy prostą linię spodni z tyłu). To para z podwyższonym stanem i pas powinien znajdować się wyżej (luźna koszulka i kąt może przekłamywać rzeczywistość, ale wydaje mi się, że to może być problem). Sam oddaję spodnie do lekkiego poszerzenia w pasie/kroczu, ale w tym przypadku powinieneś przymierzyć większy rozmiar. Nawet jeśli uda Ci się wyeliminować marszczenie, wydaje mi się, że nogawki są po prostu zbyt ciasne - na zdjęciu z tyłu kant ucieka do wewnątrz (sam dół nogawki też jest dość mały w stosunku do reszty). Nie czujesz dyskomfortu w tej parze?

 

@Łukasz85 dzięki za odpowiedź, chociaz muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczyłeś - sam myślałem, że spodnie są za duże od kolan w górę

czuję się w nich bardzo dobrze, dopiero żona zwróciła uwagę, na marszczenie na pośladkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam tak samo w niektórych spodniach, które są luźne w obszarze bioder i pośladków. Dzieje się tak dlatego, że są uszyte na obszerniejsze pośladki - najlepiej zwęzić delikatnie spodnie wzdłuż szwu między pośladkami. Zachowa się wtedy swobodę w biodrach, a z tyłu nie będą się marszczyć tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zima nadeszła a poszukiwanie ocieplenia wciąż trwa. Proszę o opinię czy nada się do noszenia czy do odesłania.

1. Płaszcz Suitsupply roz. 48 z doczepianą kamizelką. Zwykle noszę rozmiar 46, dlatego zastanawiam się co z nim począć.

2. Kurtka zimowa ocieplana Barbour. Rozmiar S. Jest dość obszerna jak na ten rozmiar ale z tego co zauważyłem to większość tego typu kurtek jest w ten sposób szyta już pomijając Barboura.

 

0D449661-F928-4F09-91DF-FFDBF64C835C.jpeg

8E5DD9AC-AF7B-4268-ABE7-FBCBAB51D65F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwna sprawa, Barbour ma pod pachami 56 cm i w talii 54 a całe życie noszę 46 garnitury i S inne odzienia. Fakt kurtka zimowa ma wypełnienie ale i trzeba brać poprawkę na wymiary ale mimo tego te centymetry chodzą mi po głowie. Może po prostu czas zacząć patrzeć w lustro a nie sugerować się miarą... Zostawiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.