Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Który płaszcz?



Jak pisałem w innym wątku, pierwszy poważny płaszcz. Wybaczcie głupie pozy, chyba nie umiem w samowyzwalacz;)

Jak z grubością drugiego płaszcza? Bardzo ciepły? Sam zastanawiam się nad tym modelem, tylko granatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Od wielu lat mam tylko jeden, kamelowy płaszcz szczerze mówiąc niespecjalnie odczuwam jego „nieuniwersalność”.

 

Kolega pewnie miał na myśli okazje formalne typu wesele, pogrzeb. Pod tym kątem zdecydowanie granatowy jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że czarnych butów nie można założyć do kamelowego płaszcza, tylko że mi osobiście się to gryzie. Nie na ślubach i pogrzebach, tylko w ogóle. Próbowałem i źle się z tym czułem. A książę Karol, cóż, kto księciu zabroni?. Poza tym szare, czy grafitowe spodnie neutralizują efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił co masz w szafie i na jakie okazje chcesz mieć ten płaszcz. Z jednej strony zawsze warto mieć granatowy płaszcz, a z drugiej, jeżeli nie masz tak dużo formalnych rzeczy i chciałbyś go nosić np. z jeansami tak jak na zdjęciu, to jednak brałbym kamelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 21:28, ciasteczkowy napisał:

Który płaszcz... 

Skoro pytasz o poradę to wg mnie dwurzędowy kamelowy, ale po skróceniu rękawów. Jasny, lekki kolor pozwala na większą swobodę stylizacji niż granatowy. Wyobrażam go sobie nawet z białymi sneakersami. Granatowy zanadto  "dodaje powagi". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z grubością drugiego płaszcza? Bardzo ciepły? Sam zastanawiam się nad tym modelem, tylko granatowym.


Trudno powiedzieć, nie miałem nigdy wcześniej płaszcza, trzydzieści z hakiem lat zim chodziłem w kurtkach. Nie jest jakoś super gruby, chyba nie ma dodatkowego ocieplenia. Teraz, gdy na termometrze są 1-2 stopnie, to w podkoszulku, wełnianym swetrze i płaszczu nie jest mi zimno, ale przesadnie ciepło również nie. Zaznaczam jednak ze najlepiej się czuję w lnianej koszuli i temperaturze 25-30 stopni.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domixon czy ten garnitur nie jest za długi? Patrzę na pierwsze zdjęcie i mam wrażenie że marynarka sięga sporo poniżej lini pośladków. Wiem, że washington jest dłuższy...  A może to kwestią zdjęcia?

Zszyte szlica mogą trochę optycznie zniekształcić zarówno długość marynarki, jak i jej ułożenie, szczególnie w niższych partiach. Poza tym wydaje mi sie, że masz wadę postawy, bo "kufer" odstaje od reszty ciała, a nadwagi nie widzę. Z przodu leży bardzo ładnie - tylko rękawy marynarki są za krótkie (koszuli zresztą też). 

Czy da się te faldy w tylnej części marynarki zlikwidować, to niech się wypowiedzą osoby, które mają wiedzę o krawiectwie. Dla mnie tragedii nie ma, bo to garnitur z wieszaka, a dodatkowo mogłoby pomóc w tym względzie usunięcie zszycia szliców (wiem - wtedy nie zwrócisz już garnituru).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na RTW leży naprawdę przyzwoicie i nie uważam, że jest za długi. Perspektywa zdjęcia może to sugerować. 
Zgadzam się odnośnie skrócenia spodni i wydłużenia rękawów.

Odnośnie korekty pleców musi wypowiedzieć się ktoś bardziej doświadczony, ale pomogłoby zdjęcie w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest prawidłowa długość marynarki? Przymierzam się do zamówienia drugiej marynarki od Spier & Mackay i mam do wyboru albo 1cm dłuższą (neapolitan cut jest dłuższy o 1cm od standardowej), albo o 3,5cm dłuższą. Marynarka ma nakładane kieszenie, więc będzie pewnie gorzej ze skracaniem.

Oczywiście wiem że plecy źle wyglądają, ale niestety waga poleciała lekko w górę i trzeba to zrzucić żeby wróciło do normy.

IMG20201130195428.jpg

IMG20201130195450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w outlecie SuSu czarną smokingową marynarkę z aksamitu. Zastanawiam się nad dobraniem do niej spodni, aby stworzyć zestaw wieczorowy o obniżonym stopniu formalności. Myślę, żeby zamiast standardowych smokingowych spodni z lampasem zamówić czarną wełnę w jodełkę

S80.193-4_1.thumb.jpg.c0ccf67e48ee3900f08eb02f058aafb5.jpg

Co myślicie o takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinJarosz, moim zdaniem to nie będzie wyglądać dobrze. Zresztą każda kombinacja, poza klasycznym smokingiem (spodnie i marynarka z tej samej tkaniny, z zachowaniem charakterystycznych dla nich cech) będzie "na siłę". Nawet połączenie czarnej marynarki smokingowej z granatowymi lub białymi spodniami źle wygląda. Jeśli nie masz do tej marynarki spodni od kompletu, to odpuść/odeślij.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.