Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Sir Well Endowed napisał:

@Meander@Tanatos70To są five-pocket czy spodnie szyte z denimu?
 

To takie denimowe chino raczej. Denim lżejszy niż w typowych dżinsach. Jakaś nieznana mi bliżej "włoszczyzna" z wieszaka z Peeka czy innego van Graafa- Ecer Icon. Bardzo przyzwoite.

d1.thumb.jpg.dffe19b4f5fcddc5d62aaccb9e6e7207.jpgd2.thumb.jpg.99c5cc8ff94ee0397da17d186d79e32f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 12:05, Sir Well Endowed napisał:

@Meander hmm, okej, ale jak to jest uzupełnione?

Ja myślę, że @Tanatos70 pozamiatał i zamknął temat :) To są five-pocket czy spodnie szyte z denimu?
 

@Sir Well Endowednie do końca rozumiem, o jakie uzupełnienie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 11:18, marcinh napisał:

Co sądzicie o zaprasowaniu spodni jeansowych w kant ? Czy ktoś może już przerabiał temat ?

Do tej pory spotykałem się z tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki (Levis Sta-Prest) i kojarzyło mi się z cowboyami albo skinheadami. Ostatnio trafiłem na takiego instagramera modowego: https://www.instagram.com/masahiro.t1988/ i ma tam sporo luźnych stylizacji z jeansami zaprasowanymi w kant, które przykuły moją uwagę. Np taka:1593187058_Screenshot2020-10-26at11_17_20.thumb.png.0bee8f4f63f5c6426cccb5f5d45ee9b2.png

Z góry dzięki za poradę
 

Odgrzeje temat. Co sadzicie o tych spodniach? https://sklep.4gentleman.pl/pl/p/Spodnie-dzinsowe-Soprano-z-zakladkami-niebieskie/240
Mi się podobają jeśli chodzi o polaczenie tkaniny z kantem, ale mam wątpliwości co do proporcji (krok jest chyba za nisko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sir Well Endowed bardzo różnie, trudno tu jakoś szerzej to opisać. Od popoverów, przez koszule we wzory (głównie prążki w mniej formalnych wydaniach), czasem jakieś OCBD i marynarka tweedowa. Taki sensowny casual, z przebłyskami smart-casualu, czyli w sumie styl jaki wszyscy w firmie preferujemy i w jaki skręca cała marka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, astaroth napisał:

Co to za płaszcz? Fajny

https://suitsupply.com/pl-pl/men/coats/plaszcz-polo--granatowy/J796.html

 

Wziąłem rozmiar 50. Niestety nie ma już 52, żeby sobie porównać. Zastanawiam się, czy płaszcz i tak nie będzie zbyt ciasny, żeby zapewnić komfort termiczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W przyszłym roku, o ile sytuacja nie wymusi zmiany, czeka mnie kilka wesel. Zamierzam więc zakupić z tej okazji nowy garnitur. Z pozoru wybór wydaje się dość łatwy - granatowy jednorzędowy garnitur powinien być zarówno odpowiedni do okazji, jak i bardzo uniwersalny do użycia w przyszłości.

Jednak...

Jednak rok później sam biorę ślub, na który chciałbym założyć właśnie elegancki granatowy garnitur, szyty na miarę, który posłuży mi kilka dobrych lat.

Dublowanie zakupów moim zdaniem mija się z celem, stąd pytanie do Was.

Jaki garnitur inny niż klasyczny granatowy jednorzędowiec mógłbym być dobrym wyborem?

Myślałem też o zakupie na własny ślub smokingu, jednak ceremonia rozpoczynać się będzie planowo przed godziną 18, w miesiącu wiosenno-letnim.

Serdecznie dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PatrykZ napisał:

Jaki garnitur inny niż klasyczny granatowy jednorzędowiec mógłbym być dobrym wyborem?

Odpowiedni będzie również grafit. Poza tym możesz pomyśleć o jakimś subtelnym mikrowzorze (np. krata PoW) albo o innej strukturze materiału (typu hopsack, tropik itp.). Na marginesie - formalny garnitur może mieć również dwa rzędy ;) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszyj garnitur ślubny teraz.

Tylko trzeba to uzgodnić z wybranką. Istnieje gdzieniegdzie tradycja, że na ślub (przynajmniej ten pierwszy) należy założyć nowy garnitur. Moja żona (mimo, że druga i też sama z odzysku, ślub cywilny i skromne letnie garden party dla najbliższych przyjaciół i rodziny) nie chciała nawet słyszeć o „starym” garniturze. Mówię serio. W pewnych sytuacjach wypada uszanować czyjeś nawet bzdurne przesądy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pablocito napisał:


Tylko trzeba to uzgodnić z wybranką. Istnieje gdzieniegdzie tradycja, że na ślub (przynajmniej ten pierwszyemoji6.png) należy założyć nowy garnitur. Moja żona (mimo, że druga i też sama z odzysku, ślub cywilny i skromne letnie garden party dla najbliższych przyjaciół i rodziny) nie chciała nawet słyszeć o „starym” garniturze. Mówię serio. W pewnych sytuacjach wypada uszanować czyjeś nawet bzdurne przesądy.

Zarówno Wybranka jak i ja sam wychodzimy z podobnego założenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię inaczej. Kup coś niedrogiego, ale przyzwoitego na tych kilka wesel, a uszyj coś fajnego dla siebie. Nawet jeśli to będą 2, a nie 4 wesela, to garnitur, zwłaszcza na cudzym weselu, przeżyje naprawdę dużo. Rosołek wylany na spodnie czy obtarcie podczas tańczenia to tylko najmniejsze z doświadczeń, które zaaplikujesz ubraniu na tym polu bitwy.

Na pewno są tu osoby, które bywają co sezon na tylu weselach, na ilu ja byłem w życiu, ale myślę, że potwierdzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.