Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@Zajac Poziomka

ad vocem - wydaje mi się, że problem percepcji mocnej konstrukcji obrazują zdjęcia z instagrama Edwarda Sextona.

Szary pinstripe wygląda jak za duży na tak chudym osobniku, szara dwurzędówka z kolei jak zbroja - co nie jest zarzutem, bo mi się akurat podoba ale uniwersalnym garniturem bym jej nie nazwał - tak samo jak marynarki w ogóle bez konstrukcji. Powiedziałbym, że mocna konstrukcja wymaga a) traktowania garnituru bardzo formalnie (i nie ma w tym nic złego, o ile styl życia na to pozwala/wymusza) b) dużej świadomości i pewnej charyzmy noszącego. Nie bez powodu zazwyczaj dobrze wyglądają w nich nobliwi panowie po 40 (chociaż zdjęcie Huntsmana - świetne). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako „nobliwy pan po 40”, pragnę również dodać, że trudniej sprawić by garnitury o lekkiej konstrukcji dobrze leżały. Mówię o RTW, bo tylko z takimi miałem do czynienia. Byle drobna niedoskonałość sylwetki (czytaj: odstępstwo od sylwetki manekina) sprawia, że tu fałda, tam coś się źle układa, tu odstaje. Dużo łatwiej moim zdaniem znaleźć dobrze leżący garnitur RTW o mocniejszej konstrukcji i łatwiej też je dobrze dopasować u krawca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ramiona są karykaturalnie za szerokie, co jest niestety niemalże normą w "eleganckich" garniturach z Bytomia (mam jeden; przymierzałem kilka). Mocniejsza konstrukcja maskuje niedoskonałości sylwetki, ale nie sprawi, iż osobnik o wąskich/przeciętnych ramionach będzie wyglądał mniej komicznie niż James „Sonny” Crockett w Policjantach z Miami (1984-1990).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 22.04.2020 o 09:41, Tommaso napisał:

https://www.gutteridge.com/it_IT/saldi-uomo/giacca-doppiopetto-operata-in-lana-e-cashmere/GI3339GUFW19.html

Droga społeczności, co powiecie o tej dwurzędówce? Czy na marynarkę do zastosowań bardziej casualowych będzie się nadawała? Na pierwszy rzut oka, materiał sprawia wrażenie połyskującego (czyli o charakterze bardziej formalnym) - natomiast już przyglądając się jej z bliska ma jednak ciekawą strukturę. Chodzi mi czy będzie się fajnie łączyć np. z chinosami, nie sprawiając jednocześnie wrażenia, że jest to rozkopletowana marynarka z garnituru? 

edit: zakładam ewentualnie wymianę guzików.

@Tomasso i jak kupiłeś ostatecznie tę dwurzędówkę? Jak oceniasz jakość? Jak Ci się w niej chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarekPZN napisał:

@Tomasso i jak kupiłeś ostatecznie tę dwurzędówkę? Jak oceniasz jakość? Jak Ci się w niej chodzi?

Wiesz co, ostatecznie rzeczywiście zawitałem do jednego z salonu Gutteridge, niemniej nie miałem szans jej przymierzyć z uwagi na fakt, iż na stanie mają tylko nowe kolekcje. Niemniej kupiłem inną marynarkę - granatowa jednorzędówka z czystej wełny. Jak na towar za 50 euro (przecena z rzekomych 265 euro) to na naszym rodzimym rynku żadna marka nie podjazdu. Czekam aż otworzą w końcu wysyłkę do Polski - wówczas myślę, że spora część sympatyków męskiej elegancji polubi ten stosunek relatywnie wysokiej jakości do ceny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]MarcinJarosz [/mention] ale długość marynarki jak na Bytom imponująca. I guzik nie pod brodą. Zależy ile zapłaciłeś, ale zakładam, że koło 500+, a skoro wszystkie marynarki tak Ci się układają na plecach, to i tak korekta u krawca jest konieczna. Możnaby wtedy pomyśleć też o tych ramionach i je 2 cm zwęzić. Ja bym poeksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend wybieram się w gości na wesele. Państwo młodzi zasugerowali aby ubrać się troszkę luźniej ze względu na małą ilość osób, temperaturę i ogólnie charakter imprezy. Typowy garnitur postanowiłem zostawić w szafie i chciałbym coś posklejać ze swojej garderoby. Nie mam zbytnio doświadczenia w zestawach łączonych ale człowiek uczy się całe życie o ile tego chce. Postawiłem na 2 zestawy, właściwie różnią się tylko marynarką i prosiłbym o wasze opinie czy takie zestawy są akceptowalne i który waszym zdaniem jest lepszy.

9EA1A89D-0127-4750-91F3-12E5B9974BF9.jpeg

F0D8E18D-2CEF-4153-A7D6-3669C0292671.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, grzechu26 napisał:

Na weekend wybieram się w gości na wesele. Państwo młodzi zasugerowali aby ubrać się troszkę luźniej ze względu na małą ilość osób, temperaturę i ogólnie charakter imprezy.

Dopytałbym się, o co chodzi - jeśli ma być faktycznie luźno i gorąco, to zestaw z krawatem też może być nieodpowiedni. Może chodzi o zestaw dyskotekowy typu koszula i spodnie?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub w kościele, wesele około 50 osób na sali. Państwo młodzi zasugerowali aby po prostu postawić na wygodę w obecnych warunkach. Krawat jest to temat do przemyślenia, marynarkę wolałbym mieć na sobie, szara to wełna tropik, granatowa, mieszanka lnu, wełny, bawełny, obie bez podszewki powinny dać radę, głównym dylematem jest wybór, która lepiej się prezentuje w zestawie, rozważam też zmianę butów na budżetowe ciemnobrązowe zamszowe monki z MD. W porównaniu do Berwick czy Gordon Bros wygodą biją na łeb 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stormont napisał:

A maseczka bawełniana, papierowa czy taka profesjonalna na filtry?

Maseczka bawełniana z dodatkiem lnu, gramaturą I materiałem powinny pasować do marynarki, natomiast kolor zdecydowanie granatowa z białym obszyciem dla odpowiedniego kontrastu ale organizator zapewnił wysoką ilość płynu antybakteryjnego 40%, dlatego maseczka tylko na wszelki wypadek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.