Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Velahrn napisał:

Proponuje koszule z oksfordu i do tego fajne kamizelki, może jakieś w kratkę księcia Walii, pepitkę albo coś w ten deseń? Będziesz wyglądał elegancko, ale w stylu subiekta kupieckiego, ekspedienta albo własnie golibrody. Czyli nie ryzykujesz, że zaprezentujesz się lepiej od swojego klienta (bardzo poważny błąd!).Dodatkowo kamizelka nie ogranicza ruchów i nie jest w niej gorąco.

 

W koszuli i kamizelce będzie wyglądał lepiej niż 99% jego klientów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie "stylistyczne":

Kolacja, godzina 19-21, ale przedmiotem spotkania jest podpisanie pewnej umowy związanej z pracą, a nie uroczystość oficjalna. Czy lepiej założyć ciemny garnitur czy może zestaw koordynowany (czarne buty, szare spodnie wełniane, granatowa marynarka). Do tego koszula raczej błękitna, bo okazja "pracowa" czy lepiej biała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Kolacja, godzina 19-21, ale przedmiotem spotkania jest podpisanie pewnej umowy związanej z pracą, a nie uroczystość oficjalna. Czy lepiej założyć ciemny garnitur czy może zestaw koordynowany (czarne buty, szare spodnie wełniane, granatowa marynarka). Do tego koszula raczej błękitna, bo okazja "pracowa" czy lepiej biała?

Granatowy garnitur i biała koszula zawsze się obronią niezależnie od okazji. Ja bym założył tylko jakieś „nieformalne” buty np. czarne monki. Zawsze można obniżyć/podnieść formalność poprzez założenie lub zdjęcie krawata. Mi się już zdażyło kilkakrotnie mieć krawat w kieszeni płaszcza „just in case” ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

prośba o krótką poradę. Na ringu są dwie marynarki: Turin od Milera w rozmiarze 182/100 (188/100 już nie było, przy czym 188/100 mierzyłem u Milera kiedyś inny model i jakoś tak to nie grało, była trochę za długa w moim odczuciu) i granatowa Havana od SuSu (https://suitsupply.com/pl-pl/men/jackets/marynarka-havana--granatowa/C1130.html). Cenowo: Miler 499 zł, Havana 1069 zł.

Na pierwszym zdjęciu Miler, na drugim SuSu, na trzecim porównanie kolorów.

Z plusów Milera - MEGA podoba się mojej Żonie, bardziej podoba mi się kolor (bardziej stonowany, w kierunku faktycznie "navy"), no i - wiadomo - jest ponad 2x tańszy.

Z plusów SuSu - długość chyba nieco lepsza, jakość wykonania również, no i leży lepiej w ramionach (Miler ma lekkie wypełnienie, SuSu szczątkowe).

Generalnie co do tej długości, to Miler zakrywa 80% lub więcej pośladków, kiedy stoję z luźno opuszczonymi rękami, to dolna krawędź poły marynarki jest tuż pod pierwszym stawem kciuka (tzn. poniżej tego stawu, czyli tak jak być powinno). Jak wynika z pomiaru, od dolnej krawędzi spodni do krawędzi poły marynarki jest 80 cm, natomiast od dolnej krawędzi poły marynarki do końca kołnierza marynarki jest 77,5cm. 

SuSu - zakrywa jakieś prawie 100% pośladków, dolna krawędź poły marynarki jest pomiędzy pierwszym i drugim stawem kciuka. Pomiar: od dołu spodni do poły marynarki 78,5 cm, marynarka - 79 cm. 

Sorry za jakość zdjęć, tylko takie niestety byłem w stanie zrobić. 

Będę wdzięczny za porady - którą zostawić, którą odesłać. Nie ukrywam, że ponad 2x tańszy (i przykuwający spojrzenie Żony ;) ) Miler kusi, pytanie czy warto dopłacać tyle kasy za nieco lepszą proporcję długości (natomiast w obu wypadkach jest ona chyba ok?) i nieco lepsze wykonanie.

IMG_20200902_172842.jpg

IMG_20200902_172438.jpg

IMG_20200902_173400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem długość obu jest ok. Wydaje mi się ze w drugiej guzik jest trochę za wysoko. W pierwszej jest tam gdzie powinien być, do tego klapy trochę szersze, moim zdaniem ładniejsze. Za to w ramionach zgadzam się że druga trochę lepiej leży.

.
Z plusów Milera - MEGA podoba się mojej Żonie (...) jest ponad 2x tańszy.

Przypadek?! ;)
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko, to Miler to ta z bardziej tandetnymi guzikami:) SuSu po prawej (kolor atramentowy).

Jako posiadacz Turina (ciągle zapominam o wrzuceniu go "na bazarek"; jest dla mnie jednak za krótki) mogę powiedzieć tyle, że sam materiał jest zdecydowanie mniej formalny od C1130 SuSu. Ma fajny kolor, splot i gramaturę. Przyczepić się można tylko do wypełnienia ramion i do bardzo mocnego taliowania.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasso, faktycznie zapomniałem napisać - Turin po lewej, SuSu po prawej. Zgadzam się z przedmówcą, Turin jest mniej formalny - grubszy splot,  wyższa gramatura ("cięższy materiał" - nawet porównanie wagowe obu marynarek pozwala stwierdzić wyraźnie, że Turin jest nieco cięższy). Havana ma mniejszą gramaturę i mniej wyraźną fakturę (choć nadal pozostaje ok do noszenia z chinosami czy nawet jeansami wg mnie), jedynie ten atramentowy kolor jest dla mnie mniej formalny niż Milera. 

Ogółem dzięki Panowie za porady, raczej zostawiam Turina, trzeba wspierać polskie marki w tych czasach 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Co sądzicie o zaprasowaniu spodni jeansowych w kant ? Czy ktoś może już przerabiał temat ?

Do tej pory spotykałem się z tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki (Levis Sta-Prest) i kojarzyło mi się z cowboyami albo skinheadami. Ostatnio trafiłem na takiego instagramera modowego: https://www.instagram.com/masahiro.t1988/ i ma tam sporo luźnych stylizacji z jeansami zaprasowanymi w kant, które przykuły moją uwagę. Np taka:1593187058_Screenshot2020-10-26at11_17_20.thumb.png.0bee8f4f63f5c6426cccb5f5d45ee9b2.png

Z góry dzięki za poradę
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marcinh napisał:

Co sądzicie o zaprasowaniu spodni jeansowych w kant ? Czy ktoś może już przerabiał temat ?

Do tej pory spotykałem się z tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki (Levis Sta-Prest) i kojarzyło mi się z cowboyami albo skinheadami. Ostatnio trafiłem na takiego instagramera modowego: https://www.instagram.com/masahiro.t1988/ i ma tam sporo luźnych stylizacji z jeansami zaprasowanymi w kant, które przykuły moją uwagę. Np taka:

Z góry dzięki za poradę
 

jestem przeciw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinh napisał:

Co sądzicie o zaprasowaniu spodni jeansowych w kant ? Czy ktoś może już przerabiał temat ?

Do tej pory spotykałem się z tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki (Levis Sta-Prest) i kojarzyło mi się z cowboyami albo skinheadami. Ostatnio trafiłem na takiego instagramera modowego: https://www.instagram.com/masahiro.t1988/ i ma tam sporo luźnych stylizacji z jeansami zaprasowanymi w kant, które przykuły moją uwagę. Np taka: [cut]

Z góry dzięki za poradę
 

Jest mi to idealnie obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinh napisał:

Co sądzicie o zaprasowaniu spodni jeansowych w kant ? Czy ktoś może już przerabiał temat ?

Do tej pory spotykałem się z tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki (Levis Sta-Prest) i kojarzyło mi się z cowboyami albo skinheadami. Ostatnio trafiłem na takiego instagramera modowego: https://www.instagram.com/masahiro.t1988/ i ma tam sporo luźnych stylizacji z jeansami zaprasowanymi w kant, które przykuły moją uwagę. Np taka:

Z góry dzięki za poradę
 

Jeansy w kant nie wyglądają dobrze. Stanowcze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.