Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Aras napisał:

Ten skinhead to miał przynajmniej spodnie w jednolitym kolorze a kancik był niewidoczny:)
Wytarte dżinsy i kant to nawet nie koszmarek... to po prostu koszmar:)

 

 

 

Nie tylko w jednolitym ... 😉

Btw jeansy z kantem dla mnie spoko .

DSC_4717-599x1080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno@Szydlowsky i@Kyle nie zawiedli na polu archiwistyczno-detektywistycznym. Ciekawe czy MT broniłby dziś przecieranych dżinów? Mnie dalej to nie przekonuje, choć widać, że dżinsy u MT to klasa wyżej - jeśli chodzi o przetarcia :)

Wysłano z mojej glinianej tabliczki przy pomocy Sutur-Eli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinh napisał:

Co sądzicie o zaprasowaniu spodni jeansowych w kant ? Czy ktoś może już przerabiał temat ?

Do tej pory spotykałem się z tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki (Levis Sta-Prest) i kojarzyło mi się z cowboyami albo skinheadami. Ostatnio trafiłem na takiego instagramera modowego: https://www.instagram.com/masahiro.t1988/ i ma tam sporo luźnych stylizacji z jeansami zaprasowanymi w kant, które przykuły moją uwagę. Np taka:1593187058_Screenshot2020-10-26at11_17_20.thumb.png.0bee8f4f63f5c6426cccb5f5d45ee9b2.png

Z góry dzięki za poradę
 

Ja się wyłamię i jestem na tak. Sam osobiście nie zaprasowuję, ale "gdy takie już są", np. często Borrelli zaprasowuje jeansy w kant, to nie mam oporów żeby w ten sposób je nosić. W Polsce nie widziałem żeby ktoś zaprasowywał, ale we Włoszech już tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie jak stare baby :) Gość ewidentnie woli luźniejsze połączenia, może mniej oczywiste czy spotykane. W jego przypadku to wyglada okej i [IMO] mu pasuje, potrafi z prostych rzeczy zrobić fajne połączenie. Czy ja tak bym chodził? Raczej nie. Czy mi się podoba? Też nie, wolę inne połączenia. Mimo to mogę stwierdzić, że tutaj wszytko "gra" i jak najbardziej wszystko się zgrywa. I chyba o to chodzi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Dosyć komicznie to wygląda. Następne będą dresy z kantem? Ja we Włoszech nie widziałem jeansów zaprasowanych w kant, ale może po prostu bywałem w innych miejscach. 

Luigi Borrelli, Kiton, Richard J Brown - w ich jeansach masz często zaprasowanie w kant. Borrelli wychodzi chyba tylko z kantem, więc nie jest to jakaś nowa instagramowo-japońska moda. Kanty w Kitonie pamiętam jeszcze sprzed x lat. Reszta to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dblmonk napisał:

Luigi Borrelli, Kiton, Richard J Brown - w ich jeansach masz często zaprasowanie w kant. Borrelli wychodzi chyba tylko z kantem, więc nie jest to jakaś nowa instagramowo-japońska moda. Kanty w Kitonie pamiętam jeszcze sprzed x lat. Reszta to kwestia gustu.

Źle zrozumiałem posta, myślałem że chodziło Ci o to że widziałeś ludzi ubranych w takie jeansy na włoskich ulicach (ja nie widziałem choć jak mówię, być może to kwestia tego że nie bywałem w odpowiednich miejsach), tymczasem Tobie chodziło o kolekcje włoskich projektantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co określamy mianem dżinsu. Spodnie z denimu ? Mam dwie pary zaprasowane w kant i sobie chwalę. Takich zwykłych "levisów" bym nie prasował, choć kto wie. Kolega w liceum pewexowe wranglery nie dość że prasował, to jeszcze do czyszczenia oddawał. Twierdził, że kosztowały więcej niż spodnie od krawca, więc należy do nich z większą estymą podchodzić 🙂

2.thumb.jpg.1fb7e6587fad9e858b75e713191eb056.jpg

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=326419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macaroni rzadko zagląda na forum, ale mogę Wam Panowie podrzucić, że w przetartych jeansach można go zobaczyć regularnie. Ba, powiedziałbym, że często i to jeden z jego ulubionych wyborów na spodnie w sezonie jesień/zima. Z tym kantem to chyba chwilowy eksperyment był, bo tyle lat razem pracujemy, a ja nigdy go nie widziałem w takim wydaniu :D
Sam mam jedną parę zaprasowaną w kant (nieprzecieraną), ale po kilku wizytach w pralni i zabawie z utrzymaniem tego kantu oraz wyraźnym spadkiem uniwersalności - odpuściłem sobie. Eksperyment ciekawy do spróbowania, nie koniecznie do użytkowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżinsów nie powinno się chyba prać w pralni, bo szybciej się przecierają. Jeśli dobrze pamiętam czasy, kiedy jeszcze wychodziłem z domu w innych celach niż na rower i ubierałem się jak człowiek, to tak mówią znawcy. I ja to ze swojego doświadczenia potwierdzam - oddawałem i przecierały się jak cholera.

Ogólnie denim i pranie nie bardzo idą w parze. Np. pan z warszawskiego Faster Doga proponuje japońskich dżinsów przez pierwszy rok nie prać w ogóle i chyba nie robi sobie przy tym żartów z klienta, ale kto wie.

Swoją drogą, jeśli kupię jakieś ubrania w nadchodzącym roku, to jakieś fajne dżinsy, których nie będzie mi szkoda zedrzeć na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stormont napisał:

Dżinsów nie powinno się chyba prać w pralni, bo szybciej się przecierają. Jeśli dobrze pamiętam czasy, kiedy jeszcze wychodziłem z domu w innych celach niż na rower i ubierałem się jak człowiek, to tak mówią znawcy. I ja to ze swojego doświadczenia potwierdzam - oddawałem i przecierały się jak cholera.

Ogólnie denim i pranie nie bardzo idą w parze. Np. pan z warszawskiego Faster Doga proponuje japońskich dżinsów przez pierwszy rok nie prać w ogóle i chyba nie robi sobie przy tym żartów z klienta, ale kto wie.

Swoją drogą, jeśli kupię jakieś ubrania w nadchodzącym roku, to jakieś fajne dżinsy, których nie będzie mi szkoda zedrzeć na rowerze.

Tylko gdzie takie znaleźć ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie opinie :)
@Meander zaprasowałeś jeansy w kant, aby of przodu była widoczna charakterystyczna linia (na niej mi nie zależy) czy zauważyłeś, że spodnie się wtedy lepiej układają (na tym mi zależy) ? Interesuje mnie czy przy takim materiale jakim jest jeans to zaprasowanie widocznie wpływa na sposób układania się spodni, czy one i tak układają się jak chcą i zaprasowanie widoczne jest tylko od frontu. Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.