Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, prośba o krótką konsultację. Przemierzając szafę pod kątem rzeczy do wystawienia na bazarek lub pozbycia się w inny sposób wpadły w moje ręce szare wełniane spodnie, które kiedyś trafiłem w TK Maxx, marki Gardeur. Ze dwa-trzy lata leżały w szafie, bo miałem parę kg więcej niż przy kupnie i, co najważniejsze, niż teraz. Zastanawiam się czy się ich pozbywać, czy zostawić. Z przodu wydają się leżeć bdb, zastanawia mnie długość (czy nie wydłużyć po skosie - jest zapas materiału - z 1 cm z przodu i z 1,5 z tyłu) i, co ważniejsze, czy nie NSA zbyt opięte w pośladkach (w pasie są ok). Sprawdzałem i jest zapas materiału, więc w sumie można chyba też tam poszerzyć nieco (aczkolwiek nigdy tego nie robiłem, nie wiem czy to prosta przeróbka dla krawca). Co powiecie? Spodnie fajne, wygodne, mają dość ciekawą strukturę materiału, b. fajnie mom zdaniem grają z Turinem od Milera jako zestaw koordynowany. 

IMG_20210130_194705.jpg

IMG_20210130_194550.jpg

IMG_20210130_194514.jpg

IMG_20210130_194903.jpg

IMG_20210130_194906.jpg

IMG_20210130_194850.jpg

IMG_20210130_194730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarianoItaliano napisał:

Panowie, prośba o krótką konsultację. Przemierzając szafę pod kątem rzeczy do wystawienia na bazarek lub pozbycia się w inny sposób wpadły w moje ręce szare wełniane spodnie, które kiedyś trafiłem w TK Maxx, marki Gardeur. Ze dwa-trzy lata leżały w szafie, bo miałem parę kg więcej niż przy kupnie i, co najważniejsze, niż teraz. Zastanawiam się czy się ich pozbywać, czy zostawić. Z przodu wydają się leżeć bdb, zastanawia mnie długość (czy nie wydłużyć po skosie - jest zapas materiału - z 1 cm z przodu i z 1,5 z tyłu) i, co ważniejsze, czy nie NSA zbyt opięte w pośladkach (w pasie są ok). Sprawdzałem i jest zapas materiału, więc w sumie można chyba też tam poszerzyć nieco (aczkolwiek nigdy tego nie robiłem, nie wiem czy to prosta przeróbka dla krawca). Co powiecie? Spodnie fajne, wygodne, mają dość ciekawą strukturę materiału, b. fajnie mom zdaniem grają z Turinem od Milera jako zestaw koordynowany. 

 

Spodnie są za wąskie w udach, stąd te marszczenia.. Powinna to być bardzo prosta przeróbka, jeśli tylko jest zapas materiału. Jeśli są fajne, to próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie spodnie które dzisiaj odebrałem wykonał krawiec pan Stefan Stepnowski to moje pierwsze spotkanie z bespoke  czy coś należałoby poprawić czy sa ok?  nieprawdopodobnie wprost wygodne pomimo wagi tkanina to 725 g/m calvary twill 100% wełna kupiona u tego sprzedawcy https://www.ebay.pl/sch/royaltex10/m.html?item=223301739464&ul_noapp=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l25621384506388_2021048.thumb.JPG.38eb598290480b95ee48e9062159d43c.JPG1420631294_2021049.thumb.JPG.22e7fbd8657e00e67d95d2d468ad6ad1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pendoro napisał:

Panowie spodnie które dzisiaj odebrałem wykonał krawiec pan Stefan Stepnowski to moje pierwsze spotkanie z bespoke  czy coś należałoby poprawić czy sa ok?  nieprawdopodobnie wprost wygodne pomimo wagi tkanina to 725 g/m calvary twill 100% wełna kupiona u tego sprzedawcy https://www.ebay.pl/sch/royaltex10/m.html?item=223301739464&ul_noapp=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Zdjęcia są słabej jakości - spodnie wyglądają na nich ok i tyle da się powiedzieć. Jednakże, jeśli jak opisujesz, są bardzo wygodne, to prawie na pewno leżą dobrze - nie da się uzyskać wygody bez odpowiedniego dopasowania.

Witaj w świecie bespoke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zdjęcia rzeczywiście nie sa specjalne.9wykonywał je krawiec)Tak jak mówilem wcześniej tkanina pomimo ogromnej gramatury nie czuje się ciężka dopiero jak wezmę do ręki wtedy odczuwam wagę mam nadzieje, że spodnie mnie przeżyją 

Chciałbym jeszcze dodać,ze cena za iglę wynosila 400 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hejka:) Wybieram sie niedługo na wesele i szukam garniaka. Z racji tego, że mam w klatce tylko 86 cm to bardzo ciężko mi dobrać dobry rozmiar tak, żeby nic na mnie nie wisiało. Na zdjęciach przedstawiam wam marynarkę w rozmiarze 176/92 i 182/92 (super slim). Mierzyłem też rozmiar 88, ale jest zbyt bardzo dopasowany, a w tym czuję się komfortowo. Pytanie do was: Fituje? Zostawić? Jakie ewentualne poprawki powinienem wykonać u krawcowej? W spodniach trzeba będzię zwęzić trochę nogawkę i je skrócić. Koszula będzie biała.

 

 

 

176/92

176&92.jpg

176/92

176^92.jpg

182/92

182&92.jpg

182/92

182^92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.