Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jan Krzysztof napisał:

1.  Garnitur z linku będzie nadawać się na okazje takie jak wesela, czy kieszonka biletowa mimo zamkniętych klap sprawia że garnitur nie jest wystarczająco formalny?

4. Jakie firmy których buty mogę zakupić na promocji/w cenie regularnej w cenie do 300zł warto wziąć pod uwagę?

1. Uroczysta okazja wymaga garnituru wieczorowego - ciemnego, gładkiego (bez wzoru i bez wyraźnej faktury materiału).

4. O ile wiem, nie istnieją takie firmy, buty "zaczynają" się w okolicach 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udało mi się w dobrej cenie kupić marynarkę Susu i mam dylemat czy zostawiać, czy zwracać. Zastanawiam się nad poprawnością jej dopasowania (wydaje mi się lekko za duża) i możliwością wykonania ewentualnych przeróbek krawieckich celem lepszego dopasowania. Proszę więc o opinię. :)

unnamed (8).jpg

unnamed.jpg

unnamed (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dopasowanie to rzecz w miarę obiektywna o tyle styl klap to już rzecz gustu. Mnie się w ogóle nie widzą ostre klapy do jednorzędowej marynarki i to zawsze wyglada jakoś dziwnie, bo to po prostu stylistyczny zgrzyt. Kalpy ostre pochodzą od dwurzedówek, a otwarte od jednorzedówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko mówić o stylistycznym zgrzycie w konstrukcji stosowanej od wieku;) tak jak wspomniane w artykule poniżej wszystko zależy od proporcji i stylu marynarki. 
https://www.permanentstyle.com/2012/07/peak-lapel-single-breasted-suits.html

Oczywiście, ale zrobiłem kiedyś eksperyment i kilku osobom, które nie znają „reguł”, męskiej elegancji, a jednak mają gust pokazywałem zdjęcia dobrze leżących marynarek dwurzędowych, jednorzędowych z ostrymi i jednorzędowych z otwartymi klapami i jednorzędówki z ostrymi zawsze dostawały najniższe oceny. Na pytanie „czemu” odpowiedź była zawsze ta sama: „nie wiem, ale coś tu nie gra”. Więc coś musi być na rzeczy. A pierwsze słowa artykułu brzmią: „I don’t generally like peak lapels on single-breasted suits”...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tych klap nie jest tylko szerokość. Kozerka jest za wysoko, a i sam kształt nie za ładny.  Wygląda to trochę jakby ktoś w SS nieudolnie próbował naśladować styl Tommy Nuttera i Edwarda Sextona, ale zrozumiał jedynie tyle że klapy mają być ostre i szerokie i odrobinę zaokrąglone... A to jednak nie wszystko. Garnitury tych panów mogą się podobać albo nie ale na pewno mają bardzo przemyślany krój. 

3AC43951-247B-4CD5-B23B-F33AA426C4ED.thumb.jpeg.63dca6087c2d3d5d6b8c2dfc84f1febf.jpeg
11BC8AC3-D54B-42BB-8B1D-827724787B8E.thumb.jpeg.a25ccb66f7003e633247e3876b8467b6.jpeg

7FBCC20D-E5D2-4680-BD8E-EB38AFCAFB64.thumb.jpeg.962176809c17dad113765de73bf82b23.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gocławianin napisał:

Szerokość tych klap jest przesadzona, a wrażenie to potęguje dodatkowo 1. za wysoko położony górny guzik i 2. że są (klapy) w szpic.

Szerokość klap jest OK tylko dla innej sylwetki.,Jeżeli ktoś ma klatę i karczycho jak Pudzian, dodatkowo dużą owalną twarz wtedy zachowana jest harmonia i można powiedzieć, że nosi marynarkę. Jak ktoś ma sylwetkę bliżej Simona Ammana i szczupłą pociągłą twarz wtedy harmonia jest zaburzona i można powiedzieć ,że marynarka nosi jego albo nawet go połknęła. W tej marynarce jeszcze kozerka jest bardzo wysoko i szpice klap wchodzą na plecy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

minął już jakiś czas od momentu, w którym prosiłem Was o poradę w sprawie mojego custom made SuSu. Wczoraj otrzymałem garnitur - tym razem rozmiar większy marynarki, inne poduszki na ramionach, pełna podszewka na plecach. Z racji mojej figury na pewno żaden garnitur z wieszaka nie będzie leżał idealnie - z tym się pogodziłem, natomiast chodzi mi o to, by leżał akceptowalnie. Na pewno przed uroczystością udam się jeszcze na parę przeróbek do krawca.

Co sądzicie?

IMG_2495.JPG

IMG_2496.JPG

IMG_2497.JPG

IMG_2498.JPG

IMG_2499.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Rękawy są odrobinę za krótkie i w talii jest trochę za ciasny, poza tym OK. Mankiety koszuli nie mieszczą Ci się w rękawach, rozwiązania są dwa: albo załóż koszulę z wyższymi mankietami albo rękawy w garniturze muszą być szersze.

Dzięki! Właśnie chciałbym, żeby krawiec w miarę możliwości troszkę "popuścił" materiału w talii. Co do mankietów - co masz na myśli mówiąc z wyższymi mankietami?

BTW. Na kanwie dyskusji odnośnie wrzuconej tutaj przez samolocika123 marynarki, zacząłem się zastanawiać, czy klapy w mojej marynarce również nie są zbyt szerokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, michalek napisał:

Dzięki! Właśnie chciałbym, żeby krawiec w miarę możliwości troszkę "popuścił" materiału w talii. Co do mankietów - co masz na myśli mówiąc z wyższymi mankietami?

BTW. Na kanwie dyskusji odnośnie wrzuconej tutaj przez samolocika123 marynarki, zacząłem się zastanawiać, czy klapy w mojej marynarce również nie są zbyt szerokie?

Chodziło mi o węższe mankiety, autokorekta w telefonie nie zadziałała tak jak powinna. Klapy wyglądają OK, ja osobiście wolałbym trochę niżej kozerkę, ale nie ma tragedii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy jakakolwiek koszula z mankietem na spinki będzie tu dobrze wyglądać. Zdaje się, że ten garnitur jest zaprojektowany do koszul na guziki. Możesz też spróbować odpiąć jeden (ostatni) guziki w mankiecie marynarki (IMO takiemu właśnie celowi powinny służyć rozcięte dziurki w mankietach marynarki), ale to może nie wystarczyć, a poza tym wygląda dosyć pretensjonalnie i nie każdemu będzie się podobać, tym bardziej jeśli to garnitur na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gocławianin napisał:

Nie jestem pewien, czy jakakolwiek koszula z mankietem na spinki będzie tu dobrze wyglądać. Zdaje się, że ten garnitur jest zaprojektowany do koszul na guziki. Możesz też spróbować odpiąć jeden (ostatni) guziki w mankiecie marynarki (IMO takiemu właśnie celowi powinny służyć rozcięte dziurki w mankietach marynarki), ale to może nie wystarczyć, a poza tym wygląda dosyć pretensjonalnie i nie każdemu będzie się podobać, tym bardziej jeśli to garnitur na ślub.

Da się taką zrobić.

Noszę marynarki z wąskimi rękawami i na mój ślub uszyłem w Macaroni Tomato koszulę na spinki ze specjalnie węższym mankietem. Pasuje bardzo dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Velahrn napisał:

Da się taką zrobić.

Noszę marynarki z wąskimi rękawami i na mój ślub uszyłem w Macaroni Tomato koszulę na spinki ze specjalnie węższym mankietem. Pasuje bardzo dobrze.

Racja. Nie wpadłem na to żeby "manipulować" szerokością mankietu w koszuli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie opinie. Postanowiłem skorzystać z powyższych rad i zwrócę marynarkę. Niemniej jednak szukam innej letniej marynarki w błękitnym / granatowym kolorze i w miarę przystępnej cenie. Chciałbym uniknąć pomyłki jak wcześniej, dlatego proszę o opinię dwóch poniżej.
https://suitsupply.com/pl-pl/men/jackets/marynarka-havana--niebieska--w-pepitke/C1649.html
https://suitsupply.com/pl-pl/men/jackets/marynarka-havana--niebieska--w-kratke/C1651.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalek Ze swojej dodam, że to jak układają się rękawy to po części kwestia wspomnianego problemu z mankietami koszuli (rękawy marynarki zatrzymały się na zbyt szerokich mankietach koszuli stąd załamania na wierzchniej ich części). Druga przyczyna (dotyczy to w szczególności spodniego elementu rękawa) to fakt, iż przy Twojej sylwetce i sposobie układania rąk względem tułowia powinny być obrócone na kuli rękawa do tyłu. Z drugiej strony wystarczy, że za bardzo się wyprostujesz przed lustrem czy aparatem i efekt będzie taki sam, a to może wprowadzić w błąd. Myślę, że problem nie jest na tyle duży żeby ingerować w wypruwanie i wszywanie rękawów ponownie.

Zastanowiłbym się natomiast nad korpusem. Chodzi mi tutaj zarówno o front jak i plecy. Po zdjęciach wnioskuję, że przody są nieco za szerokie w talii, natomiast plecy są za ciasne. I to nawet nie w talii a w samych biodrach. Widać to po szlicach, które mimo, że są zaszyte fastrygą to mocno się otwierają. Aby w pełni doprowadzić plecy do porządku potrzebna byłaby ingerencja w szwy ramienne. Przy Twoich opadających ramionach (w szczególności prawym) należałoby każde ramię skroić i zszyć nieco inaczej aby pozbyć się skośny fałd materiału biegnących od szwu środkowego pleców do pach. Wydaję mi się również, że jesteś lekko wychylony do tyłu stąd poderwane fronty i odstający lewy z nich, a tym samym plecy środkiem są nieco za długie. Niestety niewiele można z tym zrobić.

Z dobrych rzeczy należy pochwalić to jak leżą spodnie. Mając podobnie jak ja tzw. "prominent seat" tylne nogawki i kanty układają się bardzo dobrze, a przednie nie uciekają na boki czy do środka. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.