Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@mosze Dzięki za cenne uwagi, tutaj jeszcze zdjęcie z przodu i z tyłu, będę wdzięczny za wskazówki dot. długości marynarki.

@pablocitono zgadzam się, chociaż bardziej podoba mi się tkanina Milera. W tym momencie jestem na etapie rezygnacji w ogóle z kamizelki ze względu na to, że to będzie jeszcze lato i chyba rzeczywiście może mi być za gorąco.

@Gocławianin Wydaje mi się, że w tym garniturze raczej są naszywane. Za to długość na pewno do regulacji. A odnośnie tego poliestru, to czy jedynym minusem takiego składu jest to, że garnitur będzie nieprzewiewny i będę się w nim gotował? Przykre jest to, że się lepiej układa niż 100% wełna. Z Vistuli przymierzałem też garnitury z kolekcji Lantier, które były lepszej jakości niż ten, który wybrałem, ale układały się jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z przodu nic nie mówi, bo nie widać całej sylwetki i jest zrobione z góry. Na zdjęciu z tyłu długość marynarki wydaje mi się ok. Ja bym nie kupił garnituru z 50% poliestru nawet za stówę na Vinted tym bardziej na swój własny ślub. Spróbowałbym z Charles Tyrwhitt. Rozmiarówka na stronie jest dość dokładna i pokrywa się z rzeczywistością, garnitury klasyczne i ładnie leżą, są z dobrych materiałów. Za 1600-2000 zł masz garnitur o co najmniej półkę wyżej od tych , które pokazałeś.Taki garnitur posłuży Ci przez lata. Nie mam nic z tak tu popularnego Suit Supply, ale jak czytam komentarze o loterii rozmiarowej to mi się odechciewa. Z tego co koledzy pisali CT poradził sobie z brexitem, wiec można u nich bezpiecznie kupować. Do 28 sierpnia spokojnie się wyrobisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yeti napisał:

Dzięki za podzielenie się opinią Panowie!

@Aras dzięki za uwagę, nie zauważyłem tego, ale zakładam, że można delikatnie rękaw wydłużyć, pewnie guziki są naszywane, ale nie mam pewności. Marynarka jest pospinana szpilkami z tyłu i szłaby do poprawki.

 

@Jakub84 będę szedł w muszce, ale ten temat krawatów jest dla mnie też trochę bolesny - gdzie można dostać taki szeroki krawat? Wszystkie, które mam (standardowe), kiedy je wiążę na swój wzrost, to węzeł jest niestety bardzo mały, a krawat pod węzłem wąski.

Btw. chcę iść w muszce do ślubu i chciałem koniecznie mieć wiązaną, ale wczoraj podczas przymierzania w sklepie okazało się, że wiązana jest zdecydowanie większa i trochę śmiesznie wygląda (jak u Myszki Miki), czy polecacie jakieś wiązane muchy, które rozmiarem przypominają tą ze zdjęcia?

PS. Podmieniłem błędny link na prawdiłowy

Tak na szybko: krawaty 160x8,5 cm znajdziesz tu: https://republicofties.com/pl/c/Krawaty-dlugie/55 

Jeśli chodzi o muchę to zakładam, ze to co oferuje np Poszetka czy Macaroni  sprawi, ze będziesz wyglądał stosownie do okazji: 

https://www.poszetka.com/pol_m_Akcesoria_Muchy-203.html

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito widzę, że w CT może być problem z moimi rozmiarami. Masz może informację ile idzie stamtąd paczka mniej więcej? Z SuitSupply pokazało mi 4-6 tygodni - za długo.

@Aras W Vistuli 194/112 marynarka, spodnie 188/98, w Lancerto chyba 188/112 marynarka i 188/98 spodnie. 

@ciasteczkowy @mosze @Jakub84 dzięki za sugestie odnośnie krawatów i muszek - na pewno coś kupię dla siebie. Kamizelki chyba idą do zwrotów ze względu na to, że może mi być za gorąco. Szczególnie jak znajdę dobrze leżący garnitur.

Wasze odpowiedzi  zdecydowanie zmieniły mi optykę na całą sprawę.  Dzięki! Ale dlatego mam pytanie - przy założeniu budżetu do 3-4k, jeżeli kupiłbym bardzo dobrze leżący na mnie, dobrej jakości garnitur, co byście polecali zrobić w tym ograniczonym czasie (chciałbym być spokojny najlepiej już 23.08). Jakieś sklepy godne polecenia, w których można poprawki dostać w miarę od ręki? Albo całodobowi kryzysowi krawcowie? 🙃  Mieszkam w Kielcach, ale dość często jestem w Warszawie, więc mógłbym tam podjechać, ewentualnie Kraków. Jakieś sugestie? Z chęcią zdałbym się na jakiegoś doświadczonego sprzedawcę, który doradzi i nie będzie mi chciał sprzedać w połowie poliestrowego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz wątek CT, pamietam, że któryś z kolegów zamawiał - może Ci podpowie. Ja zmawiałem przed brexitem i szła max 3 dni. Jak zdecydujesz się na garnitur CT, to weź od razu koszulę, muszkę i co tam potrzebujesz. To wszystko rzeczy przewyższające jakością rodzime sieciówki. Napisz do obslugi klienta, pewnie pomogą. Z tego, co patrzyłem na stronie mają rozmiary do 48L (czyli europejskie 58L) ja przy 180 cm wzrostu i 75 kg wagi mam 38R i leży na mnie jak szyte na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jaskokoz napisał:

Polecisz jakieś? :D

Zależy ile masz do wydania. ;) Może to być dobrze dostępny Loake na GYW, może być Yanko, a może być też Królewski Herb jeśli chcesz przyoszczędzić. W każdej z tych opcji znajdziesz coś dla siebie, i cena będzie dobrze odpowiadać jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie potrzebuje pomocy w ocenie garnituru i ewentualnej podpowiedzi co robić dalej, bo znalazłem się w kropce. Kupiłem dwurzędowy garnitur z SuSu w rozmiarze 44 (brak 46) i niestety jest lekko ciasny. Ponieważ wielkimi krokami zbliżają mi się wesela (w tym jedno w roli partnera świadkowej), więc muszę działać dosyć sprawnie. Czy warto poszerzać spodnie (krawiec twierdzi, że spodnie da się poszerzyć aż o 7 cm!) i marynarkę z Susu? Czy lepiej oddać i spróbować dwurzędowy garnitur z poszetka.com? Problem jest taki, że zazwyczaj noszę spodnie w rozmiarze 46, a marynarkę 44 (choć ta z Susu jest trochę przyciasna). Dlatego myślałem też nad zestawem koordynowanym (niekoniecznie z dwurzędówką), ale przyznam się szczerze, że jako laik nie czuje się na siłach, aby stworzyć coś odpowiedniego. Jak oceniacie zdjęcia garnituru 44 z Susu? Co byście radzili? 

Z góry dzięki.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę dłuższe, optymalnie mankiet koszuli wystaje ok, 1cm.

Jednak SS ma stylizacje z dość krótkimi rękawami, które wyglądają dobrze. Kluczem jest wąski mankiet koszuli.

Dodam jeszcze, że przy typowej budowie i proporcjach rękawy marynarki o takiej długości sugerują, że marynarka jest za krótka (powinna się kończyć w okolicach zgięcia kciuka) - oczywiście trzeba popatrzeć na proporcje sylwetki, z tych zdjęć niczego się nie da ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mily marynarka wygląda na zbyt krótką/zbyt małą i zbyt ciasną. Kupowanie zbyt ciasnych ubrań to desperacja. Poszukaj czegoś innego.

Ja również często muszę mieć spodnie o rozmiar większe (chodzi o uda/łydki), SS ma akurat rozsądnie szerokie nogawki, problemy są z firmami włoskimi (spodnie-rurki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to przede wszystkim są za szerokie z tyłu nogawek, a powodem tego może być zła/niedopasowana do sylwetki konstrukcja spodni (np. za dużo materiału na pośladkach, który z kolei "ciągnie" dół spodni do tyłu).

Spodnie szerokie mogą (a na przykładzie ze zdjęcia nawet powinny) być dłuższe, niż spodnie typu slim. 

Edit: czy te spodnie nie były zwężane/poszerzane szwem bocznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wazzzap napisał:

Czyli lepiej byłoby poprawić spodnie, żeby opierały się na sznurówkach?

Na Twoim miejscu już bym nie zmieniał nic w konstrukcji spodni, bo roboty dużo, a efekt końcowy wcale nie musi być zadowalający. Na zdjęciach z Twojego drugiego postu wygląda to lepiej. Ja być może wydłużyłbym te spodnie, ale po skosie (tył trochę dłuższy niż przód) i nie więcej, niż 1 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.