Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Szybkie pytanie, proszę o pomoc/opinię  czy  w tym zestawie pasy na koszuli i na krawacie dobrze komponują się ze sobą? Mi się to zestaibwneie podoba ale spotkałem się z opinią że źle się komponuje.

Pomińmy kwestię długości rękawów koszuli - ewidentnie do skrócenia. 

IMG_1265.HEIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, domixon napisał:

czy  w tym zestawie pasy na koszuli i na krawacie dobrze komponują się ze sobą?

Jak dla mnie, to tu zdecydowanie za dużo się dzieję. Połączenie pasów (koszula i krawat) zazwyczaj wygląda źle, rzadko poprawnie, zaś wyjatkami są naprawde udane zestawienia. 

Na Twoim zdjęciu pasy są podobnej szerokości, a do tego kolory poszczególnych elementów nie grają ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Długość jest ok, to ponadprzeciętnie krótkie ręce mogą sprawiać mylne wrażenie (a to potrafi się bardzo różnić, niektórzy mogą się podrapać po kolanie stojąc bez pochylania).
Oczywiście coś jest nie tak z rękawami, ale można to poprawić skracając górą (przy okazji rozważyłbym też delikatne ich zwężenie, przy marynarce noszonej nie jako część garnituru mogą być nieco węższe i całość będzie wyglądać optycznie korzystniej bez konieczności taliowania korpusu). Poza tym można wyeliminować fałdę poznańską i bocznymi szwami próbować poprawić resztę. Są spore szanse na skuteczność przeróbek, ale koszty mogą być spore i cała inwestycja może nie do końca być opłacalna.
Oczywiście, jeśli jest możliwość warto sprawdzić mniejszy rozmiar.
Spora ilość fałd z tyłu może wynikać z kilku przyczyn, prawdopodobnie występujących jednocześnie (a przynajmniej niektórych z nich):
a) nadmierne wyprostowanie do zdjęcia - nawet skrojone na miarę ubranie będzie wtedy wyglądać inaczej, bo ma się układać poprawnie w normalnej pozie
b) materiał z tendencją do zagnieceń - głównie bawełny, choć też mieszanki czy niektóre sploty albo niższe gramatury (jeśli się ściśnie w pięści materiał i zostaną na nim wyraźne ślady to jest to dość trafna prognoza jak ubranie z niego będzie się zachowywać przy użytkowaniu)
c) oświetlenie - to naprawdę bardzo zmienia odbiór zdjęcia i czasem nie najlepiej skrojone rzeczy w odpowiednim świetle prezentują się całkiem ok; tutaj widać mocne uwypuklenie wszystkich załamań
d) krój - coś, o czym się nie do końca pamięta, mianowicie marynarka z zupełnie gładkimi plecami i nie do końca wysoką pachą byłaby wygodna tylko do stania, nabiegi w okolicach pach pozwalają na większą swobodę ruchu [oczywiście nie powinny być zbyt duże, poza tym to, jak się rzucają w oczy zależy w sporej mierze od użytego materiału; kiedyś uzyskiwano ten efekt bez nich przez maksymalnie wysoką pachę albo stosując zakładki na plecach - pionową pośrodku (takie "pęknięcie" miedzy łopatkami) albo dwie przy wszyciu rękawów, teraz jako RTW da się je jeszcze czasem znaleźć w niektórych płaszczach czy norfolk jacketach]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki są niefunkcyjne więc rękaw można skrócić o dowolną długość. Niestety nie mam możliwości zwrotu, zamawiałem od Spier&Mackay swój zwyczajowy rozmiar, 40, z tym że w tym wypadku w wersji dłuższej - chciałem dłuższą dwurzędówkę. Nie wiem czy mniejszy rozmiar miałby sens, biorąc pod uwagę że ramiona wydają się leżeć dobrze, natomiast w okolicy brzucha wcale nie jest jakoś luźno - a jestem obecnie przeziębiony, więc zrzuciłem 2kg/nie chodzę na siłownię

Ogólnie myślicie że krawiec sobie poradzi z doprowadzeniem marynarki do sensownego stanu? Zastanawiam się też nad sensownością ewentualnego taliowania z przodu, skoro jeszcze chciałbym przybrać trochę masy mięśniowej - miałem już nie kupować ubrań, ale odczuwałem brak jasnej dwurzędówki na zimę :D . Może po prostu sensownym tymczasowym wyjściem byłoby przesunięcie guzika o 1cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub.B ramiona z tyłu układają się źle, a z przodu na pierwszy rzut oka lepiej. Niestety tylko na pierwszy, bo przy drugim i dalszych ma się wrażenie, że Twoje ramiona nie wypełniają dostatecznie kuli ramienia marynarki. Rękaw zwisa luźno co mocno wpływa na ogólny workowaty wygląd marynarki. Poprawki w takim zakresie są trudne i kosztowne, a efekt trudny do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

mam prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego rozmiaru marynarki z Suitsupply 44 vs 46.

Rozmiar 44 jest dopasowany w barkach, ma płytszą - komfortową pachą, ale jest trochę ciasny w talii i mam wrażenie, że przy skręcie tułowia lekko krępuje ruchy. Z kolei rozmiar 46 jest dłuższy, nie krępuje ruchów, ale z kolei pacha jest głębsza, trochę mniej komfortowa i wydaje się w większości miejsc zbyt luźny. Mam wrażenie, że na zdjęciach rozmiar 44 wygląda na mocno obcisły, a rozmiar 46 na lepiej dopasowany. Jednak w rzeczywistości rozmiar 44 nie jest taki ciasny, a wydaje mi się, że 46 jest delikatnie „workowaty”. Być może mam trochę wypaczone spojrzenie na „slimowanie” wszystkiego co się da i zaczynam już przesadzać. Który waszym zdaniem jest lepszy? Co lepiej zrobić – poszerzać rozmiar 44 czy zwężać 46 (jeśli w ogóle)?

Zależy mi, aby wiedzieć, w który rozmiar powinienem celować, bo o ile przy zakupie w sklepie zawsze po przymiarkach mogę zwrócić, to przy zakupach z drugiej ręki jest już dużo gorzej.

Z góry dziękuję za pomoc.

received_1461456311042930.jpeg

 

received_616838996903227.jpeg

received_809356740362188.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Awopiotr bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, już się bałem, że nikt nie zabierze głosu😊. Oczywiście będę wdzięczny za każdą opinię.

Tak jak wspomniałem, na zdjęciach wydaje się, że rozmiar 44 jest bardzo opięty. Tym czasem w rzeczywistości wcale tak nie jest. Oczywiście nie jest luźny i przy skrętach tułowia lekko krępuje ruchy, ale daleko mi do odczuć zakładania marynarki na bezdechu w obawie przed pęknięciem. Mało tego, momentami wydaje mi się bardziej komfortowy niż 46, bo jest trochę jak druga skóra. Jednak nie ulega wątpliwości, że jest za ciasny i musiałbym go poszerzyć. W 44 na plus jest płytsza pacha. Rozmiar 46 wygląda dużo ładniej na zdjęciach, jest dłuższy, ale wydaje mi się trochę workowaty. Dodatkowo chyba ma luźniejsze barki (czy są w granicach do przyjęcia?) i niestety mniej komfortową pachę. Wniosek jest taki, że oba rozmiary są do poprawki. Pytanie, który będzie lepiej korygować?

Sprawa jest dla mnie ważna, bo „upgraduje” swoją szafę i wymieniam pierwsze marynarki, w końcu na coś porządnego. Planuje większe zakupy (często też z drugiej ręki), dlatego zależy mi na wyborze odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 10:50, Mily napisał:

Cześć,

mam prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego rozmiaru marynarki z Suitsupply 44 vs 46.

Pierwsza uwaga, to marynarki Suitsupply nie każdemu "leżą". Wydaje mi się - sądząc po zdjęciach i Twoich subiektywnych odczuciach - że tak jest w Twoim przypadku.

Zamiast więc kombinować z przeróbkami rozmiaru, spróbuj z innymi markami znanymi z Forum: Macaroni Tomato, Poszetka, ZackRozman. Jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam swój krój; unikniesz kosztownych i zazwyczaj niesatysfakcjonujących poprawek.

Reasumując: ucz się na błędach Forumowiczów, nie powielaj ich.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.