Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, trebor napisał:

Cześć,
Jak prezentuje się ileży ten garnitur i jakie ewentualne poprawki w nim wykonać?

Z konkretnych pytań:

-czy skrócić rękawy marynarki i koszuli (mankiet koszuli sięga za nasadę kciuka

- czy nogawki nie są z wąskie względem górnej części spodni,815700676_IMG_20220412_1927567803.thumb.jpg.626b6d89b096ba70acb085526c9a15e3.jpg810962228_IMG_20220412_1927411152.thumb.jpg.be8f52125e2b880348526a6d83f6974f.jpg

909682421_IMG_20220412_1928483952.thumb.jpg.1679419aad63834a7484aa273c3ab3e4.jpg

Dziwnie to wygląda, w kilku miejscach wygląda jak przymały, ale z drugiej strony ramiona wyglądają na trochę za szerokie. Rękawy na długość chyba ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niezgrabnie wygląda ten garnitur. Rzuciły mi się w oczy marszczenia rękawów - zdjęcie z boku - oraz za wąskie nogawki. Ponadto guzik za wysoko, brzydkie klapy, biodra zbyt opięte marynarką (tylne rozcięcie rozchodzi się za bardzo), ramiona szerokie,.... No, całość nie uwodzi jakoś za bardzo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Long ma lepsze proporcje całej sylwetki, natomiast obie wyglądają na nieco za duże w sensie obszerności. Nie ma prześwitów przy łokciach (tutaj zapewne można dotaliować), w ramionach też wydają się nieco za szerokie (ale może to kwestia zdjęcia albo wypełnień). Zgaduję, że jesteś szczupły. Na pewno marynarka, którąkolwiek wybierzesz, będzie do korekty, żeby jej nadać nieco "kształtu".

Tutaj podobna marynarka od Brunello Cucinelli, nieco za mała/za krótka na modela, ale dobrze pokazuje, o co mi chodzi (ramiona i talia):

s-l1600.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, obie są ciut za duże i do taliowania, niestety ostatnio mocno schudłem i taki tego efekt, ale planuje przytyć na nowo ;) Mierzyłem rozmiar mniejszą, niestety nie ma jej w wersji long, i jest już trochę za opięta w ranionach. (Wolę luźniejsze ubrania). Po za tym to mój standardowy rozmiar, do którego muszę wrócić żeby nie zmieniać całej szafy...

Ta krótsza ma jeszcze tę zaletę, że długość rękawów jest ok i spodni do kompletu nie trzeba przerabiać (to garnitur w sumie). Tylko czy ta krótsza marynarka "przejdzie", czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kole w oczy ten przykład Brunello Cucinelli :) Za krótka, może i dobrze leży ale jest zapięta na dwa guzki, przy tym nawet mankietów nie widać. A na Wiki piszą, że to marka luksusowa.
Moim zdaniem ta krótsza szara Poszetka może być - wydaje się, że przykrywa pośladki więc długość chyba OK. Prześwitów w łokciach nie ma, ale widać, że nie pozujesz swobodnie tylko prawie na baczność - na 4 zdjęciu od góry widać jednak, że talia jest zaznaczona, ale można by ją jeszcze trochę taliować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo proszę o poradę odnośnie dopasowania garnituru.

 

1. Spodnie: ZDJĘCIE - są za małe w pasie (brakuje z 3-4cm) i zbyt obcisłe w biodrach i udach. Przy siadaniu mocno opinają uda i jest to bardzo niekomfortowe.

Zakładki materiału wyglądają tak: PAS + KRAWĘDŹ WEW. i ZEW.

Czy Waszym zdaniem poszerzenie takich spodni może dużo poprawić i czy ten zapas (zwłaszcza na biodrach i udach) powinien być wystarczający?

 

2. Marynarka - jak oceniacie jej dopasowanie (poza długością rękawów)?

PRZÓD

TYŁ

BOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie da się poszerzyć, czy wystarczająco, ciężko powiedzieć. Nie można wykorzystać całego zapasu, ale jakiś jest. W tym momencie są wyraźnie zbyt ciasne.

Marynarka leży ładnie, na skrócenie rękawów od dołu jest zapas (czy wystarczy, jeśli dziurki są przecięte, nie umiem stwierdzić, ale przecież łatwo to sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Dziękuję za pomoc. Odnośnie rękawów, to wiem, że musi być skrócone górą, ale pytałem, ponieważ tryhp3 stwierdził, że to może być największy problem. Wnioskuje, że chodziło tylko o cenę takiej przeróbki. Obstawiam, że na tych zakładkach można poszerzyć spodnie z jednej strony o jakieś 1-1,5cm? Krawiec wycenił skrócenie rękawów górą, skrócenie nogawek, poszerzenie w pasie i w biodrach na 330 zł - czy to dużo?

Co do spodni, to oczywiście wolałbym szersze, bez ich poszerzania, ale nie wiem czy gdzieś można zamówić osobny rozmiar marynarki i spodni? To co mam teraz, to Poszetka Fred, ale niestety nie mają większego rozmiaru (no i marynarka byłaby chyba nieco za duża).

W Zack Roman brak rozmiarów.

Macaroni widzę można wybrać osobno, w SuSu chyba też, ale wtedy chyba wychodzi drożej, niż za komplet.

Może jeszcze gdzieś warto spróbować? Np. CT lub Buggi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz, z której strony mają być skrócone?

Załóż koszulę z dobrze pasującymi mankietami i zawiń mankiet marynarki do wewnątrz tak, aby koszula wystawała ok. 1 cm. Wtedy zobaczysz, o ile trzeba skrócić - zakładam, że dziurki są funkcjonalne, bo jeśli nie, to w ogóle nie ma problemu.

Ewentualne skracanie od góry + poszerzanie zbyt ciasnych spodni = duże ryzyko, o ile nie jest to jakiś super zakup świetnego garnituru za ułamek ceny, to ja bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, emace napisał:

@mosze Odnośnie rękawów, to wiem, że musi być skrócone górą, ale pytałem, ponieważ tryhp3 stwierdził, że to może być największy problem. Wnioskuje, że chodziło tylko o cenę takiej przeróbki. Obstawiam, że na tych zakładkach można poszerzyć spodnie z jednej strony o jakieś 1-1,5cm? Krawiec wycenił skrócenie rękawów górą, skrócenie nogawek, poszerzenie w pasie i w biodrach na 330 zł - czy to dużo?

Za skracanie rękawów górą bierze się mało który krawiec, bo jest ryzyko, że nic z tego dobrego nie wyjdzie (rękawy sąsiadują z wypełnieniami i istnieją też różne techniki ich wszywania). Moim zdaniem cena przeróbek bardzo wysoka, ale prawdopodobnie krawiec ubezpieczył się na wypadek wpadki z rękawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, Czy buty żeglarskie to duży błąd stylistyczny w stroju zawierającym długie spodnie lniane na szelki (jak np. SuSu, czy Poszetka), koszulę, krawat i luźną marynarkę? Czy tu już pasowałoby jakieś bardziej formalne mokasyny zastosować?

Mowa tu konkretnie o takich:
haupt_1323010024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.