Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Cześć, w sumie to przekleję tu moje wątpliwości z mojego posta w dziale CMDNS:

Mój pierwszy zestaw postowany na tym forum. Trzy rzeczy:

1. Rękaw do skrócenia - pytanie o ile? 1/1,5/2 cm?

2. Kant w spodniach do zaprasowania na nowo. Pytanie, czy to naprawi problem tego "twistu" w kolanach?

3. Marynarka za szeroka w ramionach o jakieś 1-1.5 cm. Dziwne o tyle, że mam inną marynarkę od Zacka w tym rozmiarze i pasuje idealnie. Jak tak teraz macam to ramię, to kula rękawa jest idealnie na linii mojego barku, tylko jakby było za dużo materiału już na samym początku rękawa. Pytanie, czy dobrze rozumuję i czy taka przeróbka nie zaburzy spasowania pasów. Czy może lepiej ją sprzedać, co myślicie?

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasowanie kantów nic nie da, zwłaszcza że niby jak? Chcesz żeby szwy były przesunięte względem siebie?! 
Rękaw jest, jak to kolega @eye_lip zauważył  do wydłużenia. Moim zdaniem ramię jest Ok, nie widać żeby się coś tam zapadało, a to że masz tam 1,5 cm naddatku wynika z konstrukcji marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablocito napisał:

 to że masz tam 1,5 cm naddatku wynika z konstrukcji marynarki.

Albo z tego, że Kolega @m1chalczyk kupił tą marynarkę od kogoś na kogo w ramionach była za mała, ale próbował ją "rozchodzić". To też tłumaczyłoby długość rękawów (tkanina nie opada wydłużając w ten sposób rękawy, bo jest wypchana w ramionach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 15:34, pablocito napisał:

Przeprasowanie kantów nic nie da, zwłaszcza że niby jak? Chcesz żeby szwy były przesunięte względem siebie?! 
Rękaw jest, jak to kolega @eye_lip zauważył  do wydłużenia. Moim zdaniem ramię jest Ok, nie widać żeby się coś tam zapadało, a to że masz tam 1,5 cm naddatku wynika z konstrukcji marynarki.

Ok, zgoda. Jaki jest zatem inny sposób na usunięcie tego problemu? Zwężenie w kolanach?

 

W dniu 9.04.2023 o 22:10, Gocławianin napisał:

Albo z tego, że Kolega @m1chalczyk kupił tą marynarkę od kogoś na kogo w ramionach była za mała, ale próbował ją "rozchodzić". To też tłumaczyłoby długość rękawów (tkanina nie opada wydłużając w ten sposób rękawy, bo jest wypchana w ramionach).

Racja, kupiłem ją z drugiej ręki. Właśnie zauważyłem, że wystarczyło ściągnąć rękaw i jego długość była już optymalna. Wynika to albo właśnie z szerszych ramion poprzedniego właściciela, albo z materiału - który jest trochę sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Godzinę temu, Tomek123 napisał:

Czy ktoś mógłby doradzić co do kroju tego garnituru? Chciałbym garnitur dobrze leżący na sylwetce, czyli bez typowych błędów polskiej mody, tj. za wąski klapy i za wysoko guzik. Czy waszym zdaniem ten garnitur z Vistuli ma te błędy?

https://vistula.pl/granatowy-garnitur-vistula-35119-1

Klapy sa ok. Guzik jest za wysoko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co sądzicie o tej koszuli?

https://macaronitomato.com/produkt/granatowa-koszula-z-kory-z-kubanskim-kolnierzem/

Szukam czegoś na lato z seersuckera z kołnierzem kubańskim w jak najniższym budżecie (max 250zł) i znalazłem tą właśnie koszulę w outlecie macaroni. Główną rzeczą, która wzbudza moje wątpliwości jest krótki rękaw (do tej pory kupowałem jedynie z długim i w razie potrzeby podwijałem) a kolejną jest jej kolor (czy nie jest za ciemny?). Przeznaczeniem tej koszuli byłby wyjścia na spacery w szczycie lata, ewentualnie na plażę. Myślicie, że pasuje, czy lepiej szukać czegoś z długim rękawem lub w ogóle w innym kolorze? Moim głównym argumentem za jest cena, bo ciężko mi znaleźć coś lepszego w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kublo napisał:

Cześć, co sądzicie o tej koszuli?

https://macaronitomato.com/produkt/granatowa-koszula-z-kory-z-kubanskim-kolnierzem/

Szukam czegoś na lato z seersuckera z kołnierzem kubańskim w jak najniższym budżecie (max 250zł) i znalazłem tą właśnie koszulę w outlecie macaroni. Główną rzeczą, która wzbudza moje wątpliwości jest krótki rękaw (do tej pory kupowałem jedynie z długim i w razie potrzeby podwijałem) a kolejną jest jej kolor (czy nie jest za ciemny?). Przeznaczeniem tej koszuli byłby wyjścia na spacery w szczycie lata, ewentualnie na plażę. Myślicie, że pasuje, czy lepiej szukać czegoś z długim rękawem lub w ogóle w innym kolorze? Moim głównym argumentem za jest cena, bo ciężko mi znaleźć coś lepszego w tym budżecie.

W tej cenie bym brał, choć po plaży w letnim słońcu to raczej bym  w niej nie chodził :-) To bardzo casualowa koszula, krótki rękaw nie jest w jej przypadku problemem, tak jak nie jest w przypadku np polo. Krótki rękaw nie pasuje jeśli koszula ma krój i kołnierz taki jak zwykła koszula, tzn „udaje” elegancką. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2023 o 19:22, Kublo napisał:

Cześć, co sądzicie o tej koszuli?

https://macaronitomato.com/produkt/granatowa-koszula-z-kory-z-kubanskim-kolnierzem/

Szukam czegoś na lato z seersuckera z kołnierzem kubańskim w jak najniższym budżecie (max 250zł) i znalazłem tą właśnie koszulę w outlecie macaroni. Główną rzeczą, która wzbudza moje wątpliwości jest krótki rękaw (do tej pory kupowałem jedynie z długim i w razie potrzeby podwijałem) a kolejną jest jej kolor (czy nie jest za ciemny?). Przeznaczeniem tej koszuli byłby wyjścia na spacery w szczycie lata, ewentualnie na plażę. Myślicie, że pasuje, czy lepiej szukać czegoś z długim rękawem lub w ogóle w innym kolorze? Moim głównym argumentem za jest cena, bo ciężko mi znaleźć coś lepszego w tym budżecie.

Moim zdaniem ta koszula będzie nadawać się do noszenia w lato, pomimo ciemnego koloru. Co do rękawów to jeszcze nigdy nie spotkałem się z koszulą z kołnierzem kubańskim i długim rękawem więc wcale nie dziwi mnie fakt że ta koszula ma krótki rękaw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, ciasteczkowy said:

Żeby ocenić czy garnitur dobrze leży na sylwetce dobrze mieć zdjęcia garnituru i sylwetki.

 

Kupiłem tamten garnitur i już go dostałem. https://vistula.pl/granatowy-garnitur-vistula-35119-1 Wrzucam fotki. 

Kilka faktów i moje przemyślenia:

  • moje wymiary: 183/99/82. Rozmiar kupiony 182/100/86 super slim, Vistula
  • największy problem moim zdaniem to guzik za wysoko o 4-5 cm (na wysokości 44,5cm od góry). guzik jest 6cm nad pępkiem, ja mam talię - jako najwęższy punkt - 1-2 cm nad pępkiem. proporcje (góra-guzik i guzik-dół marynarki) niby ok., bo 56% - 46%. podejrzewam, że garnitury robione z myślą o panach z otyłością brzuszną to talia - wtedy rzeczywiście najwęższy punkt wypada bliżej mostka
  • marynarka 2 cm za krótka (tyle brakuje do zakrycia pośladków i sięgnięcia końca marynarki do stawu kciuka)  -długość 79cm. ale nie przeszkadza mi to szczególnie
  • 1-2 cm za długie rękawy - do skrócenia (nie ma problemu z guzikami, bo są dość wysoko)
  • ramiona - chyba ok
  • test wirtualnego guzika - ok - 3-4cm (choć to przez to, że guzik jest za wysoko w stos. do talii)
  • klapy - ok - w najszerszym miejscu 8,5m, choć wolałbym 9,5cm
  • spodnie do skrócenia i zwężenia w pasie 

Wydaje mi się finalnie, że jest akceptowalnie (?), aczkolwiek do ideału sporo brakuje, głównie z uwagi na za wysoko umieszczony guzik. Co sądzicie?

 

IMG_1043.JPG

IMG_1042.JPG

IMG_1041.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia niestety muszą być z dystansu, inaczej proporcje są przekłamane.

Wg mnie leży przyzwoicie, długość wygląda na dobrą (tutaj kłaniają się proporcje sylwetki - długość tułowia i nóg - nie sposób tego ocenić na podstawie tych zdjęć). Guzik na pewno nie jest o 4-5 cm za wysoko, bez przesady, to jest gigantyczna różnica.

Ramiona mało finezyjne, ale to jest znak rozpoznawczy Vistuli (poduchy - "mocna linia" ramion). Klapy wg mnie ok - normalne.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem leży całkiem spoko. Rękawy się nie marszczą, ramiona nie wyglądają pancernie. Jak na Vistulę. Wiadomo to nie garnitur na miarę. Długość marynarki i wysokość guzika są ok. Rękawy też. Przynajmniej do tej koszuli, która sama ma za długie rękawy o jakieś 1,5 cm, czyli faktycznie w marynarce trzeba skrócić. Spodnie wiadomo - do skrócenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, mosze said:

Zdjęcia niestety muszą być z dystansu, inaczej proporcje są przekłamane.

Wg mnie leży przyzwoicie, długość wygląda na dobrą (tutaj kłaniają się proporcje sylwetki - długość tułowia i nóg - nie sposób tego ocenić na podstawie tych zdjęć). Guzik na pewno nie jest o 4-5 cm za wysoko, bez przesady, to jest gigantyczna różnica.

Ramiona mało finezyjne, ale to jest znak rozpoznawczy Vistuli (poduchy - "mocna linia" ramion). Klapy wg mnie ok - normalne.

Hej, piękne dzięki za opinię! : ) 

Mam pytanie co do tego guzika. Talię rozumianą jako najwęższe miejsce tułowia mam tuż nad pępkiem. Guzik marynarki jest 6cm nad pępkiem. Stąd mój wniosek, że guzik powinien być te parę cm niżej. Z twojego komentarza rozumiem, że niekoniecznie guzik powinien być na wysokości talii? Albo w tym konkretnym przypadku nie ma to aż takiego znaczenia, bo leży nieźle?

Czy w przypadku garnituru od Suit Supply / Poszetki / Zacka Romana ten guzik byłby niżej? Jest to już wyższy pułap cenowy, na który raczej się nie zdecyduje, ale mimo wszystko chodzi chodzi mi to po głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik mógłby być ciut niżej, ale obstawiałbym jakieś 2 cm. Rozwiązaniem byłoby wziąć na dłuższy wzrost i skrócić rękawy, guzik będzie trochę niżej i tył też spoko.
Wymienione marki mają proporcje w porządku (choć model Havana z SuSu ma guzik trochę wyżej niż by należało), główną zmienną jednak jest tu konstrukcja half-canvas, w moim odczuciu czuć różnicę w porównaniu z klejonką, marynarka lepiej przylega do klatki piersiowej (nie "opina", choć trudno znaleźć lepsze określenie; jest bardziej sprężysta, nie ma tu mowy o jakimś uciskaniu). Przy podanych wymiarach proponuję zerknąć na coś takiego - sam rozważałem zakup, ale dla mnie jest za jasny, marka porównywalna jakościowo z Suitsupply; jeśli wymiarowo dałby radę (pewnie potrzebowałby podobnych korekt jak ta Vistula) to na pewno będzie to dużo lepszy stosunek ceny do jakości:
https://www.vinted.pl/mezczyzni/ubrania/garnitury-i-blezery/garnitury-komplety/2827460434-half-canvas-suit-spier-mackay-vbc-oblek
Tabela wymiarów:
https://www.spierandmackay.com/fit-guide/suit-size-chart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomek123 napisał:

Mam pytanie co do tego guzika. Talię rozumianą jako najwęższe miejsce tułowia mam tuż nad pępkiem. Guzik marynarki jest 6cm nad pępkiem. Stąd mój wniosek, że guzik powinien być te parę cm niżej. Z twojego komentarza rozumiem, że niekoniecznie guzik powinien być na wysokości talii? Albo w tym konkretnym przypadku nie ma to aż takiego znaczenia, bo leży nieźle?

Generalnie to nie jest fizyka kwantowa, stwierdzenie, gdzie jest talia i gdzie powinno być dokładnie zapięcie, nie jest ścisłe. Wg mnie kluczowe są właściwe proporcje. Patrzę na garnitur (sylwetkę) i widzę, że - dla mnie, bo zaznaczam, że to jest kwestia wyczucia, ale i w jakimś stopniu osobistych preferencji - jest ok albo nie jest ok. Jednak to trzeba stwierdzić naocznie albo na podstawie dobrych zdjęć z perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.