Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy pomoglibyście ocenić prawidłową długość marynarki.

1. Granatowa

Czy to nie jest za długa marynarka? Moja krawcowa mówi mi że powinna być krótsza by otworzyć bardziej doł marynarki - ja uważam, że powinna zasłaniać tyłek. 

2. Szara

Czy to nie jest za krótka marynarka, czy jeszcze mieści się w granicach dopuszczalnych - czytaj dobrego smaku.

 

 

Od zawsze się zastanawiam, czy ja tak mam - długie ręcę i nie powinienem się trzymać tej zasady co do długości marynarki.

Pozostałe kwestie, wiem - wymagają poprawek na plecach.

PXL_20211214_134851393~3.jpg

PXL_20211214_134929030~2.jpg

PXL_20211214_140206115.MP~2.jpg

PXL_20211214_140533902~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@kamilbielak96  ramiona wyglądają ok, osobiście nie przejmuje się idealnym dopasowaniem płaszcza i Tobie też to sugeruję. Załóż pod niego różne warstwy które masz zamiar z nim nosić. Z cienkim kardiganem merino może zdawać się luźny, ale np. z tweedową marynarką albo grubym, irlandzkim swetrem może być już idealny.

Sam swój wziąłem z premedytacją rozmiar większy i np. z puchową kamizelką i cienkim swetrem jest już na styk i wszystkie nadmiary materiału są ładnie wyrównane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To jest brustasza tylko nakładana. Nakładane kieszenie, w tym brustasza są atrybutem bardziej każualowych marynarek i garniturów. Są częste w tweedach, flanelach itd. Do formalnego garnituru stosuje się cięte kieszenie. Można wyglądać bardzo elegancko ale nieformalnie. Wszystko zależy od okazji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy, proszę o podpowiedź. Jestem na etapie zamawiania garnituru na miarę, tkanina Scabal Super 110'S granat/niebieski w wyraźną kratę windowpane, w kolorze fuksji. Marynarkę planuję zamówić na 2,5 guzika, klapy zamknięte i rękawy con rollino lub koszulowo, ale to nie istotne. Istotne natomiast są kieszenie. Dotychczas wszystkie, ale to wszystkie marynarki zamawiałem z nakładanymi. I wygodniejsze, i mniej formalne co mega mi pasowało. Brustasza będzie wpuszczana, ale cały czas zastanawiam się nad tymi dolnymi. Niby garnitur będę miał na własnym ślubie (ale ślub w plenerze, bardzo na luzie, loafersy na stopach), ale wiadomo potem będę chciał zestaw rozkompletować i nosić w koordynowanych zestawach. Czy wg Was nakładane kieszenie zagrają z peak lapel? Czy gdybym wybrał jednak kieszenie z patkami, taka marynarka nada się do rozkompletowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie 001: Co sądzicie o takiej kieszeni zamiast brustaszy?
Raczej casualowa rzecz, czy nadaje się też do bardziej eleganckich stylizacji?

Moim zdaniem ładnie wyglada jak jest pusta. Włożenie poszetki często powoduje ze wyglada ona na „wypchaną” - dlatego tez preferuję brustasze wpuszczane. Do tego - moim zdaniem barchetta w brustaszy nakładanej nie wyglada zbyt dobrze.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 13:50, Servetch napisał:

Szyjąc garnitur w kratę zamówiłbym klapy otwarte i do tego nakładane kieszenie. Brustaszę wpuszczaną, nakładane się moim zdaniem nie sprawdzają.

Brustasza (barchetta) na bank wpuszczaną zrobię, jednak te klapy frakowe jednak na 100% zostają. Dotychczas wszytkie właśnie zamawiałem otwarte, chyba że w dwurzędówkach. Póki co najbardziej skłaniam się ku klapom frakowym + klasyczne kieszenie z patkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JDC napisał:

Póki co najbardziej skłaniam się ku klapom frakowym + klasyczne kieszenie z patkami.

Mam marynarkę z klapami w szpic i kieszeniami nakładanymi i bardzo ją lubię. Wolisz w szpic i cięte z patkami - rób takie :) Nic strasznego ani gorszącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mgns napisał:

Granatowe brogsy do szarych, bordowych lub beżowych chino? Co sądzicie?

IMG_20220311_183953~2.jpg

IMG_20220311_154523~2.jpg

Świetne te Carlosy, dobry zakup. Gratuluję i zazdroszczę. Od dłuższego czasu chodziły mi po głowie, ale niestety ostatnio mój budżet został przycięty. 
Mi najbardziej pasuja do szarości, potem do beżu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jakub84 napisał:

Świetne te Carlosy, dobry zakup. Gratuluję i zazdroszczę. Od dłuższego czasu chodziły mi po głowie, ale niestety ostatnio mój budżet został przycięty. 
Mi najbardziej pasuja do szarości, potem do beżu.

Najchętniej zrobiłbym jeszcze na nich lustro :D  ale słyszałem, że taka skóra anilinowa z patyną nie lubi takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pablocito napisał:

Nie spotkałem się z niczym podobnym. Gdzie to słyszałeś? Że niby wosk ma zniszczyć skórę?

Że przy ściąganiu go potem np. cleanerem można zdjąć patynę i finish. Co więcej czytałem u Justina na Shoesnobblog o tym, że nowe buty nie powinny mieć robionego mirrora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pablocito napisał:

Nie spotkałem się z niczym podobnym. Gdzie to słyszałeś? Że niby wosk ma zniszczyć skórę?

No i ja mam tylko bezbarwny wosk, a ten może uszkodzić factory finish tej delikatnej skóry. Jak doczytałem o tych skórach i się dopytałem to normalnie strach w tych butach chodzić, bo to jedyna sztuka jaka powstała dla sklepu na zamówienie.Troche wody i np może się zrobić permanentna plama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pablocito napisał:

Aaaa to inna sprawa. Do gabloty z nimi i podziwiać. Ja bym się jednak zaopatrzył w granatowy wosk jazda.

Właśnie jednak wezmę saphira krem i wosk. Zastanawiam się nad kremem BDC a M'Dor, warto dwa razy tyle płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.