Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@Gocławianin przeszło mi to przez myśl i będę miał to na uwadze. Jednak mam nadzieję, że uda się coś zrobić z Suitsupply.

@tryhp3 zawsze sprawdzałem Lazio i Havane, jako fasony Slim. Nigdy nie przymierzałem regularów z Susu (Napoli czy Sienny) z obawy, że będą zbyt luźne. Inna sprawa, że dominują fasony slim, a regularów nie ma zbyt wielu.   

Miałem nadzieję, że przymierzę dwa rozmiary i z łatwością uda mi się określić, który będzie odpowiedni. Nie ukrywam, że bazuje głównie na zakupach z drugiej ręki, dlatego dla mnie to wiedza bezcenna :).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mily

1. Nakręć na własny użytek filmiki jak te marynarki układają się w ruchu. Zdjęcia pokazują tylko wycinek rzeczywistości. Mam takie zdjęcia, na których dana marynarka układa się "tak sobie" a w rzeczywistości jest dużo lepiej (na filmach).

2. Marynarkę można poszerzyć w talii (w SuSu często nawet o cały rozmiar; zwykle przynajmniej o 2-3 cm). Jeśli jednak jest za duża gdzie indziej (np. ramiona) to klops.

3. W SuSu w ramach tego samego modelu marynarki jeden egzemplarz potrafi w talii różnić się od innego nawet o 2 cm. Gdy wymianiałem całą garderobę lata temu to zdarzało mi się zamawiać 2-3 egzemplarze z tego samego modelu (oczywiście wtedy, gdy bardzo zależało mi na konkretnej marynarce)..

4. Inaczej układają się lekkie marynaki "garniturowe" a inaczej marynarki z ciężych czy sztywniejszych tkanin. Jeśli jesteś na granicy rozmiarów, to niekoniecznie zawsze będzie pasował dany rozmiar.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aras dziękuje Ci za wyczerpującą odpowiedź. Z pewnością wezmę Twoje rady pod uwagę.

Martwi mnie to, o czym napisałeś w punkcie 2, czyli problem ze skorygowaniem barków i pach. Skontaktowałem się również z krawcem, który stwierdził, że rozmiar 46 daje więcej możliwości na poprawki. Zwrócił też uwagę na zszyte rozcięcia w 44, które po rozpruciu zapewne mocno się rozejdą. Tym samym jednoznacznie sugerował wybór większej, jednak martwi mnie głębsza pacha i może trochę za szerokie barki (a może są ok?).

Poza tematem, zmuszony jestem szukać krawca poza moim miastem (Kielce), bo tu straszna posucha, a chciałbym oddać się w ręce kogoś z odpowiednim know-how 😊. Dlatego uwagę skierowałem w stronę Krakowa, ale krawiec, który odpowiedział na moje pytanie wycenił poprawki rozmiaru 46 na kwotę 650 zł 😧. Może ktoś jest w stanie kogoś polecić w promieniu 150 km od Kielc w rozsądnych pieniądzach 😏?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

21 godzin temu, Aras napisał:

3. W SuSu w ramach tego samego modelu marynarki jeden egzemplarz potrafi w talii różnić się od innego nawet o 2 cm. Gdy wymianiałem całą garderobę lata temu to zdarzało mi się zamawiać 2-3 egzemplarze z tego samego modelu (oczywiście wtedy, gdy bardzo zależało mi na konkretnej marynarce)..

Większość marek w rozmiarówce ma adnotacje +/- X cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Panowie potrzebuje pomocy z marynarką Turin od Milera (2018 r. Half Canvas). Dodaje trochę zdjęć, żeby jak najlepiej zobrazować problem. Mam dwa pytania:
 
1. Po zapięciu klapy marynarki trochę się łamią i odstają od tułowia (w zależności od koszuli kołnierzyk też delikatnie odstaje). Jak widać na zdjęciu marynarka jest lekko ciasna – czy poszerzenie talii może coś pomóc? Czy to jednak kwestia złego balansu?
 
2. Na wysokości przedramienia rękaw jakoś dziwnie wygląda, jakby było za dużo materiału. Czy powinienem np. zwęzić to miejsce ok.0,5 cm. Co ciekawe na tej wysokości powstaje też fałdka na plecach. Dodam, że rękaw był skracany górą przez krawca i obawiam się, że mógł coś skopać :(.
 
Z góry dziękuję za pomoc.

5.jpg

4.jpg

6.jpg

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 Mierzyłem kilka marynarek od Milera i wydaje mi się, że rozmiar 96 to mój rozmiar. Mniejszy jest już zdecydowanie za ciasny. Ta konkretna jest jeszcze trochę opięta w talii (na zdjęciu widać nawet lekki "X"). O ile moja krawcowa powinna poradzić sobie z zebraniem materiału z pleców i przedramienia (podejrzewam, że poprzedni krawiec skopał coś przy skracaniu rękawów górą), to obawiam się o klapy. Czy istnieje jakaś możliwość poprawy, aby klapy przelegały do klatki? Jeśli tak, to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki - muszę naprowadzić moją krawcową :), a szkoda mi marynarki.

Informacyjnie dodam, że marynarka ma całkiem sporo wypełnienia w klatce. Czy to też może potęgować ten efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Myślę, że masz sporo racji. To jest chyba taki syndrom osoby, która powoli wkręca się w jakiś temat, zaczyna coraz więcej czytać i wymagać, aż dochodzi do tego, że człowiek szuka na siłe wszelkich niedoróbek i traci radość z tego wszystkiego. To trochę jak szukanie idealnej marynarki z wieszaka :).

Ale wracając do tematu. @mosze nie ściągałbyś materiału z pleców i przedrabienia? Zostawiłbyś w spokoju tak odstające klapy? Marynarkę kupiłem z drugiej ręki i miała już skrócone rękawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Myślę że tutaj istnieje spory wybór i dużo zależy od koloru koszuli. Dobrze powinien się prezentować krawat w mikrowzór albo w pasy. Gładka grenadyna myślę że by przeszła ale szantungu bym unikał. Co do koloru to powinien się sprawdzić każdy, może z małymi wyjątkami. Ja poleciłbym bordowy krawat w jakiś mikrowzór albo klasyczny regimental tie bez wzorów. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mily

Specjalistą nie jestem ale po zdjęciu śmiem twierdzić, że masz nie naturalną, wymuszoną postawę i stąd takie ułożenie marynarki. Widzę wypchnięcie ramion do tyłu (jakbyś miał traumę z dzieciństwa: "Plecy prosto!") i prostopadłe ułożenie rąk do podłoża (luźne ręce powinny Ci opadać przed łydki). Obie te "wady" powodują efekt taki jak opisujesz, widzę to czasem u siebie jak staję na baczność z nieco za mocno odchylonymi ramionami.

Generalnie pod pachami na plecach trochę luzu powinno być, żebyś mógł wyciągnąć ręce  przed siebie i nie czuł z tyłu napięcia. Co do roboty krawca, to mógł wszyć rękawy pod złym kątem, stąd marszczenie z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z żelaznymi zasadami dress codu to na pewno nie można. W grę wchodzą tylko eskarpiny lub lotniki, ewentualnie wiedenki. No, ale jestem pewien, że nikt nie zauważy, że jest jakiś problem, jak postawisz na takie buty. 

PS: Doskonały poradnik dotyczący black tie jest na Gentleman's Gazette - Tuxedo & Black Tie Guide | Gentleman's Gazette (gentlemansgazette.com)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

A co sądzicie o tych butach? Odpadła mi kombinacja ze smokingiem więc zawęża się ich zastosowanie. Nigdy nie przepadałem za gładkimi butami, ale te ujęły mnie smukłością. I jak nigdy w wypadku butów mam rozterkę: zostawić czy odesłać? Będę wdzięczny za szczere oceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smokingu kategorycznie odradzam, ale do ciemnego garnituru powinny dobrze się sprawdzić. Myślę że te loafersy najlepiej będą się najlepiej prezentować w różnego rodzaju zestawach koordynowanych. Fakt że są czarne i licowe pozwala ci zaszaleć z kolorem i teksturą reszty elementów stroju.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem skoro smoking i garnitur wieczorowy to ubiory de facto pół formalne (formalny jest np. frak), to można sobie pozwolić na jakieś drobne odstępstwa, w zależności od poziomu danej imprezy. Czym innym będzie premiera w filharmonii a czym innym amerykańska gala aktorska w Hollywood, gdzie paru potrafi przyjść w przyzwoitym smokingu ale np. w butach o rodowodzie kowbojskim i nawet stosunkowo konserwatywni Blogerzy modowi to akceptują, bo to jakieś odwołanie do tamtejszej historii.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.