Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Aras napisał:

No jasne, przecież SuSu nie poniesie dodatkowych kosztów w związku ze zwrotem marynarki custom-made. Znajdzie Twojego klona i on kupi tę marynarkę.

Powoli przestaję się dziwić, że tak podnieśli ceny... 

 

Z tego co pamiętam, to marynarki custom-made miały poprawki krawieckie w cenie.
W sklepie oczywiście...
Robienie jakiś poprawek "wysyłkowo", czy zamawianie kolejnego custom-made "na oko", to jakaś kaskaderka wyższych lotów...

 

Jasne, zgadzam się, ale z drugiej strony koszt wykonania takiej poprawki jest teraz po mojej stronie i to bez gwarancji, że to coś zmieni. Po dokonaniu poprawek już tak czy siak nie będę mógł zwrócić tej marynarki. Liczyłem, że po zmierzeniu w salonie, wymiary będą już okej, albo na prawdę niewiele odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka leży bardzo dobrze. To MTM SuitSupply, nie bespoke Liverano. Im bardziej będziesz drążył, tym mniej ją będziesz lubił. Jako jeden ze starszych forum, niniejszym nadaję BwB FPS official seal of approval:DEF68AA8-27E5-4B09-BD0D-5A61865AF192.webp.4ecf01900f503cf0260394296596c0c7.webp

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Marynarka leży bardzo dobrze. To MTM SuitSupply, nie bespoke Liverano. Im bardziej będziesz drążył, tym mniej ją będziesz lubił. Jako jeden ze starszych forum, niniejszym nadaję BwB FPS official seal of approval:DEF68AA8-27E5-4B09-BD0D-5A61865AF192.webp.4ecf01900f503cf0260394296596c0c7.webp

Chyba trochę człowiek dostaje na łeb od tych wszystkich wyidealizowanych sartorialnych fotek z instagrama i to dlatego ;)

w każdym razie porobilem jeszcze troche zdjec i zobaczylem jak to wyglada na wideo - szczerze mowiac jest ok, wiec poki co nie bede tego oddawal do zadnej przerobki i zostawie tak jak jest. Jeszcze raz dzięki wszystkim za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArasMożliwość zwrotu custom made działają już od długiego czasu. Praktycznie wszyscy wkoło też podnoszą ceny, więc wątpię by to akurat zwroty custom made tak dobijały Susu (gdyby naprawdę im się to nie kalkulowało to nie byliby tak głupi by to oferować). Co ciekawe takie ubranka trafiają potem do outletów - np. na Ebayu, ale są też nawet na Allegro (raz trafiłem tam spodnie z Fresco od Hardy Minnis za 250 ziko, więc ma to niewątpliwe zalety :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gisch Jasna sprawa.
Sam zwracałem koszulę, w której to jeden rękaw był zgodny z zamówieniem a drugi był jakby z innego (inna długość, inny mankiet).
Nie o to chodzi, że można zwrócić... tylko kiedy taki zwrot jest "ok".

Nie wyobrażam sobie robienia 10 zwrotów marynarki i strzelania: a może tutaj dodamy 1 cm, a tutaj odejmiemy 3... i tak 9 razy (czy nawet "tylko" 3 razy). To jednak dla mnie inna kategoria (czyt. przegięcie).

Jest powód, dla którego taki zwrot custom-made robi się przez customer-service, a nie wyklikuje (a przynajmniej tak było kiedyś). 

 

A w omawianym przypadku pełna zgoda z @lubo69. Ta marynarka leży dobrze i po prostu nadaje się do noszenia a nie kombinowania ze zwrotami i poprawkami na oko.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aras napisał:

@gisch Jasna sprawa.
Sam zwracałem koszulę, w której to jeden rękaw był zgodny z zamówieniem a drugi był jakby z innego (inna długość, inny mankiet).
Nie o to chodzi, że można zwrócić... tylko kiedy taki zwrot jest "ok".

Nie wyobrażam sobie robienia 10 zwrotów marynarki i strzelania: a może tutaj dodamy 1 cm, a tutaj odejmiemy 3... i tak 9 razy (czy nawet "tylko" 3 razy). To jednak dla mnie inna kategoria (czyt. przegięcie).

Jest powód, dla którego taki zwrot custom-made robi się przez customer-service, a nie wyklikuje (a przynajmniej tak było kiedyś). 

 

A w omawianym przypadku pełna zgoda z @lubo69. Ta marynarka leży dobrze i po prostu nadaje się do noszenia a nie kombinowania ze zwrotami i poprawkami na oko.

 

 

 

Na anglojezycznym forum zasugerowali, że powinno być więcej cm w talii i więcej cm w biodrach. W sumie tę marynarkę zamówiłem na „próbę”, ponieważ docelowo będę przymierzał się do kupienia garnituru ślubnego przez custom made. I teraz zastanawiam się czy faktycznie dobrym pomysłem byłoby dodanie np. Po 2cm w talii i biodrach - to by był chyba taki sam skok jak z rozmiaru 50 na 52. Wydaje mi się, że reszty nie ma sensu ruszać, bo jest po prostu okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kubaba5 napisał:

Na anglojezycznym forum zasugerowali, że powinno być więcej cm w talii i więcej cm w biodrach. W sumie tę marynarkę zamówiłem na „próbę”, ponieważ docelowo będę przymierzał się do kupienia garnituru ślubnego przez custom made. I teraz zastanawiam się czy faktycznie dobrym pomysłem byłoby dodanie np. Po 2cm w talii i biodrach - to by był chyba taki sam skok jak z rozmiaru 50 na 52. Wydaje mi się, że reszty nie ma sensu ruszać, bo jest po prostu okej.

To trochę tak, że jak jest z czego, to krawiec zrobi taliowanie i dopasuje do Ciebie ubranie w drugą stronę nie zadziała więc w ogólnym rozrachunku lepiej jest "przestrzelić" rozmiarem w górę.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ktoś w salonie zbierał miarę abyś wiedział co zamawiać przez internet - prawda jest taka, że tu też jest ryzyko bo ten ktoś mógł nie do końca umieć oceniać odpowiednie "zapasy" bo to też nie jest tak, że jak masz w biodrach 100cm to szyjesz w takim rozmiarze - trzeba dodać 8-12cm w obwodzie (zależy od kilku czynników). Nie wiem jak oni ten system mają zrobiony bo być może za Ciebie doliczają te dodatkowe cm i tu też klops bo ktoś może nie do końca znać się na robocie i efekt masz na swoim foto :).

Finalnie ja bym chodził i się cieszył bo wszędzie leży dobrze lub poprawnie/akceptowalnie. Pamiętaj, że życie to nie stanie na baczność i liczenie "zagięć materiału" (czasem jak czytam wpisy z serii "porady doświadczonego forumowicza", to już nie potrzebuję kabaretów odpalać wieczorem bo śmiechu sporo mam podczas lektury).

Musisz funkcjonować w tym ubraniu i zawsze gdzieś się zmarszczy a gdzieś zagnie.

Wracając do meritum - jak dodasz po 2cm w obwodzie na biodra i talię, to reszta też może zacząć się minimalnie inaczej układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dignito.Michał napisał:

To trochę tak, że jak jest z czego, to krawiec zrobi taliowanie i dopasuje do Ciebie ubranie w drugą stronę nie zadziała więc w ogólnym rozrachunku lepiej jest "przestrzelić" rozmiarem w górę.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ktoś w salonie zbierał miarę abyś wiedział co zamawiać przez internet - prawda jest taka, że tu też jest ryzyko bo ten ktoś mógł nie do końca umieć oceniać odpowiednie "zapasy" bo to też nie jest tak, że jak masz w biodrach 100cm to szyjesz w takim rozmiarze - trzeba dodać 8-12cm w obwodzie (zależy od kilku czynników). Nie wiem jak oni ten system mają zrobiony bo być może za Ciebie doliczają te dodatkowe cm i tu też klops bo ktoś może nie do końca znać się na robocie i efekt masz na swoim foto :).

Finalnie ja bym chodził i się cieszył bo wszędzie leży dobrze lub poprawnie/akceptowalnie. Pamiętaj, że życie to nie stanie na baczność i liczenie "zagięć materiału" (czasem jak czytam wpisy z serii "porady doświadczonego forumowicza", to już nie potrzebuję kabaretów odpalać wieczorem bo śmiechu sporo mam podczas lektury).

Musisz funkcjonować w tym ubraniu i zawsze gdzieś się zmarszczy a gdzieś zagnie.

Wracając do meritum - jak dodasz po 2cm w obwodzie na biodra i talię, to reszta też może zacząć się minimalnie inaczej układać.

Generalnie wyglądało to mniej wiecej tak, ze maja wzor marynarki i spodni z custom made w danym rozmiarze i to wlasnie wzgledem tego rozmiaru nakladaja „poprawki” - tzn widza, ze tu brakuje 2cm, tu jest za dlugie, tu za krotkie itd. W zasadzie jest to zgodne z tym, jak to wyglada na stronie, wiec wg mnie ma to sens. Kwestia jest oczywiscie taka, czy dobrze to zrobia i jaki bedzie finalny efekt, bo to sie okazuje dopiero jak przymierzy sie gotowa, przerobiona marynarke, tak jak to jest w moim przypadku.

Ostatecznie i tak jestem zadowolony, moze oczekiwalem po tej usludze za wiele, a faktycznie, jest to po prostu MTM/MTO, a nie bespoke, ktory nota bene, podobno jako pierwszy tez nie wychodzi, tak, jakby sie go chcialo ;)

Jeszcze co do tych plecow, to mysle ze spory problem sprawia w moim przypadku ich ksztal, bo praktycznie niezaleznie od tego jakie marynarki przymierzalem, zwykle byl ten sam problem w kazdej marce. Pamietam nawet ze kiedys przymierzajac marynarki w lancerto od mr vintage,a zakladalem nawet rozmiary o 1 i 2 wieksze niz normalnie nosze, te plecy i tak sie faldowaly w ten czy inny sposob w okolicy ledzwi. Po prostu chyba troche po cichu liczylem, ze tu bedzie lepiej i w zasadzie jest lepiej, ale po prostu nie jest IDEALNIE ;) 

Wiec tak, nie ma tego zlego, jest na prawde dobrze!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak ją poszerzysz na własną  rękę, to nie będziesz jej mógł zwrócić, ale ja bym się właśnie na takie rozwiazanie zdecydował. Jak już koledzy pisali, marynarka leży dobrze i szkoda ją zwracać. Ponosiłbym ją trochę i jeśli by mi to dalej przeszkadzało oddałbym krawcowi, który za stówę (albo mniej) puściłby te 2 cm. Zapas materiału na pewno jest do tak niewielkiej korekty. Koszt żaden, a mniej zachodu i mniejsze ryzyko, że coś innego pójdzie nie tak, bo zabieg jest odwracalny.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 16:28, pablocito napisał:

Rozumiem, że jak ją poszerzysz na własną  rękę, to nie będziesz jej mógł zwrócić, ale ja bym się właśnie na takie rozwiazanie zdecydował. Jak już koledzy pisali, marynarka leży dobrze i szkoda ją zwracać. Ponosiłbym ją trochę i jeśli by mi to dalej przeszkadzało oddałbym krawcowi, który za stówę (albo mniej) puściłby te 2 cm. Zapas materiału na pewno jest do tak niewielkiej korekty. Koszt żaden, a mniej zachodu i mniejsze ryzyko, że coś innego pójdzie nie tak, bo zabieg jest odwracalny.

Spoko, wiem, ze jest taka mozliwosc i moze z niej skorzystam. Aktualnie ja po prostu ponisze i jak na dluzsza mete bedzie mnie to denerwowalo to zaniose na poszerzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry.

Wisi u mnie w szafie Szara Marynarka Havana Traveller c4761 od SS.

Czy można ją nosić osobno? Czy nie będzie sierotą od garnituru? Jeśli nadaje się do noszenia to do jakich spodni? Myślę o jasnych len-bawełna lub wełna 120s szare od zestawy kordynowanego a może klasyczne ciemnie dżinsy?

s-l1200.jpg

s-l1200(1).jpg

s-l1200(2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydlowsky napisał:

Sporo za krótka i wygląda na ciasną w talii , spróbuj większej / dłuższej . 

Wydaje mi się że 98 powinna lepiej leżeć , ale to zweryfikuje tylko przymiarka . 

 

 

 

 

 

 

98 będzie miała za długie rękawy, a u mnie, w mniejszym mieście nie ma krawca, któremu mógłbym powierzyć tę marynarkę do skrócenia rękawów. Dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mgns napisał:

98 będzie miała za długie rękawy, a u mnie, w mniejszym mieście nie ma krawca, któremu mógłbym powierzyć tę marynarkę do skrócenia rękawów. Dzięki za podpowiedź

Ile Ty masz wzrostu? Na oko wydaje mi się, że okolice 190 cm? Marynarkę masz natomiast jak z młodszego brata.
Na ten moment rękawy masz sporo za krótkie - szczególnie lewy ze 3-4 cm. Przy 98 lewy rękaw będzie miał pewnie dobry i problem z prawym.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tryhp3 napisał:

Ile Ty masz wzrostu? Na oko wydaje mi się, że okolice 190 cm? Marynarkę masz natomiast jak z młodszego brata.
Na ten moment rękawy masz sporo za krótkie - szczególnie lewy ze 3-4 cm. Przy 98 lewy rękaw będzie miał pewnie dobry i problem z prawym.

186cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mgns napisał:

186cm 

Sugerowałeś się wymiarami modeli ze zdjęć? Jest ich kilku, SuSu chyba zawsze podaje wzrost 185 i rozmiar marynarki 48.
Według SuSu ich 48 jest do 186 cm, ale u Ciebie nie zagrało. Ja mam 190 cm i 106 jest stosunkowo długie jak na mnie (może być ale jakby była 1-2 cm krótsza to nawet lepiej by było).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 185 cm i dosyć długie ręce... 98 rozmiar pasuje idealnie.
Może ze dwa razy zastanawiałem się nad skróceniem rękawów o niecały cm... ale tego nie zrobiłem (problem leżał w lnianych koszulach ich rękawach).

Pierwszy raz przymierzałem różne SuSu w salonie w Monachium. W rozmiar 48 SuSu ledwo się wbiłem i wyglądał mniej więcej jak na zdjęciach wyżej... Obsługa sklepu szybko zrezygnowała z rekomendacji 48... na rzecz rozmiaru 94 (byłem wtedy przeraźliwie chudy).

Z tego co pamiętam (bo nie mam takiej aktualnie), to dwurzędówki były w SuSu zwykle krótsze o 1-2 cm od jednorzędówek.

Można jeszcze spróbować 94, ale może być ciasno... 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.