Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szydlowsky napisał:

Co powiecie na dopasowanie tego płaszcza? -  pod spodem longlsleeve i marynarka . Wg mnie wygląda dobrze , ewentualnie rękawy do skrócenia .

* Przepraszam za brudne buty ale wróciłem z pola 🤷‍♂️

 

Clipped_image_20231027_165733.png

Clipped_image_20231027_165714.png

Twoja prawa ręka (na zdjęciu po lewej) trochę się marszczy - jeśli to płaszcz miarowy, to krawiec powinien to poprawić. Rękawy bym zostawił, lubię w płaszczu trochę dłuższe. Poza tym, jest to OK płaszcz smart casual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do wątku mojej marynarki custom made zamówionej z susu. Ciągle mnie męczy (wiem wiem, może powinienem odpuścić :D ) czy jednak guzik w tej marynarce nie jest za wysoko? Pytam też ze względu na to, że na podstawie tych samych wymiarów w niedługim czasie mam zamiar zamówić garnitur z SuSu - z tą różnicą, że ma to być garnitur z marynarką dwurzędową. W związku z tym, czy zamawiając ww. garniak, powinienem w ustawieniach zamówienia obniżyć ten guzik o 1-2cm, czy zostawić tak jak jest? (mam wrażenie, że guzik w okolicach talii w dwurzędówkach jest zwykle troszkę wyżej niż w marynarkach single brested).

Zdjęcia z ostatniej imprezy dla podglądu o co mi chodzi

 

IMG_4655.png

IMG_6790.png

IMG_6799.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2023 o 15:14, kubaba5 napisał:

Przyszła mi ostatnio marynarka zamawiana z SuSu w ramach custom made (mierzylem sie w sklepie w Londynie). Teraz pytanie co sądzicie i czy jeszcze coś powinno być zmienione/dostosowane. Ja na pierwszy moment zastanawialem sie czy nie jest za krotka z przodu i czy guzik nie jest za wysoko, chociaz po zobaczeniu zdjec wydaje mi sie ze jest ok. Troche jednak nie podoba mi sie korekta, ktora polega na tym, ze jeden rekaw jest krotszy niz drugi (wydaje mi sie ze to troche widac...). No i niestety znow moj problem - plecy. Tylko nie wiem czy da sie to jakos skorygowac w tym systemie (tj. dodanie np. centymetra w talii - marynarka nie wydaje sie za ciasna w talii, raczej jest ok). Plus oczywiscie nie pomaga fakt, ze moje plecy nie sa najprostsze na świecie...

Ostatnie zdjecie to zdjecie plecow z odpietym guzikiem.

IMG_3444.png

IMG_3446.png

IMG_3447.png

IMG_3449.png

IMG_3455.png

IMG_3456.png

Ciekawe, że jak pytałem o tę samą opinię ostatnim razem to nikt nie zwrócił na to uwagi :D 
Z jednej strony jak patrzę na swoją talię, to wydaje mi się, że jest on w najwęższym punkcie, z drugiej, faktycznie mógłby być niżej.
Wracając do pytania o kolejne zamówienie marynarki dwurzędowej - czy myślicie, że w ustawieniach powinienem się pokusić o obniżenie tego guzika?

btw akurat to ostatnie zdj wydaje mi sie najbardziej nieproporcjonalne, co widac po dlugosci nog ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubaba5 napisał:

Ciągle mnie męczy (wiem wiem, może powinienem odpuścić :D ) czy jednak guzik w tej marynarce nie jest za wysoko? 

Wg mnie też jest ok. Obniżenie go jeszcze może spowodować efekt nienaturalnie długiego tułowia.  Pamiętaj, że marynarki na 2,5 guzika w susu mają już z automatu trochę niżej drugi (górny) guzik. To oczywiście nie musi być prawdą w Twoim przypadku, skoro to custom made, ale z tymi z wieszaka u susu zawsze tak miałem.

Moim zdaniem marynarka bardzo ładnie leży, również jeśli chodzi o proporcję. Nic bym nie zmieniał w tym względzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Szydlowsky said:

Hej , 

szary garnitur w prążek , jako drugi po klasycznym granacie , krój havana SS , tak czy nie ? 🤔

C5645_0003.jpg

Jeśli pracujesz w finansach, to bierz od razu :-) Dla mnie garnitur power suit i jego wariacje są wyrazistym strojem. Miałem kiedyś taki, tylko granatowy i się go pozbyłem, bo nawet w czasem, kiedy pracowałem w firmie, gdzie chodzenie w garniturze było codziennością, to czułem się mocno "zauważalny" przez ten konkretny ubiór. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Hej , 

szary garnitur w prążek , jako drugi po klasycznym granacie , krój havana SS , tak czy nie ? 🤔

C5645_0003.jpg

Kiedyś napisałbym nie (powody takie jak wyżej u kol. @chylonczyk), ale… Mam tylko 2 garnitury (dokładnie w tej konfiguracji, co podałeś), a mimo to nie uważam, że mój szary (jest jaśniejszy od Twojego, jasnoniebieski prążek, wełna czesankowa), mimo, że pracuję w branży, która nagradza power suit, w jakiś sposób się wyróżnia. Z granatem w prążki miałbym chyba większą rozkminkę. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w szafie czarnych butów do garnituru , zestawu koordynowanego ale i od czasu do czasu do codziennych

stylizacji typu jeansy i marynarka . 

Chciałbym kupić jedną parę  - cap toe odpada , jak myślicie monki / ćwierć brogsy / half brogue ? waham się pomiędzy

Yanko 306 / 742 / 435  😁

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 09:15, Szydlowsky napisał:

Brakuje mi w szafie czarnych butów do garnituru , zestawu koordynowanego ale i od czasu do czasu do codziennych

stylizacji typu jeansy i marynarka . 

Chciałbym kupić jedną parę  - cap toe odpada , jak myślicie monki / ćwierć brogsy / half brogue ? waham się pomiędzy

Yanko 306 / 742 / 435  😁

 

 

 

 

 

Polecam Paraboot model Avignon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mgns napisał:

Hej, camelowy płaszcz Polo z wełny Casentino. Tak, czy nie? 🤔 Macie jakieś doświadczenia z tym typem wełny? Taki płaszcz będzie w miarę uniwersalny jako drugi/trzeci w szafie?

Mam płaszcz SuSu z wełny casentino, tyle że ciut ciemniejszy i nie jest on typu polo, lecz to zwykły dwurzędowy płaszcz z pasem dragon.

Bardzo sobie chwalę ten typ wełny, świetnie się sprawdza na deszczu, a do tego dodaje ciekawą fakturę w stylizacji, ożywiając ją zarazem.

W przypadku mojej garderoby jest on nader uniwersalny: noszę go zarówno do czesankowych czy  flanelowych garniturów, jak i do semi-formalnych ubiorów, np. do jeansów czy spodni sztruksowych.

Świetny wybór na nie-pierwszy płaszcz, chyba że nie chcesz wyglądać dla innych użytkowników z forum jak ktoś mający czelność kupować w lumpach :)

image.thumb.jpeg.53ac68a1f66f8757aba7224506cad103.jpegimage.thumb.png.ae59d05d42a6d05a752b812dd4bb687c.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Szydlowsky napisał:

poszukałbym czegoś lepszego , za tysiaka w outletach można znaleźć fajny garnitur . 

Dzięki. A co z nim nie tak? Chodzi o jakość, krój, wzór? Jestem ograniczony mocno rozmiarem - noszę rozmiar 42/44 slim. A tutaj widzę, że jest 170/88 w wersji "superslim" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dragonek napisał:

wydaje się trochę przykrótka

Oni nawet rozmiaru nie potrafią dobrać do modela. "Model na zdjęciu ma 186,5 cm wzrostu i prezentuje rozmiar 176/112/98."

2 godziny temu, dragonek napisał:

ale guzik jest chyba na dobrej wysokości.

Na zdjęciach model nie ma przecież zapiętej marynarki, wiec tego nie widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.