Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sonek napisał:

Marynarka wydawała mi się akurat na długości w miarę dobrze.

 

Jeżeli to efekt porad ze sklepu, to nigdy więcej tam nie idź. Zresztą niezależnie, więcej tam nie idź, biorąc pod uwagę co oferują i za ile. Wzorce jak powinien leżeć garnitur (głównie marynarka):

http://macaronitomato.blogspot.com/2010/05/jak-powinie-lezec-garnitur.html

https://janadamski.eu/2021/05/idealny-garnitur-w-czym-tkwi-sekret/

1 godzinę temu, Sonek napisał:

Z polecenia rzuciłem okiem na kolekcję Jana Adamskiego i wpadł mi w oko ten model. Jest o połowę tańszy, ale nie ma kamizelki. Myślicie, że uda się coś dobrać?

I drugie pytanie czy ta kolekcja jest tylko w egarnitury czy może lokalne sklepy też ściągają?

https://egarnitur.pl/garnitur-meski-granatowy-bruce-jan-adamski

Stacjonarnie raczej nigdzie tego nie dostaniesz, poza centralnym sklepem-magazynem producenta. Możesz zamówić 2-3 rozmiary i odesłać to co nie pasuje. Kamizelkę jakąś bez problemu dostaniesz, z tym, że kontrastową, co nie jest złym pomysłem na ślub:

http://macaronitomato.blogspot.com/2013/05/slubne-klimaty.html

Jak chcesz z tego samego materiału, to musisz dopytać w tym sklepie.

I jeszcze jedno - ja zupełnie nie rozumiem, skąd popularność dodawania czerwonego/bordowego krawata/muchy do zestawu granatowy garnitur/biła koszula, na okazje formalne. Moim zdaniem wygląda to słabo, bo ten jeden element jest krzykliwy, tym bardziej na tle stonowanej reszty. Krawat szary/srebrny/granatowy (w innym odcieniu niż garnitur), w jakiś mikrowzór czy drobną fakturę jest właściwy do takiego zestawu. No w ostateczności ciemna zieleń, jak ktoś chce wprowadzić dodatkowy kolor. Obejrzyj zdjęcia do wpisów linkowanych wyżej.

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gisch napisał:

W Poznaniu jeszcze do niedawna w takim budżecie miałby sens Miler (obecnie za garnitur na klejonce chcą 2999, za mtm 3999)

Ale i tak o wiele lepsza to inwestycja od garnituru z GC. Często też u Milera są wyprzedaże.

2 godziny temu, Sonek napisał:

Jest o połowę tańszy, ale nie ma kamizelki. Myślicie, że uda się coś dobrać?

Na blogach często polecają kontrastową jasno szarą kratę. Moim zdaniem poważniej będzie wyglądać zestaw w średniej lub nieco ciemniejszej szarości.

Garnitur ślubny w 48 godzin | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiej -  Porady i Blog

W eGarnitur mają też kamizelkę z poniższego zdjęcia, tylko bez klap.

Vive_Kielce_02.jpg

2 godziny temu, Sonek napisał:

I drugie pytanie czy ta kolekcja jest tylko w egarnitury czy może lokalne sklepy też ściągają?

eGarnitur, prowadzi dwa sklepy stacjonarne w Skórczu i Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane linki, zapoznam się z lekturą.

Mógłbym się wybrać do Łodzi do tego sklepu w sobotę, zadzwonię czy są rozmiary na miejscu. A skoro mówimy o Łodzi to jeszcze w jakieś miejsce warto się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sonek napisał:

Mógłbym się wybrać do Łodzi do tego sklepu w sobotę, zadzwonię czy są rozmiary na miejscu. 

Tylko, tam rozglądaj się tylko za kolekcją Jan Adamski, żebyś jakiegoś poliestru nie przywiózł. Ewentualnie w kolekcji "Wełna 100%", niektóre mają oznaczenie konstrukcja Jan Adamski, np. ten. To jest ekonomiczna wersja garnituru Harry z wełny 150s. Podobno producent tkaniny podwyższył znacząco cenę i zdecydowano o dokupieniu tańszego zamiennika. U nich możesz też dobrać spodnie, jeśli np. nie pasują w pasie albo mają za wąską nogawkę (zwężenie w pasie u krawca).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sonek napisał:

Na stronie mało pozycji. Czy stacjonarnie jest więcej?

Szukasz granatowego garnituru, na stronie mają jednorzędowy i dwurzędowy w half canvas, ca cenę niewiele większą od Jana Adamskiego. Jak dobrze siądzie to lepiej kupić w Pewien Pan, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
poszukiwania casualowej marynarki trwaja dalej. Zestaw z jeansy/chino/welna + golf.
Co sadzicie o ponizszych trzech modelach. Najbardziej pasuje mi pierwszy model, a ostatni jest najtansza opcja (100% len) i pomimo, ze ze w nazwie widnieje Formal wydaje sie byc tez dobrym pomyslem.
Co sadzicie?

Opcja 1 - najciekawsza, choc pewnie nie az tak uniwersalna
Opcja 2 - podoba mi sie ten model, pytanie jak bedzie z kolorem
Opcja 3 - lniana - bardziej na lato, rozwazam zostawienie razem z opcja 1 lub 2

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ciemny brąz (jasny zresztą też, choć tu opcji jest więcej) jako góra garderoby nie każdemu będzie pasował. Nie chodzi tylko o kolor oczu i włosów, ale też karnację. Zresztą wystarczy zobaczyć jak susu dobiera modeli do poszczególnych kolorów sprzedawanych ubrań.

Brąz jako kolor marynarki ładnie  prezentuje się zazwyczaj na wieszaku, względnie dobrze dobranym do niego modelu. Złamanie go innym kolorem (marynarka z niebieską/bialą/szarą kratą/pepitą, etc.), to osobny temat, ale jednolity brąz dla mnie jest trudny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 11:08, Talonxx napisał:

Hej, 
poszukiwania casualowej marynarki trwaja dalej. Zestaw z jeansy/chino/welna + golf.
Co sadzicie o ponizszych trzech modelach. Najbardziej pasuje mi pierwszy model, a ostatni jest najtansza opcja (100% len) i pomimo, ze ze w nazwie widnieje Formal wydaje sie byc tez dobrym pomyslem.
Co sadzicie?

Opcja 1 - najciekawsza, choc pewnie nie az tak uniwersalna
Opcja 2 - podoba mi sie ten model, pytanie jak bedzie z kolorem
Opcja 3 - lniana - bardziej na lato, rozwazam zostawienie razem z opcja 1 lub 2

Pozdrawiam,

Jeśli szukasz casualowej marynarki to polecam M-Ceran. Chyba wszystkie są robione bez konstrukcji i bez podszewki, przez co są wybitnie nieformalne i niesamowicie wygodne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/3/2024 at 9:32 AM, Gocławianin said:

Pamiętaj tylko, że ciemny brąz (jasny zresztą też, choć tu opcji jest więcej) jako góra garderoby nie każdemu będzie pasował. Nie chodzi tylko o kolor oczu i włosów, ale też karnację. Zresztą wystarczy zobaczyć jak susu dobiera modeli do poszczególnych kolorów sprzedawanych ubrań.

Brąz jako kolor marynarki ładnie  prezentuje się zazwyczaj na wieszaku, względnie dobrze dobranym do niego modelu. Złamanie go innym kolorem (marynarka z niebieską/bialą/szarą kratą/pepitą, etc.), to osobny temat, ale jednolity brąz dla mnie jest trudny.

wimage.thumb.png.c76aeeba0035b75213d5b61bd6ba70d0.png

 

Sugerowalem sie wlasnie strona susu - uwazam, ze ten komplet wyglada dobrze, choc fakt ten braz jest troche jasniejszy.

 

On 3/3/2024 at 6:05 PM, hwe3tt said:

Jeśli szukasz casualowej marynarki to polecam M-Ceran. Chyba wszystkie są robione bez konstrukcji i bez podszewki, przez co są wybitnie nieformalne i niesamowicie wygodne. 

Marynarki fajne, natomiast widac, ze ceny znacznie wyzsze niz te Otrium.

Zamowilem te modele, pozwole skorzystac z Waszej wiedzy i poradzic sie co o nich sadzicie. Przy okazji pokaze jak wygladaja na zywo, jesli ktos tez rozwaza zakup.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga poradnio stylistyczna - potrzebuję inspiracji! 

Szukam butów na wiosnę/jesień, które byłyby formalnością do trzewików/loafersów. Coś, co mogę założyć do spodni w kant, koszuli i marynarki, ale równie dobrze do dżinsów i koszulki. 

Najchętniej nosiłbym tylko trzewiki i loafersy, ale pogoda nie zawsze pozwala ;) Przychodzą mi do głowy zamszowe, brązowe brogsy, ale może macie inne pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WojKow napisał:

Droga poradnio stylistyczna - potrzebuję inspiracji! 

Szukam butów na wiosnę/jesień, które byłyby formalnością do trzewików/loafersów. Coś, co mogę założyć do spodni w kant, koszuli i marynarki, ale równie dobrze do dżinsów i koszulki. 

Najchętniej nosiłbym tylko trzewiki i loafersy, ale pogoda nie zawsze pozwala ;) Przychodzą mi do głowy zamszowe, brązowe brogsy, ale może macie inne pomysły? 

Split toe lub gładkie debry bez ażurowań. U mnie na nogach min. 2 razy w tygodniu Cheaney Deal z groszkow anej skóry - do jeansów, chinosów, moleskinów czy wełnianych spodni. Zdjęcia pożyczone, skóra jaką wolisz, zamsz bardziej bezobsługowy image.thumb.png.2423984fd6f131246eebf2670ca23c36.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talonxx Zdjęcia masz słabe, bo nie widać całej sylwetki tylko samą marynarkę i trochę ciężko ocenić długość.

W tych mniejszych raczej za dużo luzu nie masz, zwłaszcza w górnej części - ale to trzeba by raczej mierzyć w koszuli a nie w golfie. Rękawy do skrócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga poradnio stylistyczna - potrzebuję inspiracji! 
Szukam butów na wiosnę/jesień, które byłyby formalnością do trzewików/loafersów. Coś, co mogę założyć do spodni w kant, koszuli i marynarki, ale równie dobrze do dżinsów i koszulki. 
Najchętniej nosiłbym tylko trzewiki i loafersy, ale pogoda nie zawsze pozwala Przychodzą mi do głowy zamszowe, brązowe brogsy, ale może macie inne pomysły? 

Ja stawiam na monki. Brązowe. To moim zdaniem najbardziej uniwersalne buty.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, tryhp3 said:

@Talonxx Zdjęcia masz słabe, bo nie widać całej sylwetki tylko samą marynarkę i trochę ciężko ocenić długość.

W tych mniejszych raczej za dużo luzu nie masz, zwłaszcza w górnej części - ale to trzeba by raczej mierzyć w koszuli a nie w golfie. Rękawy do skrócenia.

Dziękuję za odpowiedz. Zakładając odpowiednią długość marynarki. Jak ogólnie je oceniasz jako uniwersalny wybór do golfu / jeansow?
Rozważam jeszcze te dwurzędówkę (wizualnie podoba mi sie najbardziej), ale zastanawiam się na ile dwurzędowa marynarka nie straci właśnie na uniwersalności i może być używana w casualowych stylizacjach?

Marynarka Opcja 4

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurzędówka jest uciążliwa o tyle, że nie nadaje się do noszenia rozpięta, źle wygląda z koszulą z rozpiętym górnym guzikiem, więc już z tych powodów to jest wybór na trzecią, czwartą marynarkę w szafie. Te jednorzędowe co wstawiałeś wcześniej wyglądają OK, po prostu wybierz taką, w której się najlepiej czujesz, albo która pasuje Ci z największą liczbą innych rzeczy. Ewentualnie zostaw dwie :-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawienie dwóch wydaje się rozsądne, zwarzywszy na to, że granatowa jest tylko na lato, ta krata sądząc po składzie raczej dedykowana na zimę nie jest, chociaż z wyglądu trochę taka zimowa. Brązowa będzie raczej całoroczna.

Ta granatowa widzisz jaką ma tendencję do mięcia. 

Jak chcesz uniwersalną jedną, to najlepiej granat 80-100% wełny. Ale takich na Otrium w twoim rozmiarze nie widzę.

Szarości też za bardzo nie ma, chyba że coś takiego -> LIGHT GREY HAVANA BLAZER | Online Outlet | Otrium ale klapy dosyć wąskie i rozmiar 50. Dla ciebie możliwe, że byłby lepszy 52 + taliowanie.

09041ac1-04f5-41ac-942a-7952cf98116f.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie dotyczące mojej marynarki z zestawu ślubnego. Uszyta 2 lata temu, więc najważniejsze wydarzenie ma już za sobą. Niemniej wciąż męczy mnie jedna rzecz. Chodzi o kwestie barków i ramion.

Rękawy marynarki są wszyte metodą spala camicia. Może to ona powoduje u mnie ten efekt. Zastanawiam się, czy linia barków nie jest nieznacznie zbyt wąska. Oczywiście, stojąc prosto, w naturalnej pozycji jest w miarę OK. Gorzej podczas ruchu, jak i tuż po nim. Jasne wiadomo, że ruszać się trzeba, a i materiał musi się układać. Podczas szycia zapewniano mnie (już abstrahując od ramion itd), że zawsze zostawiają zapas na ewentualne wydłużenia, poszerzenia itp. Pytanie jednak czy w ogóle taka korekta jest możliwa. Chciałbym prosić Was o opinię. Czy wygląda to aż tak źle, czy jednak nie ma co przesadzać? Jak to mówią „lepsze jest wrogiem dobrego” co czym nie raz się przekonałem i może nie ma sensu nic z tym robić

P.S. Zdjęcia pochodzą z sesji sprzed roku. Teraz trochę ćwiczę co również może mieć wpływ. W tej chwili przymierzając marynarkę mogę stwierdzić że prawy bark wygląda dobrze wręcz idealnie. Ciut gorzej z lewym. Co ciekawe podobny problem mam też czasem w innych ubraniach. Nawet dresowych bluzach. 

Zrzut ekranu 2024-03-13 o 18.19.32.png

Zrzut ekranu 2024-03-13 o 18.06.34.png

Zrzut ekranu 2024-03-13 o 18.07.09.png

Zrzut ekranu 2024-03-13 o 18.07.33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na pewno pomożecie... Chcę marynarkę i przymierzam się do custom SuSu (nie jestem do tej myśli przywiązany, ale założyłem, że tu jest duża możliwość dostosowania w dobrej cenie). Na razie żeby zorientować się w wymiarach wziąłem RTW i teraz zastanawiam się co tu poprawić. To jest Havana.

Sam wymyśliłem, że: w ramionach jest w miarę ok, w pasie 3–4 cm za mało, rękawy wiadomo, długość 3–5 cm za mało, guzik ze 2 cm za wysoko.

Największe IMO problemy to:

  1. mocne marszczenie z tyłu, to zakładam, że w większości poszerzenie w pasie rozwiąże
  2. przesunięta górna linia ramion – szew marynarki jest z tyłu w stosunku do ramion, mam standardowo ten problem i nie mam pojęcia jak go naprawić (linię ramion zaznaczyłem kreską)
  3. marszczenie pod ramieniem i na tylnej części rękawa, chociaż to pod ramieniem to może jest niezbędne
  4. lekkie marszczenie na samej górze
  5. zastanawia mnie też bardziej „opadnięte” prawe ramię, wyraźne na zdjęciu, chociaż na żywo żona twierdzi, że w ogóle tego nie widać

Dzięki za rady...

 

2024-03-14 20.21.30.jpg

2024-03-14 20.21.22.jpg

2024-03-14 19.34.56.jpg

2024-03-14 19.34.24.jpg

2024-03-14 19.34.21.jpg

2024-03-14 19.34.15.jpg

2024-03-14 19.34.08.jpg

2024-03-14 19.34.01.jpg

2024-03-14 19.33.58.jpg

2024-03-14 19.33.52.jpg

2024-03-14 19.33.44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.