Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Na oko w kreatorze są jednak trochę węższe niż na zdjęciu. W marynarce Romana sytuacje jest nadto trochę inna - materiał jest w wyrazistą kratę i klapy muszą być szerokie, żeby zmieścił się na nich wzór. To jeden z powodów, dla których efekt może być odbierany inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po feedbacku sprzed 2 tygodni dot. marynarki susu rozmiar 94 zamówiłem rozmiar 98, dwie sztuki (obie Havana). Zaskakująco jedna jest zauważalnie węższa. Podobnie jak poprzednio, nastawiam się na custom, więc te RTW zamawiam dla porównania i wybrania co i ile poprawić...

na mojej liście

  1. dłuższe rękawy 2cm
  2. guzik 2cm niżej
  3. prawe ramię niżej (left arm squared)
  4. szara za wąska 2cm

Co myślicie, chętnie przyjmę rekomendacje...

2024-03-27 09.24.43.jpg

2024-03-27 09.24.50.jpg

2024-03-27 09.26.07.jpg

2024-03-27 09.26.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, więc się wypowiem!

Szczerze? Patrząc na to jak na ciebie leżą te marynarki, to ja bym nie ryzykował z CM SuSu, tylko wybrał "lokalnie" taką usługę.

Aby z efektu jak wyżej zrobić coś, co wszyscy będziemy mogli "klepnąć" jako dobrze leżące, to nie zaledwie kwestia dodania kliku cm tu a zabranie tam. Tu myślę że trzeba fachowca (krawca), który dokładnie dobierze odpowiednie poprawki aby efekt końcowy był do przewidzenia, bo Ty robiąc to samemu na stronie SuSu torebkę dobrze mógłbyś pościć totka.

Moim zdaniem za duże ryzyko i mała szansa, że trafisz z poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód już jest lepszy niż poprzednio.

Marszczenie też pewnie wynika w dużej mierze z lewego ramienia wyżej połażonego od prawego - marszczenie rozchodzi się z lewa do prawa w dół. Widać też jak szew na plecach krzywo się układa.

Co do szycia lokalnie to jeżeli zaśpiewają Ci cenę 2xSuSu, to jak pierwsza od SuSu nie wyjdzie to zamówisz kolejną.

Jak jesteś z Warszawy, to niedrogie MTM jest w m-ceran. Marynarki kosztują tam od 1200 zł + dopłata do MTM 500-600 zł. Z tego co wiem wybór materiałów o wiele większy niż w sklepie internetowym RTW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lat temu już trochę, w okresie pierwszej forumowej fascynacji SuSu, zdarzyło mi się być dwukrotnie w salonach stacjonarnych, gdzie każdorazowo spędziłem z 1,5 godziny na przymiarkach kolejnych fitów i rozmiarów. Generalnie zawsze efekt miałem taki jak na zdjęciach powyżej, i to było dla mnie przesłanką, żeby uznać, że jesteśmy z SuSu wzajemnie niekompatybilni. I tutaj bym się skłaniał też do tego wniosku. Wiem, że to trudne :-). Jednocześnie w moim przypadku też dziwne, że generalnie w RTW często udaje mi się znaleźć marynarki, które całkiem dobrze leżą (plecy wręcz często bardzo dobrze, zwłaszcza w przypadku marynarek kupowanych w USA). Zresztą nie należy tracić może nadziei, bo ostatnio zaryzykowałem znowu zamawiając z Otrium garnitur SuSu, i leży zadziwiająco dobrze (fit Sienna, kto wie, może akurat jak byłem w sklepach, to akurat tego nie mierzyłem). Wniosek - zakładając, że zamówienie custom można zwrócić, to w sumie nic się nie ryzykuje, ale trzeba liczyć się z tym, że efekt może nie być zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.