Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem ten garnitur za regulraną cenę to wyrzucone pieniądze. Nawet przeceniony o 70% to wyrzucone pieniądze.
P. S. Tu pierwszy lepszy dostępny w Twoim rozmiarze za podobne pieniądze:

https://www.otrium.pl/product/dark-grey-havana-suit-4?utm_source=share%20button&utm_medium=user%20generated&utm_campaign=ios%20app
P. S. 2
A tu dzięki koledze [mention]Szydlowsky [/mention] nawet podobny i już nieprzyzwoicie tani:

https://www.otrium.pl/product/mid-blue-checked-napoli-suit-2?utm_source=share%20button&utm_medium=user%20generated&utm_campaign=ios%20app

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

potrzebuję pomocy w wyborze krawatu na własny ślub. Garnitur będzie grafitowy model Henry z poszetki, do tego czarne oksfordy, bordowe skarpety, biała koszula i bordowe szelki, biała poszetka. Problem mam z wyborem krawatu do tego zestawu, możecie pomóc? Jaki kolor by był odpowiedni?

 

Dzięki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dewtain skarpety najlepiej w kolorze butów lub spodni , ja osobiście najczęściej dobieram pod kolor spodni .  

Szelki w kolorze garnituru lub białe w przypadku białej koszuli , bordowy krawat napewno dobrze zagra , biała poszetka , ewentualnie biała z obszyciem w kolorze krawata . 

Za dużo bym nie kombinował 🙂

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uproszczenie, z którego można wywnioskować, że osoby o jasnej cerze powinny paradować nago (granatowy też do nich nie pasuje, brązowy również) i generalnie najlepiej zostać Murzynem. Ja na przykład, kiedy byłem młody, byłem Murzynem, grałem w kosza i nosiłem co popadnie. Obecnie, z jasną karnacją, oceniam przydatność stroju także do zarostu i okularów. Duży kontrast na twarzy uzasadnia kontrast w ubiorze.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lubo69 napisał:

To jest uproszczenie, z którego można wywnioskować, że osoby o jasnej cerze powinny paradować nago (granatowy też do nich nie pasuje, brązowy również)

Niby panuje pogląd, że na graficie są lepiej widoczne niedoskonałości słowiańskiej urody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co by rozruszać trochę forum, podzielę się swoimi wątpliwościami i przy okazji proszę o Wasz komentarz w poniższej niezwykle istotnej dla planety sprawie.

Marynarka Berg&Berg, rozmiar 50 w wersji long (79cm długości po plecach od wszycia kołnierza!). Moje wątpliwości dotyczą jej długości i obszerności rękawów. Mam długie ręce i długość wydaje się ok, ale jednak gdybam, czy nie jest za długa? Druga sprawa to te rękawy - to full cut i tak też opisuje ją sprzedawca, ale jak Wam to się widzi? Mnie się podoba to, w jaki sposób się układają, ale jednak wątpliwości są...

Plecy wydaje mi się, że są do opanowania u krawca. Skłaniam się ku temu, żeby ją zostawić.

F.thumb.JPG.4772e56ce8c4b9ae1829f620688c3371.JPGB.thumb.JPG.fe0e8663a0a3c8e3fec24d1e83a458c6.JPGS.thumb.JPG.6afb5a2f8cfd095cbaec7647122257a7.JPGSleeve.thumb.jpg.0b4fe045e0e8d95e70128ac114ecb26d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodzu napisał:

Co by rozruszać trochę forum, podzielę się swoimi wątpliwościami i przy okazji proszę o Wasz komentarz w poniższej niezwykle istotnej dla planety sprawie.

Marynarka Berg&Berg, rozmiar 50 w wersji long (79cm długości po plecach od wszycia kołnierza!). Moje wątpliwości dotyczą jej długości i obszerności rękawów. Mam długie ręce i długość wydaje się ok, ale jednak gdybam, czy nie jest za długa? Druga sprawa to te rękawy - to full cut i tak też opisuje ją sprzedawca, ale jak Wam to się widzi? Mnie się podoba to, w jaki sposób się układają, ale jednak wątpliwości są...

Plecy wydaje mi się, że są do opanowania u krawca. Skłaniam się ku temu, żeby ją zostawić.

F.thumb.JPG.4772e56ce8c4b9ae1829f620688c3371.JPGB.thumb.JPG.fe0e8663a0a3c8e3fec24d1e83a458c6.JPG

Marynarka wygląda naprawdę dobrze, z niewielkimi poprawkami będzie super!

Długość jest naprawdę ok, właśnie taka ma być, to współczesne marynarki są zdecydowanie zbyt krótkie

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skrócił ciut rękawy i nosił. Z tymi fałdami na plecach to raczej nie ma co kombinować, bo może i da się je zminimalizować, ale będziesz później chciał się po coś schylić, to będziesz jak T-Rex. 😅

Z prawej strony masz jakby mocniej opadający bark i dlatego trochę bardziej się łamie (może poduszka by wystarczyła?), ale już z przodu wyglądają na równe...

U siebie w SuSu zauważyłem, że w zależności od materiału i rozmiaru (94 lub 98) ten naddatek układa się albo podobnie do Twojego, albo zaraz przy miejscu wszycia rękawa, przez co całe plecy są ładne i gładkie.

Także myślę, że mogę w imieniu społeczności BWB wydać wyrok...

giphy.gif

NOSIĆ!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to ja również podzielę się swoimi wątpliwościami i przy okazji proszę o komentarz odnośnie ostatniego zakupu na Otrium.
Przy okazji dla niezdecydowanych - przyłączam się do grona osób zadowolonych - abstrahując od dopasowania, marynarki przyszły w nienagannym stanie.
Z gory przepraszam za jakosc zdjec.
Która z marynarek bedzie:
a) bardziej uniwersalna do
zestawu koordynowanego (marynarka do noszenia na co dzień do koszuli lub nawet czescej golfu razem ze spodniami wełnianymi lub równie często casualowo z jeansami). 

b) lepiej leży? Rozmiar obu 50.

 

Grey.jpg

stripped.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.