Jump to content

Manolete

Użytkownik
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55

About Manolete

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

758 profile views
 1. @JakubAnderwald mam jedno i drugie, do delikatniejszych rzeczy używam grzebienia, do takich bardziej codziennych maszynki.
 2. Mówicie, że taki garnitur można rozdzielić i nosić osobno, mam pytanie- co dobrać do takich spodni, skoro nie pasującą marynarkę? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, chętnie poznam wasze pomysły.
 3. Nie mam garnituru z Vistuli, ale samo Napoli różni się od Havany, czasem znacznie. Poszczególne modele mają różne wymiary, ba, czasem ten sam rozmiar tego samego modelu różni się o kilka centymetrów, ale to już inna historia.
 4. Z perspektywy zawodowej ciekaw jestem, jak dobierali grupę odbiorców tego alertu 48. Sam na przestrzeni ostatnich 4 lat zrobiłem 4zamowienia, zawsze zostawała u mnie przynajmniej połowa produktów, no i na ostatni outlet też dałem się złapać. Teoretycznie idealny kandydat do marchewki pod tytułem "wczesny dostęp dla Ciebie", a mimo to nic.
 5. Jakoś nie mogę się przekonać do zakładania marynarki w paski bez dołu od kompletu. Jakoś mi to nie pasuje, choć zestaw ogólnie bardzo ładny.
 6. Manolete

  Mała renowacja

  Z opisu wynika, że najpierw musiałbym zedrzeć cały nosek buta do poziomu zarysowania. Nie mam tyle zaufania do jakości tej skóry:p Muszę poszukać czegoś innego.
 7. Manolete

  Mała renowacja

  Panowie, moim monkom Van Gils zdążył się nieszczęśliwy wypadek, jakieś rady, jak zaradzić szkodom?
 8. Manolete

  Yoox

  Ja ostatnio w TKMaxie widziałem swetry z metkami z Zalando. Chyba Covid zmusza do egzotycznych sojuszy.
 9. Pamiętam tę dyskusję, faktycznie, burzliwa była. Ja dubbinu używam tylko do elementów skórzanych w butach trekkingowych, no i do bardzo wysuszonych skór, takich, jak jakieś stare torby, czy wspomniany wyżej kożuch.
 10. @pablocito Normalnie, na zimno. Prawdę powiedziawszy nie znałem tego sposobu z podgrzewaniem, to w czymś pomaga?
 11. Ciężko znaleźć słowa. Niech spoczywa w pokoju.
 12. A tak wygląda cały kożuch. Co ciekawe, wygląda na to, że firma, która go wyprodukowała, nadal istnieje. https://hollies.se/
 13. Przepraszam wszystkich czekających na relację, ale dopiero teraz mam czas wrzucić zdjęcia. Najpierw bardzo ostrożnie wcierałem środki starwax, ale gdy zobaczyłem, jak niesamowicie szybko się wchłaniają, postanowiłem zaryzykować z dubbinem, chyba słusznie. Skóra była potwornie przesuszona, piła środki jak gąbka. Musiałem poświęcić prawie dwie godziny na stopniowe wcieranie dubbinu, tak, żeby nie przesadzić. Zobaczcie sami, na pierwszym zdjęciu po lewej jest skóra przed zabiegami, po prawej potraktowana dubbinem. Cały kożuch prezentuje się teraz bardzo dobrze, prawie nie zbiera kurzu Musz
 14. No, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 15. Panowie, odkopuję temat, ponieważ dokopałem się do kożucha, który według legendy miał być przywieziony przez mojego dziadka z Norwegii w latach osiemdziesiątych. Kilka ostatnich lat kożuch spędził na strychu, w kufrze. Planowałem go oddać do pralni, ale Pani tam pracująca mi to odradziła, z wielu względów- po pierwsze kożuch jest czysty, nie ma żadnego zapachu, nie jest oblepiony kurzem, po drugie usługa została wyceniona na 250 zł, bez gwarancji, że stan nie ulegnie pogorszeniu. Jak wspomniałem, leżał latami na gorącym strychu, stąd mam wrażenie, że skóra jest przesuszona. Czym ją natłuścić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.